Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Editoryal Görüş: Harika Bir Game Of Thrones Video Oyununu Hak Ediyoruz

Görüş: Harika Bir Game Of Thrones Video Oyununu Hak Ediyoruz

- Advertisement -

Görüş: Harika Bir Game Of Thrones Video Oyununu Hak Ediyoruz
Görüş: Harika Bir Game Of Thrones Video Oyununu Hak Ediyoruz

Diyelim ki House of the Dragon’un tüm sezonunu izlediniz ve daha fazlasını istiyorsunuz. Elbette, HBO’da Game of Thrones’a geri dönebilirsiniz. RR Martin’in kitapları ve bunlarla bağlantılı ek materyaller var. Hayran kurgusu var. Evrenden ilham alan masa oyunu çok iyi, ancak oynaması çok zaman alıyor ve tam deneyim için yedi kişilik bir gruba ihtiyacınız var.

Gösteriden veya kitaptan ilham alan başka masaüstü deneyimleri de var. Ancak bir oyuncu için A Song of Ice and Fire evreninde oynanacak büyük bir oyun, kendini evrene sanal olarak kaptırmanın, ana karakterlerle etkileşime geçmenin veya evrenin en şok edici anlarından bazılarına tanık olmanın hiçbir yolu yoktur.

Hızlı bir İnternet araması yapın ve birkaç mobil oyun bulacaksınız, hiçbiri orijinal Game of Thrones’un derinliğini yakalamadı veya daha yeni House of the Dragon’un karmaşıklığını ele almadı. Oyunculardan mümkün olduğu kadar çok mikro işlem istemek için tasarlanmış gibi görünen Winter Is Coming adlı oyun için çok sayıda reklam var. Ve mobil platformlar, RR Martin tarafından yaratılan evrenin hakkını fiilen verme gücüne sahip değil.

En azından mekaniğini ortama bağlamaya çalışan PC ve Nintendo Switch’te de sunulan 2018’den bir Reigns yan ürünü var. Telltale’in eski Game of Thrones anlatı deneyimi nezihti ama asla ikinci bir sezonu olmadı, Focus Home Interactive’in 10 yıllık oyunları düzgün izleyicileri çekmeyi başaramadı ve hem anlatım hem de temel mekanik açısından vasattı.

Şu anda mevcut olan A Song of Ice and Fire’a dayalı en iyi oyun deneyimleri, hayranlar tarafından hayranlar için yaratılan modlardır. Oyuncular, Crusader Kings II’yi yükleyebilir ve ardından mükemmel A Game of Thrones toplam dönüşümünü elde edebilir. Tüm mekaniği öğrenmek zaman alır, ancak hanedan etkileşimleri, olay örgüsü ve savaşla tamamlanan o evrenin özünü yakalar. Etkileşim kurmak için iyi bir senaryo seçeneği var ve geliştiriciler, deneyime mümkün olduğu kadar çok lezzet katmaya çalıştılar.

Mount & Blade: Warband, Total War, Civilization ve hatta Minecraft gibi oyunlarda Game of Thrones merkezli modlar bulunur. Ancak şu anda resmi lisansa sahip olan ve mekanik veya sürükleyicilik açısından onlara rakip olmaya çalışan duyurulan bir video oyunu yok. Ve gerçekten en azından birinin olması gerektiğini düşünüyorum.

Game of Thrones lisansının sağlayabileceği bazı video oyunlarını düşünelim. Pek çok şey, geliştiricinin ve yayıncının seçimine bağlıdır, ancak büyük ve küçük şirketlerin bu fırsatı değerlendireceğine inanıyorum.

Paradox’taki insanlardan, tahtı ele geçirmeye ve tüm rakipleri yenmeye çalışan bir Büyük Ev’in kontrolünü oyunculara veren derin sosyal ve politik odaklı bir oyun hayal edin. Elbette, CK II’de mükemmel olan mod, daha yeni Crusader Kings 3’te daha da iyi hale gelebilir.

Ancak ısmarlama mekaniklere sahip tamamen onaylanmış bir oyun gerçekten özel bir şey sunabilir. Beyaz Yürüteçler oyunsonu için açık bir tehdit oluştururken, savaş daha sınırlı olabilir. Ejderhaları veya Yüzsüz Adamları öne çıkarmanın dengeli bir yolunu bulmak zor olacak, ancak onları merkeze alan herhangi bir mekanik benzersiz olacaktır.

Görüş: Harika Bir Game Of Thrones Video Oyununu Hak Ediyoruz
Görüş: Harika Bir Game Of Thrones Video Oyununu Hak Ediyoruz

Daha anlatı odaklı bir geliştirici, ortamın tehlike ve entrikalarında gezinmeye çalışan bir karakteri veya küçük bir grubu takip eden bir macera deneyimi sunabilir. TV dizilerinde veya kitaplarda öne çıkan veya önerilen birçok savaş, oyunun içine dalmayı artırmak için eklenen kaynak yönetimi ve siyasi sistemlerle birlikte geleneksel taktik odaklı bir oyun için çok uygundur.

Projelerin ayar olarak Yedi Krallık tarafından kısıtlanması gerekmez. Eşsiz tadı ve mekaniği olan bir şehir yönetimi unvanı, oyuncuları Özgür Şehirlerden birinin başına getirebilir. Bir yönetim ve hayatta kalma kombinasyonu, Asshai veya Qarth’a giderek zengin olmaya çalışan bir tüccarın zorlu hayatına odaklanabilir.

Shiro Games ekibi yakın zamanda Dune’u Spice Wars ile video oyun alanına getirmek için iyi bir iş çıkardı . Denis Villeneuve filmi bir hit oldu ve anlatıdan çok stratejiye odaklanmasına rağmen adı, oyuncuları Frank Herbert tarafından yaratılan dünyaya sürüklüyor. Belki Game of Thrones evreninde de bir şans yakalayabilirler.

Doğrudan kitapların anlatımına odaklanmayan, ancak ana evlerin her biri için benzersiz profiller ve mekanikler oluşturan bir oyun hayal edin. Ardından, askeri varlıklar, diplomasi, arkadan bıçaklama, ticaret ve daha fazlasını kullanarak hepsinin önemli bir dönüm noktasının kontrolü için rekabet etmesini sağlayın.

Yakın zamanda Warhammer 40,000: Shootas, Blood ve Teef’i başlatan insanların, Night King’e giden yolda White Walkers’ı yarıp geçen Arya üzerinde oyunculara kontrol sağlayan çılgın bir aksiyon oyununda ellerini denediklerini hayal edin. Top haline getirmeyin ama eğlenceli hale getirin ve serinin hayranları bundan kesinlikle keyif alacaktır.

Kimse onları deneyemez ve gerçekten yapamazsa, bu oyunların ne kadar iyi olacağını bilmek imkansızdır. RR Martin, From Software tarafından geliştirilen en yeni ruh benzeri deneyim için evreni yaratan Elden Ring üzerinde çoktan çalıştı.

Ayrıca Homeworld, Master of Orion ve Railroad Tycoon ile geçirdiği zamana atıfta bulunarak klasik video oyunları oynadı. Böylece, çalışmasına dayalı sağlam bir video oyunu listesi yaratmanın doğasında var olan potansiyeli anlayabilir. Yazarın ve temsilcilerinin modern oyun endüstrisinde deneyime sahip bir panel seçme ve geliştiricileri ve yayıncıları seçmeye başlama zamanı.

Elbette, muhtemelen A Song of Ice and Fire’a dalmaktan çok geniş çekiciliği önemseyen bazı iğrenç başlıklar alacağız, ancak TV şovunun son sezonu da öyleydi. Yine de, hayranlardan oluşan bir koleksiyon Crusader Kings II için bu kadar harika bir mod oluşturabilirse, özel ekipler kesinlikle hayranları tatmin edecek deneyimler sunabilir ve hatta RR Martin’i yeniden oyuna geri getirebilir (gerçi belki de çıkışları Winds of Winter’ı bitirene kadar erteleyebilir).

BENZER YAZILAR

FP

.fp dosyası nedir? .fp uzantılı bir dosya, Claris tarafından FileMaker Pro yazılımıyla oluşturulan bir elektronik tablo dosyasıdır. Verileri Microsoft Excel’e benzer bir satır ve sütunda depolar. FileMaker Pro,...

Samsung, katlanabilir ürünlere gelen su damlası menteşe için güvenilirlik testine başlıyor

Şirket, 14 mm'nin altında bir menteşe kalınlığı hedefliyor Samsung'un Galaxy Z Fold 5 olarak adlandırılması muhtemel bir sonraki katlanabilir akıllı telefonunda kullanacağı su damlası menteşe...

FODT

FODT dosyası nedir? .fodt uzantılı bir dosya, OpenDocument düz XML dosya biçiminde kaydedilen bir metin belgesidir. .zip kapsayıcı dosya biçiminde kaydedilen .odt dosyalarının aksine, FODT dosyaları, düz XML belgeleri...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...