Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google'dan Sahte Persona Oluşturanlara Mueller: Kendinizi Kandırıyorsunuz

Google’dan Sahte Persona Oluşturanlara Mueller: Kendinizi Kandırıyorsunuz

- Advertisement -

Google’dan John Mueller, bir inceleme sitesi için sahte LinkedIn profilleri de dahil olmak üzere sahte kişiler oluşturan SEO’larla ilgili bir dizi tweet’te düşüncelerini dile getirdi. Kimsenin “kendinizi kandırdığınızı” söyleyemeyeceğini düşünürlerse dedi.

Yasal Görünmek İçin Sahte LinkedIn Profilleri

AI, her yıl milyonlarca sahte LinkedIn profilini yakalamak için kullanılır.

Bir bağlı pazarlamacı sahte LinkedIn profilleri yazar biyografileri için paylaşılan:

“Bir bağlı kuruluş pazarlamacısı olarak, sahte kişiliğim için LinkedIn profillerine sahip olmak, yazarlarım için güvenilirlik kazanmanın harika bir yoluydu.

…Geçtiğimiz birkaç ayda profillerimin %90’ı LinkedIn tarafından askıya alındı.

Ne yazık ki, şimdi yazarlarıma güvenilirlik katmak ve yasal görünmelerini sağlamak için başka bir yöntem bulmam gerekiyor.

Sahte LinkedIn Profilleri o kadar popüler ki, Google Suggest aslında onlar için arama yapılmasını öneriyor.

Google'dan Sahte Persona Oluşturanlara Mueller: Kendinizi Kandırıyorsunuz
Google’dan Sahte Persona Oluşturanlara Mueller: Kendinizi Kandırıyorsunuz

Sahte Google İşletme Profili Yorumları

Google, oluşturup sattığı iddia edilen bir pazarlamacıya dava açıyor sahte Google İşletme Profili incelemeleri yanı sıra sahte iş siteleri.

Bu yılın başlarında Google, sahte işletme profillerini ve incelemelerini tespit etmek için makine öğrenimi modellerini kullandıklarını paylaştı.

Google, sahte işletme incelemelerini nasıl yakaladıklarını paylaştı:

“Potansiyel kötüye kullanım kalıplarını tespit etmemize yardımcı olması için uzun süredir makine zekasını kullanıyoruz ve teknolojimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Geçen yıl, yeni kötüye kullanım eğilimlerini önceki yıllara göre çok daha hızlı belirlememize yardımcı olan makine öğrenimi modellerimizde önemli bir güncelleme başlattık.”

Google, 115 milyon incelemeyi engelleyebildi veya kaldırabildi ve 20 milyon sahte işletme profili oluşturma girişimini engelledi.

Sahte incelemeleri ve profilleri yakalayabilme konusunda şaka yapmıyorlar.

Sahte Kişiler Üzerine John Mueller

Google’ın sahte kişileri ve incelemeleri yakalamakta ne kadar usta olduğu düşünüldüğünde, Google’dan John Mueller’in Google’ın bunları bildiğini iddia etmesi mantıklı.

Bir dizide yorum yaptı tweet’ler:

“İnceleme siteniz için sahte insanlar oluşturan PSA, sahte LinkedIn profilleriyle bile garip.

Kendi yorumlarınızı yapmak için diğerlerinin YT incelemelerini birlikte kopyalamak ucuzdur.

Bunu ofis saatlerine bir sıralama sorusu olarak göndererek, uhm, ne söylememizi istiyorsunuz?

…Dürüst olmak gerekirse, hepsini kendin gibi yaparsan bunların hiçbiri sorun olmaz; bir kişinin bir siteyi yönetmesi sorun değil, birden fazla sahte kişiye ihtiyacınız yok.

Ne zaman birisi sorduysa Tek kişilik bir şirket nasıl güvenilir olabilir, diye yanıtladı Mueller:

“Sahte bir operasyon yürüttüğünüz aşikar olduğunda *tüm güvenilirliğinizi* kaybedersiniz. Ve “kimse söyleyemez çünkü ben bunu çok iyi yapıyorum” insanlarına: kendinizi kandırıyorsunuz.

…Ne dememi istiyorsun? “Bir rozet takıp kartvizit mi alacaksınız?” İyi işler yaparak güvenilir olursunuz.”

Numara Yapmak Başaramaz mı?

John Mueller, sahte ürünlerle paçayı sıyırabileceklerini düşünenlerin kendilerini “kandırdıklarını” söylerken haklı olabilir.

BENZER YAZILAR

LG Innotek, Mando ile otomobil motoru patentlerini paylaştı

Resim: LG Innotek, Mando   Teknolojiler üzerinde işbirliği yapmak için eşleştirin LG Innotek’in otomobil motorlarıyla ilgili patentlerini otomobil parçası üreticisi Mando ile paylaştığını öğrendik. Bu hareket muhtemelen ikilinin...

ServHelper Arka Kapı Saldırılarını Yönetmek için TeslaGun Panelini Kullanan TA505 Hackerları

Siber güvenlik araştırmacıları, TA505 olarak bilinen finansal olarak motive edilmiş bir tehdit grubu tarafından kullanılan daha önce belgelenmemiş bir yazılım kontrol paneli hakkında fikir...

IGP Nedir? – Integrated Graphics Processor

IGP Nedir? “Entegre Grafik İşlemci” anlamına gelir. IGP, bilgisayarın ana kartına entegre edilmiş bir grafik yongasıdır. IGP, bilgisayarda görüntülenen grafikleri işlemek olan video kartıyla aynı...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...