Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Mobil Google Pixel 7 Pro'nun Büyük Bir Ekran Sorunu Olabilir gibi görünüyor

Google Pixel 7 Pro’nun Büyük Bir Ekran Sorunu Olabilir gibi görünüyor

- Advertisement -

Google, son zamanlarda Piksel 7 serisi ve incelemeler yağmaya başladı. Beklendiği gibi, hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro genel olarak olumlu eleştiriler aldı; donanımdan yazılım deneyimine kadar her şey harikaydı. Ancak, şimdi Pro varyantının bir görüntü sorunuyla, büyük bir sorunla ve daha önce görmediğimiz bir şeyle boğuştuğu ortaya çıktı.

Pixel 7 Pro’da Bazı Görüntü Sorunları Var Gibi Görünüyor ve Bir Yazılım Güncellemesinin Bunları Düzeltip Düzeltemeyeceğinden Emin Değiliz

Adam Conway, Kıdemli Teknik Editör, Pazartesi gününden beri Pixel 7 Pro’yu kullanıyor ve pil ömrünün öncekinden çok daha iyi olmasına rağmen fark etti.

Telefonu daha yüksek bir parlaklıkta kullandığınızda, pil kısa süre içinde hemen büyük ölçüde düşer. Valnet’in Teknik Markalar Lideri Daniel Bader aynı sorunu yaşadığını söyleyene kadar Conway takımın diğer üyeleriyle konuşana kadar normal olurdu.

Şimdi, telefon ekranını dışarıda kullanmanın daha fazla güç çekeceğini söylemek güvenli. Sorun, güç çekişinin orantısız olmasıdır. Conway daha sonra diğer XDA üyeleriyle konuştu ve cihazlarından okumalar topladı ve okumalara dayanarak Pixel 7 Pro’nun büyük bir ekran sorunu var gibi görünüyor.

Conway daha sonra yardım için XDA’nın ekran analisti Dylan Raga’yı işe aldı ve her ikisi de Pixel 6 Pro ve Galaxy S22 Plus’tan alınan ölçümleri kullanıyor, böylece Pixel 7 Pro’nun neden bu kadar pil tükettiğine dair bir bağlam elde edebiliyorlar. ekrana gelir.

600 nit olduğunda, Google Pixel 7 Pro birimlerinin dördü de 3.5W ila 4W arasında zirveye ulaştı. Ancak, maksimum parlaklığa gittiğinizde daha da kötüleşir. Ekranın güç tüketimi 6W’a kadar çıktı.

Bu ekran parlaklık derecelendirmeleri genellikle tepe parlaklığını %1 APL’de, başka bir deyişle ekranın çok küçük bir bölümünün aydınlanmasında ölçüyor. Öte yandan, beyaz ekran görüntülendiğinde yüksek parlaklık modu tüm panelde 1000 nit’e atlıyor olmalıdır.

Referans olması açısından, Galaxy S22 Ultra’daki ekran 600 nit’te yaklaşık 2W ve 1000 nit’te 4W kullanır. Dylan Raga, Conway’in topladığı rakamların Pixel 7 Pro’nun Galaxy S22 Ultra ve S22 Plus’a göre %50 daha fazla güç kullandığını gösterdiğini belirtti.

Dylan ayrıca, Google Pixel 6 Pro ekran güç tüketimi grafiğinin zaten gittiği yöne doğru genişletilmesi durumunda, Pixel 7 Pro’da yaşadıkları aynı değerlerin üzerinden geçileceğine dikkat çekti. Bu, Google’ın panellerle ilgili bir sorunu olduğu ve Pixel 7 Pro’nun işleri daha da kötüleştirdiği anlaşılıyor.

Conway daha sonra Google’dan aldıkları Pixel 7 Pro birimlerini kullanan üç kişi olan Android Police’den Ben Sin, Daniel Bader ve Manuel Voneu ile konuştu. Hepsi, ekrandan maksimum parlaklıkta güç kullanımının nasıl ölçüleceğine dair talimatlar aldı ve tüm değerleri, Conway’in eline geçenlerle aşağı yukarı aynı doğrultudaydı. İşte kaynağın paylaştığı şey.

Güç tüketimi Google Piksel 6 Pro Google Piksel 7 Pro Samsung Galaxy S22 Plus
%100 APL’de 600 Nit 2.9W 3.5W-4W 2W
%100 APL’de 800 Nit 4W
%100 APL’de 1000 Nit 6W 4W

 

Sorunu anlamak için, Pixel 7 Pro’da bulunan Tensor G2’nin 10 ila 12W TDP’si var ve testler tamamlanmamış olsa da, bu, manuel parlaklıkta tek başına ekranın yarısından biraz daha azını kullanması anlamına geliyor. yonga setinin maksimum gücü. Yüksek parlaklık modunda veya yoğun oyunlar oynarken, herhangi bir zamanda 18W’a kadar pil tüketilmesi tamamen mümkündür.

Bu, herhangi bir akıllı telefonun pilini üç saatten kısa bir sürede kolayca öldürür ve bu yalnızca ekran ve yonga setidir. Bu, diğer tüm telefon bileşenlerini bırakır, bu da en yakın elektrik prizine çok daha hızlı koşmanız gerektiği anlamına gelir.

Testler henüz başlangıç ​​aşamasında olduğu için bir şey söylemek için henüz çok erken. Conway, aynı davranışı birden fazla cihazda test etti ve hepsinde aynı, düzensiz güç çekişini tespit etti.

Neyse ki, temel Pixel 7 modelleri çok daha normaldir, bu nedenle sorun yalnızca Pro varyantına özeldir. Bir yazılım güncellemesinin bunu düzeltip düzeltmeyeceğinden emin değiliz ama mevcut aşamalarda bile düzeleceğini düşünmüyoruz. Google sonunda düzeltebilir, ancak başka bir açıklama gelene kadar.

Ne yazık ki, alışılmadık derecede yüksek güç çekişi tek sorun değil. Prasad Naik, Twitter’da, ekranı kapattıktan sonra bile ekranın çok kısa bir süre etkin kaldığını belirtti.

Conway, aynı sorunu kendi biriminde de fark etti ve yazının yazıldığı sırada, bu soruna neyin neden olduğu hala net değil, ancak bir yazılım güncellemesinin bu sorunu çözebileceği kesin gibi görünüyor.

BENZER YAZILAR

Eddie Cibrian Kimdir – Eddie Cibrian Biyografisi

Eddie Cibrian Kimdir - Eddie Cibrian Resimleri - Eddie Cibrian Biyografisi - Eddie Cibrian Hakkında    Edward Bryant "Eddie" Cibrian (Doğum : 16 Haziran 1973) ABD'li...

Microsoft Build 2023 Tarihi Muhtemelen Resmi Duyurudan Önce Sızdı

Microsoft Build, özellikle yazılım devinin geliştiricilerle doğrudan iletişim kurmasına ve Windows ve Microsoft 365 gibi belirli ürünler için en son geliştirmeleri tartışmasına olanak sağladığı...

Nedir bu PİNG Olayı?

Ping Nedir? Bilgisayar dünyasında, ağ bağlantısının hızını ve kararlılığını test etmek için sıklıkla kullanılan bir terim olan "ping", birçok insanın aşina olduğu bir kavramdır. Ancak,...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...