Salı, Eylül 27, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google Updates Eğitim Soru-Cevap Yapılandırılmış Veri Belgeleri

Google Updates Eğitim Soru-Cevap Yapılandırılmış Veri Belgeleri

Google, Eğitim yapılandırılmış veri belgelerini yeni içerik yönergeleriyle ve yeni gereksinimlere uymayan siteler için manuel işlem uyarısıyla güncelledi.

Arama Sonuçlarında Eğitim Soru-Cevap Döngüsü

Google, ilgili sayfaların Eğitim Soru-Cevap bandında gösterilmeye uygun hale gelmesine yardımcı olan yeni yapılandırılmış veriler için belgeler ekledi.

Eğitim Soru-Cevap döngüsü, aşağıdaki arama türlerinde kullanılabilen gelişmiş bir arama listesidir:

  • Google Arama sonuçları
  • Google Asistan
  • Google Lens

Bu gelişmiş arama özelliği için çok farklı iki tür sayfa uygundur.

  1. Bilgi kartı sayfaları
  2. Tek Soru-Cevap sayfaları

Google, aramada Eğitim Döngüsü için uygun olan iki tür sayfayı açıkladı:

“Bilgi Kartı sayfası: Genellikle bir tarafında soru, diğer tarafında yanıt bulunan bilgi kartları içeren bir sayfa. Bilgi kartı sayfalarını işaretlemek için Eğitim Soru-Cevap şemasını nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için bu kılavuzu okumaya devam edin.

Tek Soru-Cevap sayfası: Yalnızca bir soru içeren ve ardından kullanıcı tarafından gönderilen yanıtların geldiği bir sayfa. Tek Soru-Cevap sayfalarını işaretlemek için bunun yerine QAPage işaretlemesi ekleyin.”

Flashcard sayfaları Test işaretlemesini kullanır. Soru-Cevap sayfaları, QAPage yapılandırılmış verilerini kullanır.

İçerik Yönergeleri

Google’ın yeni Eğitim Soru-Cevap içerik yönergeleri, uygun olmayan sayfaların bir sitenin Google arama sonuçlarında görünmesini engelleyen bir ceza olan manuel işleme tabi tutulacağını bildirmektedir.

Belgelerin yeni bölümü uyarıyor:

“Kullanıcılarımızın ilgili öğrenme kaynaklarıyla bağlantı kurmasını sağlamak için bu Eğitim Soru-Cevap içerik yönergelerini oluşturduk.

Bu yönergeleri ihlal eden içerik bulursak, manuel işlem yapmayı ve içeriğinizi Google’daki eğitim Soru-Cevap zengin sonucunda göstermemeyi de kapsayabilecek şekilde uygun şekilde yanıt veririz.”

Akılda tutulması gereken üç nokta vardır:

1. Eğitim Soru-Cevap sayfalarının yayıncılarının Google’ın Soru-Cevap sayfaları için İçerik Yönergeleri.

Bu yönergeler, QAPage yapılandırılmış veri işaretlemesinin yalnızca kullanıcıların soruları yanıtlayabileceği sayfalarda kullanılabileceğini belirtir. Verilen geçerli kullanım örneği bir web forumudur.

Kullanıcılara soruları yanıtlama yolu sunmayan, bunun yerine yalnızca bir soru ve yanıt sunan sitelerin bunun yerine FAQPage yapılandırılmış verilerini kullanmaları önerilir.

2. Sayfa, eğitimle ilgili içeriği soru ve cevap şeklinde içermelidir ve cevap, soruyu cevaplamalıdır.

3. Cevaplar doğru ve doğru olmalıdır. Yönergeler, içeriğin (belirtilmemiş) bir miktarının hatalı olduğu tespit edilirse, Google’ın tüm içeriği Eğitim Soru-Cevap döngüsünde görüntülenemeyecek hale getireceğini belirtir.

Doğruluğa Odaklanmak

Eğitim hassas bir konudur, bu nedenle Google’ın Eğitim Soru-Cevap atlıkarıncalarında gösterilen bilgilerin kalitesine fazladan bir katılık katmanı eklemesi mantıklıdır.

Google giderek doğruyu vurguluyor ve yardımsever arama sonuçlarını iyileştirmek için devam eden sürecin bir parçası olabilecek bilgiler.


Yeni Soru-Cevap Yapılandırılmış Veri Yönergelerini okuyun

İçerik yönergeleri

RELATED ARTICLES

TLD nedir?

TLD nedir? TLD, üst düzey alan adı anlamına gelir ve alan adının '.com', '.org,' '.gov' ve '.edu' vb. gibi son noktadan sonra gelen parçasıdır. Örneğin, Facebook.com...

Alan Adı (Domain) nedir?

Alan Adı (Domain) nedir? Alan adı fiziksel bir adres gibidir. İnsanlar sizi World Wide Web'de bulur. Alan adı fiziksel bir adres gibiyse, sunucu da fiziksel bir bina...

Google, Arama Konsoluna Yeni HTTPS Raporu Ekledi

Google, yeni bir güncelleme sunmaya başlayacağını duyurdu. HTTPS raporu olarak Arama Konsolu’nda olacak. Duyuru Google’dan geldi Merkez Blog’da Ara ve arama motorunun başlatma sürecinin...

Most Popular

House of the Dragon 6. Bölüm ücretsiz nasıl izlenir – seriyi şimdi izleyin

House of the Dragon 6. Bölüm nasıl izlenir: Game of Thrones'un İngiltere'deki spin-off serisini ücretsiz izleyin ve şimdiye kadarki tüm bölümleri yakalayın. House of the...

Hindistan, Tüm VPN Sağlayıcılarını Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydetmeye ve Depolamaya Zorluyor

Web’e bağlanmak için bir VPN hizmeti kullanmanın faydalarından biri, gelişmiş gizliliktir, çünkü böyle bir çözüm, temelde anonim kalmayı ve siz veya cihazınız hakkında herhangi...

PyPI Kullanıcılarına Yönelik Son Kimlik Avı Saldırılarının Arkasındaki JuiceLedger Hackerları Var

Arkasındaki operatörler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, özellikle programlama dili için resmi üçüncü taraf yazılım deposu olan Python Paket Dizini'ne (PyPI) yöneliktir. İzlenen bir...

Prynt Stealer, Kurbanların Diğer Siber Suçlular Tarafından Çalınan Verilerini Çalmak İçin Bir Arka Kapı İçeriyor

Araştırmacılar, bilgi çalan kötü amaçlı yazılımda özel bir Telegram kanalı tabanlı arka kapı keşfettiler. Prynt hırsızı geliştiricisinin, diğer siber suçlular tarafından kullanıldığında kurbanların sızdırılan...

Recent Comments