Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor

Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor

- Advertisement -

Google, “reklam” etiketinin kaldırılmasını ve işletme adları ile logoların eklenmesini içeren arama reklamları için güncellemeler sunuyor.

Bu değişiklikler, Google Arama reklamlarının organik sonuçlardan ayırt edilmesini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Google Arama Reklamlarında İşletme Adları

Google kısa süre önce, başlık etiketi yerine web sitesinin adını görüntüleyerek web sitesi ana sayfaları için arama snippet’lerini değiştirdi.

Artık işletme adları, arama ağı reklamlarının en üstteki görsel öğesi olacak. Aşağıdaki yeni tasarımın bir örneğine bakın:

Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor
Ekran görüntüsü: https://support.google.com/google-ads/answer/12834372, Ekim 2022. Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor.

Daha önce, açılış sayfası URL’si, arama ağı reklamlarının en üstünde ve ardından reklam başlığı metni görünüyordu.

Google, URL’yi ve başlık metnini yeni tasarımda görüntülemeye devam ediyor. Bilgileri kaldırmıyor; işletme adını daha belirgin hale getiriyor.

Bu değişiklik, bir işletmenin bir rakibin anahtar kelimeleri için teklif verdiği durumlarda yardımcı olabilir. Arama yapanlar, bir reklamı tıkladıklarında hangi işletmenin web sitesini ziyaret ettiklerini daha belirgin hale getirecektir.

Google Arama Ağı Reklamlarında Logolar

Google, işletme adlarına ek olarak, artık arama ağı reklamlarında işletme logolarını da görüntülüyor.

Bu değişiklik, arama yapanlar için reklam için hangi işletmenin ödeme yaptığını daha da belirgin hale getiriyor, bu nedenle açılış sayfasına ulaştıklarında herhangi bir sürpriz olmuyor.

Logoların dahil edilmesi, reklamları organik sonuçlardan daha ayırt edilebilir hale getirerek arama yapanlara başka bir şekilde yardımcı olur.

Organik arama sonuçları genellikle düz metindir ve ara sıra küçük resim en sağdadır.

Sol üstteki işletme logosu, artık arama ağı reklamlarının tanımlayıcı bir özelliğidir ve onları organik arama snippet’lerinden ayırır.

Google karşı karşıya eleştiri normal sonuçlara çok benzeyen reklamlar için. Bu güncelleme ile daha az karışıklık olmalı.

Google Arama Reklamlarında Sponsorlu Etiket

Son olarak Google, yeni bir “Sponsorlu” etiketi lehine “Reklam” etiketini kaldırıyor.

“Sponsorlu” kelimesi artık arama ağı reklamlarının sol üst köşesinde kendi satırında yer alacak.

Google Arama reklamlarına yönelik bu güncellemeler, daha sonra masaüstü için planlanan benzer bir deneyimle birlikte kademeli olarak mobil cihazlarda kullanıma sunuluyor.

Uygunluk

Google Arama reklamlarındaki işletme adları ve logoları şu anda beta sürümündedir ve uygunluk ölçütlerini karşılayan reklamverenlerle sınırlıdır.

Uygunluk kriterleri aşağıdakileri içerir:

  • Hesap 90 günden fazla süredir açık.
  • Hesabın iyi bir politika uyumu geçmişi var.
  • Hesabın aktif kampanyaları var.
  • Hesapta etkin metin reklamlar var ve en az son 28 gündür Arama Ağı kampanyalarında harcama tahakkuk ediyor.
  • Hesap, uygun bir sektörde veya alt sektörde. Hassas sektörler veya alt sektörler (örneğin, cinsel içerik, alkol, kumar ve sağlık hizmetleri) şu anda İşletme Bilgileri için uygun değildir.
  • Hesap, Google’ın Reklamveren Doğrulama Programı’nı tamamladı.

Uygunluk kriterleri karşılandığında, Google Ads, işletme adını ve logosunu bulmak için açılış sayfanızı tarar ve bunları otomatik olarak kampanyalarınıza ekler.

Dahil etmek istemediğiniz otomatik olarak eklenen bilgileri gözden geçirme ve kaldırma seçeneğine sahip olacaksınız.

Alternatif olarak, her kampanyaya manuel olarak bir işletme adı ve logo ekleyebilirsiniz.

Google, Google Ads politikalarına ve biçim gereksinimlerine uyduklarından emin olmak için tüm işletme adlarını ve logoları inceler.

Google işletme adınızı ekleyemezse, bunun yerine görünen URL’nizdeki alanı gösterir. Google, logonuzu görüntüleyemiyorsa mavi bir küre simgesi ekler.

Yeni işletme adı ve logo özellikleri otomatik olarak kullanıma sunuluyor. Reklamverenler, erişim aldıklarında Google Ads hesaplarında bir bildirim alır.

Kaynak: Google

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

Artan Yoğunluklar ve 64-Bit DRAM ile Kapasiteyi ve Performansı İkiye Katlama

Samsung GDDR6 DRAM'e kıyasla performans ve kapasiteyi ikiye katlayan, GDDR6W olarak bilinen yeni nesil grafik belleği. Yeni Nesil Grafik Çözümleri İçin Samsung GDDR6W Bellek Tanıtıldı:...

Sapphire Rapids-WS CPU Desteği, 16 “8-Kanallı” DDR5 DIMM, Çok sayıda PCIe Gen5 Yuvası

Supermicro'nun Intel'in Sapphire Rapids-WS Xeon İş İstasyonu CPU'ları için yaklaşmakta olan W790 anakartı sızdı. İlk W790 Anakart Kırma Kapağı, 16 DDR5 DIMM Yuvalı Supermicro E-ATX...

CSOT, T5 LCD fabrikasında ekipman kurulumunu daha da geciktiriyor

Koreli kit üreticilerinin kazançları zarar görecek Çinli ekran devi CSOT, Gen 6 likit kristal ekran (LCD) panel üretimine ayrılmış T5 fabrikasında ekipman kurulumunu ertelemeye devam...

Hyundai, 2023’te CATL’nin CTP teknolojisini yaygın olarak kullanacak

Hyundai Motor, CATL'nin cell to pack teknolojisini gelecek yıl yeni elektrikli araçlarında uygulamayı planlıyor. Kaynaklar, pil hücrelerini doğrudan modülsüz paketlere koyan teknolojinin, ilk olarak Kia...

Recent Comments