Pazar, Kasım 27, 2022
Ana Sayfa Mobil Her Yönden Mükemmel Bir Başarı

Her Yönden Mükemmel Bir Başarı

- Advertisement -

Sonunda gün geldi ve iPhone 14 Pro incelemeleri sonunda ambargodan çıktı. Apple her yıl yeni iPhone’u piyasaya sürüyor ve öğrenmemiz için birçok ayrıntıyı geride bırakıyor ve bu yıl da farklı olmadı. Temel varyantlar o kadar büyük bir yükseltme gibi görünmese de, iPhone 14 Pro varyantlar gerçek bir zevkti.

Bugün Apple’ın bu telefonları duyurmasının üzerinden bir hafta geçti ve sektördeki en güvenilir kişilerden bazılarının incelemelerini aldık ve evet, iPhone 14 Pro serisi bir oyun değiştirici ve akıllı telefon endüstrisinde bir başarıdan başka bir şey değil.

Peter McKinnon, MKBHD, Mrwhosetheboss iPhone 14 Pro’yu Tavsiye Ediyor

Fotoğrafçı, YouTuber, film yapımcısı ve her yönüyle havalı bir adam olan Peter McKinnon ile başlayacağız. Kanalına rastladığımdan beri onu olarak takip ediyorum ve onunla ilgili bir şey varsa o da ne yaptığını biliyor olmasıdır. Canon R5’inin karşısına iPhone 14 Pro’yu koymaya karar verdi ve sonuçlar oldukça şaşırtıcı.

Videoya kendiniz de göz atabilirsiniz.

McKinnon, akıllı telefon teknolojisinin, yapabileceğiniz tek şey telefonunuzla cebinizdeyken artık daha gelişmiş bir kameraya ihtiyacınız olmadığı bir noktaya nasıl ilerlediğinden bahsetti.

McKinnon’ın incelemesi, telefonun tamamından ziyade iPhone 14 Pro’nun gerçek kamera yeteneklerine (hem fotoğraf hem de video) odaklanıyor ancak kamera söz konusu olduğunda, bundan daha iyisini alabileceğinizi sanmıyorum, en azından şimdilik.

Şimdi işleri ilginç hale getirelim çünkü Mrwhosetheboss da bir video yayınladı ama videosunda iPhone 14 Pro’daki kamerayı Galaxy S22 Ultra’daki kamerayla karşılaştırdı.

Her iki telefonda da kameraları 12 farklı kategoride test etti; bunlardan iPhone 14 Pro 7 kazanmayı başardı, Samsung sadece 2’de kazandı ve kalan 3’ü berabere kaldı. Samsung’un ve diğer Android OEM’lerinin iPhone’a uyum sağlamak için gerçekten çok ama çok çalışması gerektiğini söylemek güvenli.

Dikkatimi çeken son inceleme, iPhone 14 Pro’nun tüm ayrıntılarına giren ve her yönü hakkında konuşan MKBHD’den başkası değil.

Marques videoyu, yeni A16 Bionic’in A15 Bionic’e çok benzer bir kıyaslama yaptığını tartıştığı performansla başlattı ve bu kötü bir şey değil çünkü animasyonlar da dahil olmak üzere genel performans, pano genelinde kaya gibi sağlam kalıyor. Ayrıca güvenilir, tüm gün süren pil ömrü elde edersiniz.

Daha da ileri giderek ekrandan detaylı olarak bahsediliyor. iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max artık daha yüksek çözünürlük, daha yüksek tepe parlaklığı ve diğer her şeye sahip daha iyi ekranlarla birlikte geliyor. Ancak, daha yüksek tepe parlaklığı en iyi şeydir çünkü gerçekten yüksek parlaklık durumlarında bunu doğru şekilde fark edebilirsiniz.

iPhone 14 Pro’nun ekranında, her ikisi de Android OEM’lerini utandıracak bir noktaya kadar kapsamlı ve akıllıca uygulanan yeni Dinamik Ada ve AOD var, çünkü artık yarı pişmiş özellikleri yayınlayamazlar ve buna bir gün demezler.

Şimdi Dynamic Island’a gelen Marques, olaylara daha büyük bir mercekten baktığınızda özelliğin ne kadar küçük olduğundan bahsediyor, ancak sadece Dynamic Island’a dokunarak birçok bilgiye hızlı bir şekilde erişmenizi sağladığı için uygulama mükemmel bir şekilde yapılıyor.

Elbette, göze batan bir şey olabilir ama aslında güzel animasyonlarla 30’dan fazla şeye erişebilirsiniz; Dynamic Island gerçekten iyi çalışıyor ve kutudan çıktığı gibi çalışıyor, bu nedenle uygulama konusunda endişelenmenize gerek yok. Konumlandırmayı anlamak için yolunuza devam etmeniz yeterli. Söylemeye gerek yok, Dynamic Island, önümüzdeki Android telefonlarda en çok kopyalanan özellik olacak.

Marques’in iPhone 14 Pro’nun kameraları hakkındaki düşünceleri, daha önce duyduğumuz görüşlerle aynı kalıyor. Yeni kameralar gerçekten çok iyi ve Android OEM’leri, özellikle Samsung, artık en iyi kameraya sahip olduklarını iddia edemezler.

Eylem Modu’nu kullanmak eğlencelidir, ancak bununla ilgili bazı hassas ayrıntılar vardır ve daha çok niş bir özelliktir, ancak hey, olması güzel. Pro Raw’da çekim yapmak, 70 MB’ın üzerinde olacak dosyalar sunacaktır. Kamera 8K’da çekim yapmıyor. Ancak, başlangıçta o kadar kullanışlı değil.

Genel olarak, iPhone 14 Pro hala en pahalı telefonlar arasında yer alıyor, ancak günün sonunda, aynı fiyata alabileceğiniz başka telefonlara bakıyorsanız. Ancak artık en iyi kameraya, en iyi ekrana ve mükemmel bir genel ekosisteme sahip oluyorsunuz.

iPhone 14 Pro serisi, Android OEM’lerinin artık tekrarlanan yükseltmelerle her yıl telefonlarını bırakıp bırakamayacaklarının bir kanıtıdır.

RELATED ARTICLES

Galaxy S23 Ultra’nın Daha Büyük Bir Ultrasonik Parmak İzi Sensörüne Sahip Olduğu Söyleniyor

Galaxy S23 Ultra, 2023'ün başlarında resmiyet kazanacak ve şimdiye kadar yaklaşan amiral gemisi hakkında çok şey duyduk. Tüm modellerin geleceğini biliyoruz. Galaxy S23 Ultra'daki Parmak...

Apple, Son Dakikada iPhone 14 İçin 49 Dolarlık Bir Apple Pencil Piyasaya Sürme Planlarından Vazgeçti

Apple, birkaç ay önce yeni iPhone 14 serisini bir tekne dolusu dahili iyileştirme ile piyasaya sürdü. Son gelen bilgilere göre Apple, iPhone 14 için...

Android 13, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy A52’de Yayınlanıyor

Güncellemeleri zamanında teslim etme konusunda tartışmasız OEM'e bakıyorsanız, hiç kimse Samsung ile boy ölçüşemez. Elbette, normalde gerekli güncellemeleri ilk sağlayan Google'dır, ancak bu birinci...

Most Popular

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Korea Zinc’in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona erdiğinin sinyalini verebilir

Korea Zinc, enerji ve kaynak geliştirmeye odaklandı. Eş yönetici aileler Choi ve Chang 'çatışma içinde' Korea Zinc'in enerji ve kaynak geliştirme işlerine genişlemesi, en büyük...

Samsung, Ibiden’ı Galaxy S23 HDI tedarik zincirinden çıkardı

Meiko yedek olarak devreye girecek Samsung'un Galaxy S23 akıllı telefon serisi için yüksek yoğunluklu ara bağlantı (HDI) kartları tedarik zincirinden Japon Ibiden'ı çıkardığını öğrendik. Ibiden, Galaxy...

Enerever yeni separatör fabrikasını bu ay tamamlayacak

Şirket fabrikaya 127.6 milyar won (G. Kore para birimi) harcayacak Enerever Battery Solution'ın Güney Kore'deki yeni pil ayırıcı fabrikasının inşaatını bu ay tamamlaması bekleniyor. Wanju'daki fabrika,...

Recent Comments