Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google Yeni Spam Algoritması Güncellemesini Sunuyor

Google Yeni Spam Algoritması Güncellemesini Sunuyor

- Advertisement -

Google, spam ile mücadeleyi hedefleyen bir algoritma güncellemesinin dünya çapında ve tüm dillerde arama sonuçlarına yayıldığını doğruladı.

Google, Ekim 2022 spam güncellemesinin kullanıma sunulmasının birkaç gün süreceğini tahmin ediyor.

Geçen yılki gibi belirli spam türlerini hedefledikleri durumlar dışında, spam güncellemeleriyle ilgili kesin ayrıntılar nadiren sağlanır.

Google, arama sonuçlarının kalitesini korumak için düzenli olarak spam güncellemeleri yayınlar. Spam güncellemeleri, arama sonuçlarında spam’i algılamak için sürekli olarak arka planda çalışan Google’ın otomatik sistemlerini iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Daha önce Google Web Yöneticisi Yönergeleri olarak bilinen Google Arama Temelleri’ni takip ediyorsanız, Ekim 2022 spam güncellemesiyle ilgili olarak muhtemelen çok fazla endişelenmenize gerek yok.

Google’ın tanımına göre, bilmeden spam’den suçlu olmak zordur. Google’ın nelerin spam olarak kabul ettiği konusunda katı bir tanımı vardır ve öncelikle kullanıcıları kişisel bilgi sağlamaya veya kötü amaçlı yazılım yüklemeye kandıran düşük kaliteli siteleri içerir.

İstenmeyen posta güncellemeleri, aynı zamanda, yüksek düzeyde alakalı sayfalar gibi davranarak arama sonuçlarında sıralamaya girmeye çalışan web’deki kimlik avı dolandırıcılıklarını ve diğer kötü niyetli kişileri de hedefler.

Çok az değer katan ince içeriğe sahip web sayfaları spam olarak kabul edilebilir, ancak bunlar Google’ın spam tanımını karşılamaz. İnce içeriğin Google tarafından vurulma olasılığı daha yüksektir yardımcı içerik algoritmasının.

Bununla birlikte, Google’ın Search Essentials’ını takip eden siteler bile saldırıya uğramış spam’a karşı savunmasızdır. Bir site yeterince güvenli değilse, kullanıcılara farkında olmadan spam sunuyor olabilir.

Ekim 2022 spam güncellemesinden sonra siteniz aniden sıralamada düşerse, sitenizin güvenliğini incelemek ve olası bir saldırının belirtilerini aramak akıllıca olacaktır.

Bir site bir spam güncellemesine maruz kaldığında, içeriği ya arama sonuçlarında düşürülür ya da Google’ın dizininden kaldırılır.

Google, web sitesinin Google’ın spam politikalarına uymak için gerekli değişiklikleri yapması koşuluyla, bir spam güncellemesinin olumsuz etkisinden kurtulmanın aylar alabileceğini söylüyor.

Kaynak: Google

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments