Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Mobil Her Yönden Mükemmel Bir Başarı

Her Yönden Mükemmel Bir Başarı

- Advertisement -

Sonunda gün geldi ve iPhone 14 Pro incelemeleri sonunda ambargodan çıktı. Apple her yıl yeni iPhone’u piyasaya sürüyor ve öğrenmemiz için birçok ayrıntıyı geride bırakıyor ve bu yıl da farklı olmadı. Temel varyantlar o kadar büyük bir yükseltme gibi görünmese de, iPhone 14 Pro varyantlar gerçek bir zevkti.

Bugün Apple’ın bu telefonları duyurmasının üzerinden bir hafta geçti ve sektördeki en güvenilir kişilerden bazılarının incelemelerini aldık ve evet, iPhone 14 Pro serisi bir oyun değiştirici ve akıllı telefon endüstrisinde bir başarıdan başka bir şey değil.

Peter McKinnon, MKBHD, Mrwhosetheboss iPhone 14 Pro’yu Tavsiye Ediyor

Fotoğrafçı, YouTuber, film yapımcısı ve her yönüyle havalı bir adam olan Peter McKinnon ile başlayacağız. Kanalına rastladığımdan beri onu olarak takip ediyorum ve onunla ilgili bir şey varsa o da ne yaptığını biliyor olmasıdır. Canon R5’inin karşısına iPhone 14 Pro’yu koymaya karar verdi ve sonuçlar oldukça şaşırtıcı.

Videoya kendiniz de göz atabilirsiniz.

McKinnon, akıllı telefon teknolojisinin, yapabileceğiniz tek şey telefonunuzla cebinizdeyken artık daha gelişmiş bir kameraya ihtiyacınız olmadığı bir noktaya nasıl ilerlediğinden bahsetti.

McKinnon’ın incelemesi, telefonun tamamından ziyade iPhone 14 Pro’nun gerçek kamera yeteneklerine (hem fotoğraf hem de video) odaklanıyor ancak kamera söz konusu olduğunda, bundan daha iyisini alabileceğinizi sanmıyorum, en azından şimdilik.

Şimdi işleri ilginç hale getirelim çünkü Mrwhosetheboss da bir video yayınladı ama videosunda iPhone 14 Pro’daki kamerayı Galaxy S22 Ultra’daki kamerayla karşılaştırdı.

Her iki telefonda da kameraları 12 farklı kategoride test etti; bunlardan iPhone 14 Pro 7 kazanmayı başardı, Samsung sadece 2’de kazandı ve kalan 3’ü berabere kaldı. Samsung’un ve diğer Android OEM’lerinin iPhone’a uyum sağlamak için gerçekten çok ama çok çalışması gerektiğini söylemek güvenli.

Dikkatimi çeken son inceleme, iPhone 14 Pro’nun tüm ayrıntılarına giren ve her yönü hakkında konuşan MKBHD’den başkası değil.

Marques videoyu, yeni A16 Bionic’in A15 Bionic’e çok benzer bir kıyaslama yaptığını tartıştığı performansla başlattı ve bu kötü bir şey değil çünkü animasyonlar da dahil olmak üzere genel performans, pano genelinde kaya gibi sağlam kalıyor. Ayrıca güvenilir, tüm gün süren pil ömrü elde edersiniz.

Daha da ileri giderek ekrandan detaylı olarak bahsediliyor. iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max artık daha yüksek çözünürlük, daha yüksek tepe parlaklığı ve diğer her şeye sahip daha iyi ekranlarla birlikte geliyor. Ancak, daha yüksek tepe parlaklığı en iyi şeydir çünkü gerçekten yüksek parlaklık durumlarında bunu doğru şekilde fark edebilirsiniz.

iPhone 14 Pro’nun ekranında, her ikisi de Android OEM’lerini utandıracak bir noktaya kadar kapsamlı ve akıllıca uygulanan yeni Dinamik Ada ve AOD var, çünkü artık yarı pişmiş özellikleri yayınlayamazlar ve buna bir gün demezler.

Şimdi Dynamic Island’a gelen Marques, olaylara daha büyük bir mercekten baktığınızda özelliğin ne kadar küçük olduğundan bahsediyor, ancak sadece Dynamic Island’a dokunarak birçok bilgiye hızlı bir şekilde erişmenizi sağladığı için uygulama mükemmel bir şekilde yapılıyor.

Elbette, göze batan bir şey olabilir ama aslında güzel animasyonlarla 30’dan fazla şeye erişebilirsiniz; Dynamic Island gerçekten iyi çalışıyor ve kutudan çıktığı gibi çalışıyor, bu nedenle uygulama konusunda endişelenmenize gerek yok. Konumlandırmayı anlamak için yolunuza devam etmeniz yeterli. Söylemeye gerek yok, Dynamic Island, önümüzdeki Android telefonlarda en çok kopyalanan özellik olacak.

Marques’in iPhone 14 Pro’nun kameraları hakkındaki düşünceleri, daha önce duyduğumuz görüşlerle aynı kalıyor. Yeni kameralar gerçekten çok iyi ve Android OEM’leri, özellikle Samsung, artık en iyi kameraya sahip olduklarını iddia edemezler.

Eylem Modu’nu kullanmak eğlencelidir, ancak bununla ilgili bazı hassas ayrıntılar vardır ve daha çok niş bir özelliktir, ancak hey, olması güzel. Pro Raw’da çekim yapmak, 70 MB’ın üzerinde olacak dosyalar sunacaktır. Kamera 8K’da çekim yapmıyor. Ancak, başlangıçta o kadar kullanışlı değil.

Genel olarak, iPhone 14 Pro hala en pahalı telefonlar arasında yer alıyor, ancak günün sonunda, aynı fiyata alabileceğiniz başka telefonlara bakıyorsanız. Ancak artık en iyi kameraya, en iyi ekrana ve mükemmel bir genel ekosisteme sahip oluyorsunuz.

iPhone 14 Pro serisi, Android OEM’lerinin artık tekrarlanan yükseltmelerle her yıl telefonlarını bırakıp bırakamayacaklarının bir kanıtıdır.

BENZER YAZILAR

Dağların Gözyaşları I. Cilt

I. BÖLÜM.İyi bir askeri ve tarih eğitimi almış olan A. Necati Ulunay UCUZSATAR; askeri eğitimini Dağ Komando Okulu, Kara Harp Akademisi, İngiltere Kraliyet Kurmay...

Audio Interchange File Format Nedir?

Audio Interchange File Format “Ses Değişim Dosyası Formatı” anlamına gelir. AIFF, ses verilerini depolamak için tasarlanmış bir dosya biçimidir. Apple Computer tarafından geliştirilmiştir, ancak orijinal...

DreamWorks All-Star Kart Racing – Shrek (Yıldızlar Kupası)

DreamWorks All-Star Kart Racing - Shrek (Yıldızlar Kupası) DreamWorks All-Star Kart Racing Oyun İncelemesi https://www.oyunbotu.com/dreamworks-all-star-kart-racing-incelemesi/ YouTube'dan da İzleyebilirsiniz...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...