Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor

Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor

- Advertisement -

Google, “reklam” etiketinin kaldırılmasını ve işletme adları ile logoların eklenmesini içeren arama reklamları için güncellemeler sunuyor.

Bu değişiklikler, Google Arama reklamlarının organik sonuçlardan ayırt edilmesini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Google Arama Reklamlarında İşletme Adları

Google kısa süre önce, başlık etiketi yerine web sitesinin adını görüntüleyerek web sitesi ana sayfaları için arama snippet’lerini değiştirdi.

Artık işletme adları, arama ağı reklamlarının en üstteki görsel öğesi olacak. Aşağıdaki yeni tasarımın bir örneğine bakın:

Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor
Ekran görüntüsü: https://support.google.com/google-ads/answer/12834372, Ekim 2022. Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor.

Daha önce, açılış sayfası URL’si, arama ağı reklamlarının en üstünde ve ardından reklam başlığı metni görünüyordu.

Google, URL’yi ve başlık metnini yeni tasarımda görüntülemeye devam ediyor. Bilgileri kaldırmıyor; işletme adını daha belirgin hale getiriyor.

Bu değişiklik, bir işletmenin bir rakibin anahtar kelimeleri için teklif verdiği durumlarda yardımcı olabilir. Arama yapanlar, bir reklamı tıkladıklarında hangi işletmenin web sitesini ziyaret ettiklerini daha belirgin hale getirecektir.

Google Arama Ağı Reklamlarında Logolar

Google, işletme adlarına ek olarak, artık arama ağı reklamlarında işletme logolarını da görüntülüyor.

Bu değişiklik, arama yapanlar için reklam için hangi işletmenin ödeme yaptığını daha da belirgin hale getiriyor, bu nedenle açılış sayfasına ulaştıklarında herhangi bir sürpriz olmuyor.

Logoların dahil edilmesi, reklamları organik sonuçlardan daha ayırt edilebilir hale getirerek arama yapanlara başka bir şekilde yardımcı olur.

Organik arama sonuçları genellikle düz metindir ve ara sıra küçük resim en sağdadır.

Sol üstteki işletme logosu, artık arama ağı reklamlarının tanımlayıcı bir özelliğidir ve onları organik arama snippet’lerinden ayırır.

Google karşı karşıya eleştiri normal sonuçlara çok benzeyen reklamlar için. Bu güncelleme ile daha az karışıklık olmalı.

Google Arama Reklamlarında Sponsorlu Etiket

Son olarak Google, yeni bir “Sponsorlu” etiketi lehine “Reklam” etiketini kaldırıyor.

“Sponsorlu” kelimesi artık arama ağı reklamlarının sol üst köşesinde kendi satırında yer alacak.

Google Arama reklamlarına yönelik bu güncellemeler, daha sonra masaüstü için planlanan benzer bir deneyimle birlikte kademeli olarak mobil cihazlarda kullanıma sunuluyor.

Uygunluk

Google Arama reklamlarındaki işletme adları ve logoları şu anda beta sürümündedir ve uygunluk ölçütlerini karşılayan reklamverenlerle sınırlıdır.

Uygunluk kriterleri aşağıdakileri içerir:

  • Hesap 90 günden fazla süredir açık.
  • Hesabın iyi bir politika uyumu geçmişi var.
  • Hesabın aktif kampanyaları var.
  • Hesapta etkin metin reklamlar var ve en az son 28 gündür Arama Ağı kampanyalarında harcama tahakkuk ediyor.
  • Hesap, uygun bir sektörde veya alt sektörde. Hassas sektörler veya alt sektörler (örneğin, cinsel içerik, alkol, kumar ve sağlık hizmetleri) şu anda İşletme Bilgileri için uygun değildir.
  • Hesap, Google’ın Reklamveren Doğrulama Programı’nı tamamladı.

Uygunluk kriterleri karşılandığında, Google Ads, işletme adını ve logosunu bulmak için açılış sayfanızı tarar ve bunları otomatik olarak kampanyalarınıza ekler.

Dahil etmek istemediğiniz otomatik olarak eklenen bilgileri gözden geçirme ve kaldırma seçeneğine sahip olacaksınız.

Alternatif olarak, her kampanyaya manuel olarak bir işletme adı ve logo ekleyebilirsiniz.

Google, Google Ads politikalarına ve biçim gereksinimlerine uyduklarından emin olmak için tüm işletme adlarını ve logoları inceler.

Google işletme adınızı ekleyemezse, bunun yerine görünen URL’nizdeki alanı gösterir. Google, logonuzu görüntüleyemiyorsa mavi bir küre simgesi ekler.

Yeni işletme adı ve logo özellikleri otomatik olarak kullanıma sunuluyor. Reklamverenler, erişim aldıklarında Google Ads hesaplarında bir bildirim alır.

Kaynak: Google

BENZER YAZILAR

Şerif İçli Kimdir – Şerif İçli Biyografisi

Şerif İçli Kimdir - Şerif İçli Resimleri - Şerif İçli Biyografisi - Şerif İçli Hakkında    Şerif İçli (d. 20 Aralık 1899, Beşiktaş, İstanbul - ö....

IBOOKS

IBOOKS dosyası nedir? Bir e-Kitap dosya formatı olarak iBooks dosya formatı, Apple’ın işletim sistemlerini çalıştıran bilgisayar, dizüstü telefon ve tabletler gibi farklı cihazlarda kurulmuştur. iBooks...

SIP Nedir?

SIP Nedir? “Oturum Başlatma Protokolü” anlamına gelir. SIP, İnternet Mühendisliği Görev Gücü (IETF) tarafından tanımlanan bir protokoldür. İnternet üzerinden iki veya daha fazla telekomünikasyon cihazı...

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...