Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google, Search Console Sayfa Deneyimi Raporunu Basitleştiriyor

Google, Search Console Sayfa Deneyimi Raporunu Basitleştiriyor

- Advertisement -

Google, web sitesi sahiplerinin sayfa deneyimini bütünsel olarak iyileştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan Search Console’da yakında yapılacak değişiklikleri duyurdu.

Bir blog yazısında Google, mevcut sayfa deneyimi raporunun genel kılavuza bağlantı veren yeni bir sayfaya geçeceğini söylüyor.

Güncellenen rapor ayrıca platformun bir parçası olarak kalacak olan bireysel Önemli Web Verileri ve HTTPS raporlarının gösterge tablosu görünümünü de içerecek.

Eski adıyla Twitter olan X’teki bir yayında Google, güncellenen raporun bir örneğini paylaşıyor:

Google, Search Console Sayfa Deneyimi Raporunu Basitleştiriyor
Google, Search Console Sayfa Deneyimi Raporunu Basitleştiriyor

Değişiklikler, iyi bir sayfa deneyiminin öğelerinin daha kapsamlı bir şekilde görülmesini sağlar. Buna Önemli Web Verileri, HTTPS ve diğer kullanılabilirlik faktörleri dahildir.

Sayfa İçi Deneyim Faktörleri

Sayfa deneyimi son birkaç yılda Google Arama sıralamasında önemli bir bileşen haline geldi.

Site performansını ve yanıt verme hızını ölçen En Büyük İçerikli Boyama, İlk Giriş Gecikmesi ve Kümülatif Düzen Kayması gibi Önemli Web Verileri ölçümlerini içerir.

Sayfa deneyimi aynı zamanda mobil uyumluluğu ve HTTPS şifrelemeyi de kapsar.

Search Console sayfa deneyimi raporunda yapılan değişiklikler, dağınık raporlar yerine tek bir yerde tüm bu faktörlere ilişkin birleştirilmiş rehberlik sağlıyor.

Bireysel raporlardaki ayrıntılı verileri kaybetme konusunda endişeleriniz olsa da, Google, toplu verilerin Önemli Web Verileri raporu aracılığıyla erişilebilir kalacağının garantisini vermiştir.

Google, Önemli Sayfa Deneyimi Sorularını Ele Alıyor

Google’ın blog gönderisinin altındaki SSS bölümünde şirket, sayfa deneyiminin arama sıralamalarını ve sonuçlarını nasıl etkilediğini açıklıyor.

En çok okunan hikaye atlıkarınca yerleşimi için iyi bir sayfa deneyiminin gerekli olup olmadığı sorulduğunda Google, içerik politikalara uygun olduğu sürece bunun bir uygunluk şartı olmadığını söyledi.

Google ayrıca sayfa deneyiminin, temel sıralama sistemleri aracılığıyla sayfaya özel olarak değerlendirildiğini de belirtti. İlgili içerik öncelik olmaya devam etse de sayfa deneyimi, bir sorgu için birden fazla yüksek kaliteli sayfa mevcut olduğunda sitelerin öne çıkmasına yardımcı olabilir.

Google, bireysel metrik puanlarına odaklanmak yerine, optimizasyona kapsamlı bir bütünsel yaklaşmayı vurguluyor. Search Console sayfa deneyimi raporunda yapılan güncellemeler, bu süreci kolaylaştırmak için basitleştirilmiş bir rehberlik sağlayacaktır.

Kapanış Düşünceleri

Bu değişiklikler, Google’ın sayfa deneyimi sıralama sistemi çerçevesinde verileri ve SEO ile ilgili önerileri iletme konusunda gelişen yöntemini yansıtıyor.

Sayfa deneyimi raporunun bazı bölümleri kullanımdan kaldırılırken, ziyaretçi deneyimlerini iyileştirmek için harekete geçebileceğiniz analizlerin ve rehberliğin birleştirilmesine odaklanılmaya devam ediliyor.

BENZER YAZILAR

Website Nedir?

Website Nedir? Bir web sitesi, aynı alan adını kullanarak gruplanmış ve aynı kişi veya kuruluş tarafından işletilen bir web sayfaları koleksiyonudur. Bir web sitesine doğrudan...

Lot Vakum, 2 küresel çip şirketiyle kalite testi yürütüyor

Bir bellek yonga üreticisi ve bir dökümhane Kuru vakum pompası firması Lot Vakum, iki küresel çip şirketi ile ekipmanları için kalite testleri yürütüyor. Biri denizaşırı bir...

Dolmen

Dolmen Dolmen – oyuncuları Revion Prime olarak bilinen düşmanca bir yabancı dünyaya gönderir. İşiniz özellikle benzersiz özelliklere sahip kristal numuneler getiriyor; sözde dolmen. Bu kristaller gerçeklerle...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...