Ana Sayfa / Donanım / Google Pixelbook Go

Google Pixelbook Go

Google Pixelbook Go

Özellikler

 • 13,3 inç Full HD (1,920×1,080; 166ppi) LCD dokunmatik ekran
  • Chrome OS
  • Intel Core i5 işlemci
  • 128 GB SSD
  • 8 GB RAM
  • 1x USB-C şarj ve ekran çıkışı, 3,5 mm kulaklık jakı
  • 802.11ac Wi-Fi
  • Bluetooth 4.2
  • Duo Cam: 2Mp, ƒ / 2.0 diyafram açıklığı, 1.4μm piksel boyutu
  • Daha iyi surround ses için çift ön ateşleme hoparlörü
  • 47Wh pil
  • 311×206.3×13.4mm
  • 1090g

Chromebook’un varlığından sekiz yıl sonra, kategoriye hala küçük, süper ucuz dizüstü bilgisayarlar hakim. Google daha önce halo modelleri ile daha fazla şey ilham etmeye çalıştı – 2013’ün süper premium Chromebook Pixel’i ve 2017’nin şık Pixelbook’u. Ancak çoğu kullanıcı onlar için ödeme yapamadı veya ödemedi.

Google’ın Donanım Oluşturma Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü Matt Vokoun, “İnsanların tasarımı sevdiğini ve daha düşük bir fiyat istediğini duyduk. Kalite özellikleri ve ekonomik uzlaşmalar arasında dikkatli bir dengeye sahip bir dizüstü bilgisayar olan Pixelbook Go’ya girin. 629 £ başlangıç ​​fiyatı (Google üzerinden) hala biraz yüksek – ve üst düzey model 1.329 £ ‘a mal olacak. Yine de, çekişme için mücadele eden seyrek bir ‘orta sınıf’ Chromebook’ları destekleyebilir. Ve tipik bir çıplak kemik modelinden daha iyi bir manzara. Chromebook evrenine bağlıysanız, bu satın almaya değer bir dizüstü bilgisayar.

Fiyat

Orta kademe bir dizüstü bilgisayara uygun olduğu için Pixelbook Go, makul miktarlarda iyi veya daha kaliteli bileşenlerle birlikte gelir. Örneğin, düşük maliyetli Chromebook’ların çoğu 4GB RAM ile gelirken, Pixelbook Go’nun tüm sürümlerinde en az 8GB bulunur.

Ayrıca, düşük kaliteli Chromebook’lar ucuz ve daha yavaş eMMC depolama alanı kullanıyor ve bunların çoğunu değil, Pixelbook Go, 64GB ila 256GB arasında değişen kapasitelere sahip daha hızlı SSD’ler kullanıyor, bu yüzden bir Windows dizüstü bilgisayara daha yakın. İlk olarak farklı sürümleri ayrıntılandıracağız, ardından herkes için ortak özellikleri listeleyeceğiz.

İşlemciler hakkında bir not: Bunlar ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış Intel Amber Lake mobil işlemcilerdir. Sadece 5 watt’lık bir güç yudumlasalar bile, ekstra hız sarsıntısı sağlamak için yüksek destekli saatler kullanıyorlar. Bunlar, birçok düşük maliyetli Chromebook’ta bulabileceğiniz pazarlık bodrum CPU’larında gözle görülür bir gelişmedir.

Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go

İngiltere’de Pixelbook Go’nun 2020’nin başına kadar gelmeyeceğini unutmayın.

£ 629: Çekirdek m3-8100Y, 8GB RAM, 64GB SSD, Full HD ekran
£ 829 (inceleme birimimiz): Çekirdek i5-8200Y, 8GB RAM, 128GB SSD, Full HD ekran
£ 949: Çekirdek i5-8200Y, 16GB RAM, 128 GB SSD, Full HD ekran
1,329 £: Core i7-8500Y, 16 GB RAM, 256 GB SSD, 4K ekran

Tasarım

Pixelbook Go, 1 kg’ın biraz üzerinde hafif ve hafiftir. Çantamın belge kılıfına kaydırabilir ve yine de yanında bulunan yastıklı bölmeye bir dizüstü bilgisayar takabilirim. Katlanabilir tırnaklı ve USB-C kabloya sahip kompakt 45 watt AC adaptörün yan cebe takılması kolaydır.

Magnezyum alaşımlı kasa oldukça sağlamdır. Klavye tepsisinde esneklik yok ve ekran kapağı az bir miktar. Mat yüzey parmak izlerini oldukça iyi savurur, lekelerden ziyade soluk lekelere benziyor.

Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go

Makul insanlar, Pixelbook Go’nun altındaki yivli doku ve yuvarlatılmış köşeler hakkında anlaşamazlar. Pürüzsüz metal ve plastik dizüstü bilgisayarları tutmak için mücadele eden biri olarak, ben kaburga için. Ben de doku kucağımdaki rahat hissediyorum ekleyebilir düşünüyorum. Yuvarlatılmış köşeler, dizüstü bilgisayarın uyluklarımı kazmadığı anlamına gelir.

Pixelbook Go’nun bu kadar kucaklanabilir olmasının bir başka nedeni, oldukça serin kalmasıdır. Klavye tepsisinin üst alt kısmında, menteşenin yakınında hafif bir sıcaklık fark ettim, ancak beni bir masaüstüne taşımak istemeyen hiçbir şey yoktu.

Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go

Görüntüleme

13,3 inç, 1,920×1,080 Full HD ekran, en üst düzey Pixelbook Go hariç tümünde kullanılabilir. Görüntüler ve metinler daha net görünür ve renkler iyi görünür (ekran yüzde 72 NTSC renk gamı ​​derecesine sahiptir).

Bu çözünürlük pil ömründe de oldukça kolaydır. Tabii ki, parlaklığı tamamen yukarı kaldırırsanız daha fazla meyve suyu kullanacaksınız – ekranın ortasında doyurucu 391 nit ölçtük, dışarıda çalışmak için iyi bir aralık. Pixelbook Go’yu, iç mekan kullanımı için rahatça parlak olan yaklaşık 200 nit’e ayarlanmış ekranla kullandık.

Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go

Geniş, 16: 9 en / boy oranı, film izlemek için belgeleri veya elektronik tabloları kaydırmaktan daha iyi olduğu için bazı kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Google, kullanıcıların bu en boy oranını istediklerini söyledi, böylece iki belgeyi yan yana görüntüleyebildiler – yeterince adil.

Bununla birlikte, Google bana, ekranın bu boyut ve en boy oranının miktar olarak kolayca mevcut olduğunu ve Pixelbook Go’nun toplam maliyetine yardımcı olduğunu söyledi.

Klavye ve dokunmatik yüzey

Google’ın Chromebook’lar için daha iyi bir klavye yapmak için fazla uğraşması gerekmedi. Düşük uçlu modellerde denediğimlerin çoğu o kadar sert bir yolculuğa sahip ki kayalar üzerine yazıyormuşum gibi geliyor. Orta kademe Chromebook’lardaki kullanıcılar genellikle daha iyidir.

Pixelbook Go’daki Hush Keys gerçekten çok sessiz. 19mm’lik seyahatleri çok fazla değil, ama dibe vurduğu için yumuşak. Anahtarların yazma doğruluğuna yardımcı olmak için biraz çukur olmasını diliyorum, ancak tasarımdan tasarruf etmeye çalışıyorsanız bu düşük bir önceliktir.

Dokunmatik yüzeyleri dizüstü bilgisayarlarda gerekli bir uzlaşma olarak görüyorum, fareden daha az kolay. Büyük, ortalanmış cam tıklatma alanı hala cinsin iyi bir örneğidir. Dokunma ve dokunuşlarıma kolayca yanıt verir ve tıklamaları neredeyse en üste kadar kaydeder.

Aksesuarlar ve bağlantı

Pixelbook Go, çift ön mikrofon, çift hoparlör (klavyenin her iki tarafında) ve 60 fps’de 1080p video kaydedebilen 2Mp ön kamera ile birlikte gelir. Video kaydetmeyi denememişken, test sırasında kamerayı video konferans için kullandım.

Video konferanslarının beni çıldırttığından bahsetmiş miydim, özellikle video kötü veya ses dalgalanıyorsa? Bu video konferans beni deli etmedi. Video kalitesi netti ve ses kalitesi de iyiydi.

Bağlantı hakkında, Pixelbook Go’nun her iki tarafında birer tane olmak üzere yalnızca iki USB-C bağlantı noktanız olduğunu unutmayın. Her ikisi de bir ekranı veya bir depolama aygıtını şarj etmek veya bağlamak için kullanılabilir. Eski sürücüleriniz varsa, bir USB-C hub zamanı. Ayrıca birleşik ses girişi de var.

Verim

İnceleme modelimizdeki Pixelbook Go’nun Intel Core i5-8200Y işlemcisi ahırları yakacak şekilde tasarlanmamış olabilir, ancak test ettiğimiz diğer Chromebook’lardaki yongalarla karşılaştırıldığında sağlam bir tekliftir – kesinlikle değilse ana akım üretkenlik görevlerini yerine getirebilir grafik yoğun veya oyun uygulamaları. Kanıt aşağıdaki performans listelerinde yer almaktadır.

Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go

Cr-XPRT performans testi, Chromebook’un temel verimlilik görevlerindeki performansını ve film izlemek veya oyun oynamak gibi daha zorlu etkinlikleri ölçer. Daha güçlü bir U serisi Çekirdek çipine sahip olan HP Chromebook x360 14 g1, geniş bir kenar boşluğuna yol açıyor ancak Pixelbook Go, paketin ortasına doğru gidiyor.

Basemark, WebGL ve JavaScript çerçevelerini kullanarak gerçek zamanlı web grafikleri içeren bir başka geniş tabanlı karşılaştırma ölçütüdür. Pixelbook Go, bu testte paketin ortası ile lider arasında kendi yerini yaratarak daha da iyi yapıyor . Mozilla, gerçek dünyadaki uygulamaları ve kütüphaneleri kullanarak tarayıcı hızını ölçmek için Kraken JavaScript karşılaştırmasını geliştirdi. Daha kısa çubuklar burada daha iyidir ve Pixelbook Go bir kez daha test ettiğimiz en yeni Chromebook’lardan daha iyidir.

Pil ömrü için bir karşılaştırma tablosu göstermiyoruz. Geçerli işletim sistemi sürümü olan Chrome 77’deki küçük bir hata, normalde kullandığımız Cr-XPRT testinin düzgün çalışmasını engelledi. Bunun yerine pil ömrünü manuel olarak test ettik, Chromebook ekranını 200 nite ayarladık ve kulaklıkları bağlayarak ses seviyesi yüzde 50’ye ayarlandı.

Cr-XPRT performans ölçütünü bir düzine kez çalıştırdık, ardından pil bitene kadar bir saatlik bir YouTube videosu tekrar tekrar oynattık. Toplamda, sekiz saatten biraz fazla pil ömrüne sahibiz. Kilometreniz değişecektir, ancak bu Google’ın 12 saate kadar olan tahmini kısa olsa da, iyi bir süredir.

Karar

Google donanım tasarımcısı başkan yardımcısı Ivy Ross, 15 Ekim’de Pixelbook Go’yu tanıttığında, “daha hızlı, tüm gün sürecek ve güzel görünecek ve hissedilecek”, ancak daha ulaşılabilir bir fiyat noktasına sahip bir dizüstü bilgisayar yapmaya hazırlandıklarını söyledi. Pixelbook Go bunu çok az ödün vererek başarır.

Kullanıcıların Google’ın ileri teknoloji Chromebook’ları veya aynı fiyat aralığındaki diğer Chromebook’ları için Pixelbook Go’ya akıp akmayacaklarını henüz bilmiyoruz. Ancak Google bir kez daha yenilmesi zor bir standart oluşturdu.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir