Cuma, Haziran 2, 2023
Ana Sayfa Webmaster Hala Yerel SEO İçin Dizin Göndermeye mi ihtiyacınız var?

Hala Yerel SEO İçin Dizin Göndermeye mi ihtiyacınız var?

- Advertisement -

Hala Yerel SEO İçin Dizin Göndermeye mi ihtiyacınız var?
Hala Yerel SEO İçin Dizin Göndermeye mi ihtiyacınız var?

Yerel SEO’nun birincil amacı, yerel bir işletme için görünürlük sağlamaktır. Yerel Harita Paketi ve/veya ilk üç organik arama sonucu gibi. Bunlar genellikle ücretli Google reklamlarının ve Harita Paketinin hemen altında bulunur.

Tüm SEO’da olduğu gibi, hangi işletmelerin en yüksek faturaları aldığını ve sonuçta imrenilen organik arama trafiğini belirlemek için sayısız faktör (yani (ünlü) Google algoritması) devreye girer.

Yerel SEO perspektifinden bir dizi faktör, yerel varlıktır, alaka ve yetki.

Başka bir deyişle, sağduyulu bir bakış açısıyla yerel işletmelerin arama motorlarına şunları kanıtlaması gerekir:

  • Gerçekten de fiziksel olarak müşteri tabanlarına yakın bir yerde bulunuyorlar.
  • Belirli kategorilere giren hizmetler veya ürünler sağlarlar.
  • Güvenilir/yetkili bir içerik kaynağıdır ve müşterilerinin sorularını yanıtlarlar.

Yerel dizinler, tanım gereği, işletmelerin bu faktörlerin üçünü de ele alabilecekleri bir araçtır.

Bu nedenle, giriş sorumuzun basit cevabı evet, yerel SEO için hala dizin gönderimlerine ihtiyacınız var.

Ancak, tüm dizinler aynı ağırlık veya yetkiye sahip değildir ve sunabilecekleri değere göre gözden geçirilmelidir.

Bu, dahil edilmek için bir ücret gerektiren dizinler için özellikle önemli hale gelir.

Ayrıca, gönderim sırasında dikkate alınması gereken veri ve iletişim bilgilerinin tutarlılığına ilişkin bazı en iyi uygulamalar vardır.

Son olarak, özellikle birden fazla lokasyona sahip işletmeler için dizin listeleme kurulumunu ve devam eden bakım sürecini daha hızlı hale getirmek için araçlar mevcuttur.

Çok sayıda dizin vardır ve bunların tamamında bilgi ve içerik bulundurmak küçük bir işletme için bir yük haline gelebilir.

Bu faktörlerin her birinin nasıl ele alınacağını ve dizinlerin yerel işletmelerin bulunma çabalarına nasıl yardımcı olabileceğini veya bunları nasıl engelleyebileceğini gözden geçireceğiz.

Yerel Varlık ve Tutarlılık

Bir işletmenin belirli bir yerde iyi bir sıralamaya sahip olması için, var olduğunu, ikamet ettiğini veya belirtilen hizmet alanı içinde başka bir şekilde hizmet sağlayabildiğini kanıtlayabilmesi gerektiği oldukça açık olmalıdır.

Bir işletmenin yerini belirlemenin iki ana aracı, web sitesi ve işletmesidir.

Uygun olduğunda, yerel bir işletme web sitesi, Google’ın bulmasını ve dizine eklemesini kolaylaştırmak için yerel işletme şemasıyla etiketlenebilecek fiziksel adres ayrıntılarını içerecektir.

Birçok site aynı zamanda konum doğrulaması için de referans alınacak bir harita (tercihen bir Google haritası) içerecektir.

Son olarak, işin yerel odağını güçlendirmek için, uygun olduğunda, başlık ve başlık etiketlerine coğrafi ayrıntılar dahil edilebilir.

Ad, Adres ve Telefon Numarası (NAP) bilgiler doğal olarak bu iki özellik arasında eşleşmelidir.

GBP olarak seçilen hizmet alanları, iş yerine yakın olmalıdır.

Hizmet kategorileri de aynı şekilde tutarlı olmalıdır.

Yerel dizinler daha sonra bu iki ana web varlığı ve arama motorları için doğrulama noktasının bir uzantısı haline gelir.

Burada da amaç, özellikle web sitesi URL’leri ile birlikte NAP bilgileri için tutarlılık olmalıdır.

Profesyonel ipucu: Bir yerel dizin listesine birden fazla URL ekleyebiliyorsanız, mümkün olduğunca çok sayıda ilgili yerel yönelimli bağlantı eklemeye çalışmalısınız, örneğin GBP profilinize, Facebook sayfanıza ve diğer ilgili yerel dizinlerdeki listelere bir bağlantı.

Yerel Uygunluk

Yerel alaka düzeyi oluşturmak, sizin ve içeriğinizin doğru dizinlerde ve uygun kategorilerde göründüğünden emin olmakla ilgilidir.

Doğal olarak, herhangi bir kategorizasyon, hizmetlerinizi veya ürünlerinizi sitenizde ve GBP cinsinden nasıl tanımladığınızla uyumlu olmalıdır.

Tanımlayabileceğiniz ve liste göndermeyi düşünebileceğiniz üç tür yerel dizin vardır.

İlk türe “global” dizinler diyeceğiz. Bunlar, dünyanın hemen her yerinde yerel listeler ve incelemeler sunan Sarı Sayfalar, Yelp ve benzerleri gibi hizmetlerdir.

Bunların çoğu ücretsiz “listeler” sunar, ancak daha sonra gelişmiş özellikler, işlevsellik ve/veya görünürlük için bir ücret talep eder.

Bir listeleme ücreti ödemenin tavsiye edilip edilmediğini belirlemenin bir yolu, işletmenizin bulunmasını istediğiniz birincil anahtar kelimeler üzerinde organik bir arama yapmak ve dizinin bu anahtar kelimeler için iyi (veya sizden daha iyi) olup olmadığına bakmaktır. yerel arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler).

Ayrıca, ücretli listelemenizin sunabileceği organik/yönlendirme trafiği hakkında istatistik sağlayıp sağlayamayacaklarını dizinden bir temsilciye sorabilirsiniz.

Bu tür istatistikleri sağlayamazlarsa, yatırımınızın geri dönüşünü sağlama yetenekleri konusunda dikkatli olabilirsiniz.

Hala Yerel SEO İçin Dizin Göndermeye mi ihtiyacınız var?
Hala Yerel SEO İçin Dizin Göndermeye mi ihtiyacınız var?

İkinci tür yerel dizin, seyahat ve turizmle ilgili işletmeler için TripAdvisor veya inşaat ve ticaret işletmeleri için Houzz gibi daha sektöre özgü bir dizindir.

Aynı değerlendirme yöntemleri, bu hizmetlerin işinize potansiyel olarak değer sağlayıp sağlayamayacağını belirlemek için burada kullanılabilir.

Üçüncü ve son tür, yerel Ticaret Odaları, Hizmet Kuruluşları ve diğer küresel olmayan oyuncular tarafından sunulan daha yerel özel dizinlerdir.

Yerel mevcudiyeti daha az öznel bir şekilde doğrulama etkisine sahip olabileceğinden, bu türden ilk ikisi kesinlikle dikkate alınmalıdır.

Küçük, küresel olmayan yerel dizinler, yalnızca organik görünürlük veya yönlendirme trafiği perspektifinden sunacakları değeri aynı şekilde kanıtlayabilirlerse dikkate alınmalıdır.

Göndermeyi seçtiğiniz dizinler ve ürünlerinizin veya hizmetlerinizin kolayca bulunabileceği kategoriler, işinizin yerel topluluğunuzdaki alaka düzeyini tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

Yerel yönetim

Yerel dizinlerdeki listeler, özellikle de kendi yetkilerine sahip olanlar, bir işletmenin otoritesini ve potansiyel görünürlüğünü artırmaya yardımcı olabilir.

Bu yetki artırıcıları belirlemek için yukarıda bahsedilen SERP testini de kullanabilirsiniz.

Özünde, bir hedef anahtar kelime için web sitenizden veya GBP sayfanızdan daha iyi performans gösteren herhangi bir dizin, hem dizin aracılığıyla bulunma hem de onun aracılığıyla yetki kazanma fırsatını temsil eder.

GBP gibi bazı dizinler, içeriğin veya içeriğin bağlantılarının paylaşılmasını sağlar.

Bu zaman alıcı olsa da, dizinin görünürlüğüne ve göreceli yerel otoritesine bağlı olarak içeriğinizi GBP ve sosyal medya gibi diğer yerlere ek olarak bu dizinlere dağıtmak faydalı olabilir.

İncelemeler

Belirtildiği gibi, birçok rehber hizmeti inceleme gönderimleri sunar – ve Google incelemeleri Organik otorite açısından doğal olarak tercih edilirler, Google ve diğer arama motorları diğer platformlarda yayınlanan incelemelerin farkındadır.

Yerel SERP testine benzer şekilde, sizin veya rakiplerinizin GBP dışındaki yerlerde yorum alıp almadığına dikkat etmelisiniz.

İşletmenizden başka bir işletmeden satın almayı düşünürken potansiyel müşterilerinizin de bu incelemelere bakıyor olabileceğini unutmayın.

Birden Fazla Konumu Yönetme

Özellikle işletme ayrıntılarında veya hizmetlerinde sürekli güncellemeler varsa, birden fazla dizinde listeleri oluşturmak ve sürdürmek zaman alacaktır.

Bu, elbette, birden fazla lokasyona sahip işletmeler için güçlendirilir.

Bu hizmetlerden bazıları ayrıca inceleme ve sosyal hesap yönetimine olanak tanır.

Dizin Listeleriniz Nasıl?

Bu nedenle, evet, etkili yerel SEO için dizin gönderimlerinin hala gerekli olduğunu iddia etmek güvenlidir.

Bu amaçla, belki de en iyi başlangıç, listelemelerinizin ve dizinlerinizin anahtar kelimelerinize göre nerede olduğunu anlamak için önerilen SERP testidir.

Ardından, görünürlük ve trafik hedeflerinize ve bütçenize uygun bir gönderim stratejisine karar verebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

Hala Kullanmalı mıyım? – Dinamik İşleme Nedir?

Dinamik oluşturma, sorunlarınızı etkili bir şekilde çözebilir. JavaScript SEO'su sorunlar, ancak Google bunun uzun vadeli bir çözüm yerine geçici bir çözüm olması gerektiğini tavsiye...

Wix, Web Sitelerinin Yapılış Şeklini ve Neden Dikkat Etmeniz Gerektiğini Değiştirdi

Wix, işletmelerin en son teknik gereksinimlerle güncel, yüksek performanslı web sitelerini kolayca oluşturmasına yardımcı olan popüler bir web sitesi oluşturucusudur. Tüm teknik faktörler Wix...

Microsoft, Evrensel Etkinlik İzleme Etiketleri İçin Öngörüleri Sunar

Kullanıcıların bir web sitesiyle nasıl etkileşime geçtiğini anlamak, özellikle reklam çabalarının etkinliğini değerlendirirken, her işletme için çok önemlidir. Reklamverenlere bu konuda yardımcı olmak için Microsoft...

Most Popular

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelemesi: Güvenli ve Hafif

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelendi:16 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Güçlü antivirüs koruması Sezgisel, kullanımı basit arayüz Sistem performansı üzerinde minimum etki Windows Defender'ı geride bırakmak...

Notepad++ İncelemesi: Bugün Hala Geçerli mi?

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Notepad++ İncelendi:12 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir arayüz Çoklu Dil Desteği Makro kayıt ve oynatma Windows kadar eski gömülü bir araç...

OCCT İncelemesi: Sisteminizin Kararlılığını Test Eder

 İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: OCCT İncelendi:8 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ CPU ve RAM'inizi karşılaştırın Bireysel donanım bileşenlerine stres testi yapın Her stres testini ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın Kapsamlı...

Recent Comments