Pazar, Kasım 27, 2022
Ana Sayfa Webmaster HCU’dan Sonra Eylül Çekirdek Güncellemesinin Zamanlaması Tesadüfi Değil

HCU’dan Sonra Eylül Çekirdek Güncellemesinin Zamanlaması Tesadüfi Değil

- Advertisement -

Google’dan Danny Sullivan, Faydalı İçerik Güncellemesinden hemen sonra Eylül Çekirdek Algoritma Güncellemesinin zamanlamasını sorgulayan bir tweet’i yanıtladı.

Dr.Pete Meyers, birbiri ardına gelen iki güncellemenin tesadüf olduğunu hayal etmekte zorlandığını tweetledi.

O tweet:

“Faydalı İçerik Güncellemesinin hemen ardından (tam anlamıyla sıfır iş günü sonra) bir Eylül Çekirdek Güncellemesinin bir tesadüf olduğunu hayal etmek zor.

Bunlar, Google’ın Pazartesi sabahı uyanıp başlamaya karar verdiği kendiliğinden gelişen olaylar değil.”

Pete daha sonra takip etti başka bir tweet anlamını açıklığa kavuşturmak için:

“Tweet’im amaçlanandan daha fazla komployla karşılaşmış olabilir – Birinin diğerinin kafasını karıştırmak için olduğunu öne sürmüyordum, bir Çekirdek Güncellemenin HCU’da tanıtılan yeni sinyallerin doğal, planlı bir takibi olabileceğini tahmin ediyordum. ”

Faydalı İçerik Güncellemesi (HCU) gibi hedeflenen bir güncellemenin günler geçtikçe sona ermesini izleyen bir çekirdek algoritma güncellemesi olağandışı geliyor.

Bu yüzden Pete’in zamanlamanın tesadüfi olmadığı konusunda spekülasyon yapmak için iyi bir nedeni vardı.

Ve bir güncellemenin diğerini bu kadar yakından takip etmesi olağandışı gelse de, benzeri görülmemiş bir şey değildi.

Örneğin Google, Haziran-Temmuz 2021 arasında toplam altı güncelleme yayınladı.

Temel Güncelleme Neden Yararlı İçerik Güncellemesini Takip Etti?

Google’ın Arama İrtibat Kişisi olan Danny Sullivan, Pete’e bir dizi tweet ile yanıt vererek, çekirdek güncellemenin tesadüf olmadığını, birinin diğerini takip etmesinin bir nedeni olduğunu doğruladı.

Danny tweetlendi:

“Bunu yeni gördüm. İçerik oluşturucuların daha fazlasını anlamalarına yardımcı olmak için güncellemeleri birbirinden ayrı tutmak veya mümkün olduğunca az çakışma sağlamak için çok çalıştık.

Yani hayır, tesadüf değil, temel bir güncelleme yapmamız gerekiyor ama faydalı içerik güncellemesi çıkana kadar bekleyelim dedik…”

Danny daha sonra Google’ın HCU’da neler olup bittiğini gizlemek için çekirdek güncellemeyi yayınladığı fikrine değindi.

O tweetlendi:

“Bazı insanların orada olmayan şeyleri daha fazla okumaya çalıştığını görüyorum ve bu her zaman SEO hayatının bir gerçeği olacak.

Ama amaç kasıtlı olarak kafa karıştırmaksa ya da her neyse, aynı gün içinde birden fazla güncelleme yayınlayabiliriz.

Biz tam tersini yapmaya çalıştık…”

Danny, bazen güncellemelerin birbiri ardına gelmesinin kaçınılmaz olacağını belirterek devam etti.

Açıkladı:

“Geri aramayı iyileştirmeye yardımcı olacağına inandığımız şeyleri tutamadığımız için bazı güncellemelerin çakışması kaçınılmaz olacak. Ancak yaptığımız güncellemeler, ne zaman gerçekleştiği ve neleri içerdiği hakkında daha fazla iletişim kurmak için sayfamız da dahil olmak üzere her zamankinden daha fazlasını yaptığımızı düşünüyorum”

Danny devam etti:

“Güncellemelerin çakışması kaçınılmaz olduğunda, insanların belirli bir değişikliğe neyin neden olabileceği konusunda daha iyi bir fikre sahip olabilmeleri için (ve birçok site için güncellemeler hiçbir değişikliğe neden olmaz) mümkün olduğunca onları birbirinden ayırmak için çalıştık. ”

İki Güncelleme Arasında Bağlantı Yok

Danny Sullivan’a göre, iki güncelleme arasında hiçbir bağlantı yoktu.

Çekirdek güncellemenin nedeni, bir tanesinin piyasaya sürülmesiydi.

Danny, Google’ın aynı anda birden fazla güncellemeyi yayınlayabildiğini söyledi; bu, çekirdek algoritma güncellemesini HCU ile aynı anda yayınlayabilecekleri ve HCU’dan hiç bahsetmeyecekleri anlamına geliyordu.

Ancak Google, HCU’yu duyurmaya ve çekirdek güncellemeyi yayınlamayı HCU bitene kadar ertelemeye karar verdi ve böylece aralarında boşluk bıraktı.

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Korea Zinc’in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona erdiğinin sinyalini verebilir

Korea Zinc, enerji ve kaynak geliştirmeye odaklandı. Eş yönetici aileler Choi ve Chang 'çatışma içinde' Korea Zinc'in enerji ve kaynak geliştirme işlerine genişlemesi, en büyük...

Samsung, Ibiden’ı Galaxy S23 HDI tedarik zincirinden çıkardı

Meiko yedek olarak devreye girecek Samsung'un Galaxy S23 akıllı telefon serisi için yüksek yoğunluklu ara bağlantı (HDI) kartları tedarik zincirinden Japon Ibiden'ı çıkardığını öğrendik. Ibiden, Galaxy...

Enerever yeni separatör fabrikasını bu ay tamamlayacak

Şirket fabrikaya 127.6 milyar won (G. Kore para birimi) harcayacak Enerever Battery Solution'ın Güney Kore'deki yeni pil ayırıcı fabrikasının inşaatını bu ay tamamlaması bekleniyor. Wanju'daki fabrika,...

Recent Comments