Günaydın Gece (İkbal Gürpınar)

By | 30 Ocak 2014

yazar: İkbal Gürpınar

basım: 2004

KİTAP HAKKINDA

BİRİNCİ BASKI (100.000 ADET)

İKİNCİ BASKI (100.000 ADET)

Güzellik bakan gözdeymiş. Niyetmiş her şeyi güzelleştiren, olmazları olduran. Sevgi, açılmayacak sanılan, üzerine kilit vurulan tüm kapıların anahtarıymış. Tam da ümitsizliğe düşmeye ramak kala doğuruverirmiş güneşi üzerimize Yaradan; parlak ve sıcak… Tatlı dille, güler yüzle söylenen sözlere doyulmazmış…

Bu kitap, güler yüzle, düşünerek okunsun, yüreklerde sevgi dokunsun, insanlar sevdiklerine sevgiyle dokunsun, ellerindekinin kıymetini bilsin, yurdunu sevsin, kendini tanısın, bilsin diye yazıldı. Bir gece sabaha karşı ciyaklayarak dünyaya geldiğini cümle âleme duyuran çocuklar gibi, gece, sabaha karşı yazılmaya başlandı.

Herkes bana sorup dururken ‘Nasıl oluyor da bu kadar pozitif bir insan olmayı başarabiliyorsunuz?’ diye. Dilersek, karanlıkları bile nasıl aydınlatabileceğimizi, geceleri nasıl gündüz yapabileceğimizi anlattım dilim döndüğünce. Hep birlikte söyleyelim hadi. “Günaydııınnn gece!!!”

YAZAR HAKKINDA

1969’da Kırıkkale’de doğdu. 1994 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nda çeşitli programlar hazırlayıp sundu. Ardından bazı özel kanallarda sunuculuk yaptı. Halen STV’de Kimse Yok mu, TRT’de ise Çalsın Davullar ve Güne Başlarken adlı programları sunmaya devam ediyor. Gürpınar’ın daha önce yayımlanmış “Simidin İki Yarısı” ve “İkbal Gürpınar 2” adlı şiir, “İkbal’den Masallar” adlı masal albümleri var. Gürpınar ayrıca geçtiğimiz yıl “İçimden Geldiği Gibi” isimli kitaba da imza attı.