Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor

Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor

- Advertisement -

Google, “reklam” etiketinin kaldırılmasını ve işletme adları ile logoların eklenmesini içeren arama reklamları için güncellemeler sunuyor.

Bu değişiklikler, Google Arama reklamlarının organik sonuçlardan ayırt edilmesini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Google Arama Reklamlarında İşletme Adları

Google kısa süre önce, başlık etiketi yerine web sitesinin adını görüntüleyerek web sitesi ana sayfaları için arama snippet’lerini değiştirdi.

Artık işletme adları, arama ağı reklamlarının en üstteki görsel öğesi olacak. Aşağıdaki yeni tasarımın bir örneğine bakın:

Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor
Ekran görüntüsü: https://support.google.com/google-ads/answer/12834372, Ekim 2022. Google, Reklamları Organik Sonuçlardan Daha Ayırt Edebilir Hale Getiriyor.

Daha önce, açılış sayfası URL’si, arama ağı reklamlarının en üstünde ve ardından reklam başlığı metni görünüyordu.

Google, URL’yi ve başlık metnini yeni tasarımda görüntülemeye devam ediyor. Bilgileri kaldırmıyor; işletme adını daha belirgin hale getiriyor.

Bu değişiklik, bir işletmenin bir rakibin anahtar kelimeleri için teklif verdiği durumlarda yardımcı olabilir. Arama yapanlar, bir reklamı tıkladıklarında hangi işletmenin web sitesini ziyaret ettiklerini daha belirgin hale getirecektir.

Google Arama Ağı Reklamlarında Logolar

Google, işletme adlarına ek olarak, artık arama ağı reklamlarında işletme logolarını da görüntülüyor.

Bu değişiklik, arama yapanlar için reklam için hangi işletmenin ödeme yaptığını daha da belirgin hale getiriyor, bu nedenle açılış sayfasına ulaştıklarında herhangi bir sürpriz olmuyor.

Logoların dahil edilmesi, reklamları organik sonuçlardan daha ayırt edilebilir hale getirerek arama yapanlara başka bir şekilde yardımcı olur.

Organik arama sonuçları genellikle düz metindir ve ara sıra küçük resim en sağdadır.

Sol üstteki işletme logosu, artık arama ağı reklamlarının tanımlayıcı bir özelliğidir ve onları organik arama snippet’lerinden ayırır.

Google karşı karşıya eleştiri normal sonuçlara çok benzeyen reklamlar için. Bu güncelleme ile daha az karışıklık olmalı.

Google Arama Reklamlarında Sponsorlu Etiket

Son olarak Google, yeni bir “Sponsorlu” etiketi lehine “Reklam” etiketini kaldırıyor.

“Sponsorlu” kelimesi artık arama ağı reklamlarının sol üst köşesinde kendi satırında yer alacak.

Google Arama reklamlarına yönelik bu güncellemeler, daha sonra masaüstü için planlanan benzer bir deneyimle birlikte kademeli olarak mobil cihazlarda kullanıma sunuluyor.

Uygunluk

Google Arama reklamlarındaki işletme adları ve logoları şu anda beta sürümündedir ve uygunluk ölçütlerini karşılayan reklamverenlerle sınırlıdır.

Uygunluk kriterleri aşağıdakileri içerir:

  • Hesap 90 günden fazla süredir açık.
  • Hesabın iyi bir politika uyumu geçmişi var.
  • Hesabın aktif kampanyaları var.
  • Hesapta etkin metin reklamlar var ve en az son 28 gündür Arama Ağı kampanyalarında harcama tahakkuk ediyor.
  • Hesap, uygun bir sektörde veya alt sektörde. Hassas sektörler veya alt sektörler (örneğin, cinsel içerik, alkol, kumar ve sağlık hizmetleri) şu anda İşletme Bilgileri için uygun değildir.
  • Hesap, Google’ın Reklamveren Doğrulama Programı’nı tamamladı.

Uygunluk kriterleri karşılandığında, Google Ads, işletme adını ve logosunu bulmak için açılış sayfanızı tarar ve bunları otomatik olarak kampanyalarınıza ekler.

Dahil etmek istemediğiniz otomatik olarak eklenen bilgileri gözden geçirme ve kaldırma seçeneğine sahip olacaksınız.

Alternatif olarak, her kampanyaya manuel olarak bir işletme adı ve logo ekleyebilirsiniz.

Google, Google Ads politikalarına ve biçim gereksinimlerine uyduklarından emin olmak için tüm işletme adlarını ve logoları inceler.

Google işletme adınızı ekleyemezse, bunun yerine görünen URL’nizdeki alanı gösterir. Google, logonuzu görüntüleyemiyorsa mavi bir küre simgesi ekler.

Yeni işletme adı ve logo özellikleri otomatik olarak kullanıma sunuluyor. Reklamverenler, erişim aldıklarında Google Ads hesaplarında bir bildirim alır.

Kaynak: Google

RELATED ARTICLES

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Opera, Masaüstü Tarayıcılarda Yapay Zeka Destekli Özellikler Sunuyor

Opera, üretken yapay zeka araçlarını masaüstü tarayıcılarına dahil eden Tarayıcı Yapay Zekasının ilk aşamasını başlatıyor. Şirket, AI İstemlerini ve popüler GPT tabanlı hizmetleri ChatGPT ve...

TikTok CEO’su Veri Gizliliği ve Çevrimiçi Zarar Azaltma Konusunda Duruşmada Tanıklık Edecek

TikTok CEO'su Shou Chew, 23 Mart Perşembe günü Türkiye saati ile 10:00'da ABD Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önündeki bir duruşmada ifade verecek. CEO olarak...

Most Popular

iPhone 14, iPhone 14 Plus, Yepyeni Sarı Rengiyle Resmen Tanışın

Apple'ın en son iPhone'larının yeni bir rengini piyasaya sürmesini dilediğin bir zaman olsaydı, şirket hem iPhone 14 hem de iPhone 14 Plus için resmi...

MacOS’ta JPEG Görüntüsünü PNG, HEIF’e Dönüştürme

Mac'te doğrudan macOS'tan bir JPEG görüntüsünü PNG'ye veya HEIF'e ve tam tersini nasıl dönüştürebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır - hiçbir uygulama gerekmez. Mac'inizdeki macOS'ta JPEG, PNG ve...

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Samsung Electro-Mechanics, katı hal pil için 14 patent başvurusunda bulundu

Samsung Electro-Mechanics şimdiye kadar katı hal pillerle ilgili görünen 14 patent başvurusunda bulundu. Kore Patent Ofisi tarafından yönetilen ve Güney Kore'de dosyalanan tüm patentlerin açık...

Recent Comments