Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Mobil Google Pixel 7 Pro'nun Büyük Bir Ekran Sorunu Olabilir gibi görünüyor

Google Pixel 7 Pro’nun Büyük Bir Ekran Sorunu Olabilir gibi görünüyor

- Advertisement -

Google, son zamanlarda Piksel 7 serisi ve incelemeler yağmaya başladı. Beklendiği gibi, hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro genel olarak olumlu eleştiriler aldı; donanımdan yazılım deneyimine kadar her şey harikaydı. Ancak, şimdi Pro varyantının bir görüntü sorunuyla, büyük bir sorunla ve daha önce görmediğimiz bir şeyle boğuştuğu ortaya çıktı.

Pixel 7 Pro’da Bazı Görüntü Sorunları Var Gibi Görünüyor ve Bir Yazılım Güncellemesinin Bunları Düzeltip Düzeltemeyeceğinden Emin Değiliz

Adam Conway, Kıdemli Teknik Editör, Pazartesi gününden beri Pixel 7 Pro’yu kullanıyor ve pil ömrünün öncekinden çok daha iyi olmasına rağmen fark etti.

Telefonu daha yüksek bir parlaklıkta kullandığınızda, pil kısa süre içinde hemen büyük ölçüde düşer. Valnet’in Teknik Markalar Lideri Daniel Bader aynı sorunu yaşadığını söyleyene kadar Conway takımın diğer üyeleriyle konuşana kadar normal olurdu.

Şimdi, telefon ekranını dışarıda kullanmanın daha fazla güç çekeceğini söylemek güvenli. Sorun, güç çekişinin orantısız olmasıdır. Conway daha sonra diğer XDA üyeleriyle konuştu ve cihazlarından okumalar topladı ve okumalara dayanarak Pixel 7 Pro’nun büyük bir ekran sorunu var gibi görünüyor.

Conway daha sonra yardım için XDA’nın ekran analisti Dylan Raga’yı işe aldı ve her ikisi de Pixel 6 Pro ve Galaxy S22 Plus’tan alınan ölçümleri kullanıyor, böylece Pixel 7 Pro’nun neden bu kadar pil tükettiğine dair bir bağlam elde edebiliyorlar. ekrana gelir.

600 nit olduğunda, Google Pixel 7 Pro birimlerinin dördü de 3.5W ila 4W arasında zirveye ulaştı. Ancak, maksimum parlaklığa gittiğinizde daha da kötüleşir. Ekranın güç tüketimi 6W’a kadar çıktı.

Bu ekran parlaklık derecelendirmeleri genellikle tepe parlaklığını %1 APL’de, başka bir deyişle ekranın çok küçük bir bölümünün aydınlanmasında ölçüyor. Öte yandan, beyaz ekran görüntülendiğinde yüksek parlaklık modu tüm panelde 1000 nit’e atlıyor olmalıdır.

Referans olması açısından, Galaxy S22 Ultra’daki ekran 600 nit’te yaklaşık 2W ve 1000 nit’te 4W kullanır. Dylan Raga, Conway’in topladığı rakamların Pixel 7 Pro’nun Galaxy S22 Ultra ve S22 Plus’a göre %50 daha fazla güç kullandığını gösterdiğini belirtti.

Dylan ayrıca, Google Pixel 6 Pro ekran güç tüketimi grafiğinin zaten gittiği yöne doğru genişletilmesi durumunda, Pixel 7 Pro’da yaşadıkları aynı değerlerin üzerinden geçileceğine dikkat çekti. Bu, Google’ın panellerle ilgili bir sorunu olduğu ve Pixel 7 Pro’nun işleri daha da kötüleştirdiği anlaşılıyor.

Conway daha sonra Google’dan aldıkları Pixel 7 Pro birimlerini kullanan üç kişi olan Android Police’den Ben Sin, Daniel Bader ve Manuel Voneu ile konuştu. Hepsi, ekrandan maksimum parlaklıkta güç kullanımının nasıl ölçüleceğine dair talimatlar aldı ve tüm değerleri, Conway’in eline geçenlerle aşağı yukarı aynı doğrultudaydı. İşte kaynağın paylaştığı şey.

Güç tüketimi Google Piksel 6 Pro Google Piksel 7 Pro Samsung Galaxy S22 Plus
%100 APL’de 600 Nit 2.9W 3.5W-4W 2W
%100 APL’de 800 Nit 4W
%100 APL’de 1000 Nit 6W 4W

 

Sorunu anlamak için, Pixel 7 Pro’da bulunan Tensor G2’nin 10 ila 12W TDP’si var ve testler tamamlanmamış olsa da, bu, manuel parlaklıkta tek başına ekranın yarısından biraz daha azını kullanması anlamına geliyor. yonga setinin maksimum gücü. Yüksek parlaklık modunda veya yoğun oyunlar oynarken, herhangi bir zamanda 18W’a kadar pil tüketilmesi tamamen mümkündür.

Bu, herhangi bir akıllı telefonun pilini üç saatten kısa bir sürede kolayca öldürür ve bu yalnızca ekran ve yonga setidir. Bu, diğer tüm telefon bileşenlerini bırakır, bu da en yakın elektrik prizine çok daha hızlı koşmanız gerektiği anlamına gelir.

Testler henüz başlangıç ​​aşamasında olduğu için bir şey söylemek için henüz çok erken. Conway, aynı davranışı birden fazla cihazda test etti ve hepsinde aynı, düzensiz güç çekişini tespit etti.

Neyse ki, temel Pixel 7 modelleri çok daha normaldir, bu nedenle sorun yalnızca Pro varyantına özeldir. Bir yazılım güncellemesinin bunu düzeltip düzeltmeyeceğinden emin değiliz ama mevcut aşamalarda bile düzeleceğini düşünmüyoruz. Google sonunda düzeltebilir, ancak başka bir açıklama gelene kadar.

Ne yazık ki, alışılmadık derecede yüksek güç çekişi tek sorun değil. Prasad Naik, Twitter’da, ekranı kapattıktan sonra bile ekranın çok kısa bir süre etkin kaldığını belirtti.

Conway, aynı sorunu kendi biriminde de fark etti ve yazının yazıldığı sırada, bu soruna neyin neden olduğu hala net değil, ancak bir yazılım güncellemesinin bu sorunu çözebileceği kesin gibi görünüyor.

RELATED ARTICLES

Samsung, Kullanıcıların Telefonlarını Onarmalarına Yardımcı Olacak Bir Uygulama Başlatabilir

Son birkaç yılda, onarım hakkı hareket yavaş yavaş ilerliyor ve birçok şirket nihayet insanların telefonlarını kolaylıkla tamir etmelerine izin veriyor. Apple, Samsung ve Google artık...

Galaxy S23 Unpacked Etkinliği 2023’ün Başlarında Düzenlenecek

2022 nihayet sona eriyor ve yıl boyunca Samsung, Apple, Vivo ve daha pek çok harika akıllı telefona bakma şansımız oldu. Ancak, bir süredir dedikodu...

Galaxy S23 Ultra’nın Daha Büyük Bir Ultrasonik Parmak İzi Sensörüne Sahip Olduğu Söyleniyor

Galaxy S23 Ultra, 2023'ün başlarında resmiyet kazanacak ve şimdiye kadar yaklaşan amiral gemisi hakkında çok şey duyduk. Tüm modellerin geleceğini biliyoruz. Galaxy S23 Ultra'daki Parmak...

Most Popular

Artan Yoğunluklar ve 64-Bit DRAM ile Kapasiteyi ve Performansı İkiye Katlama

Samsung GDDR6 DRAM'e kıyasla performans ve kapasiteyi ikiye katlayan, GDDR6W olarak bilinen yeni nesil grafik belleği. Yeni Nesil Grafik Çözümleri İçin Samsung GDDR6W Bellek Tanıtıldı:...

Sapphire Rapids-WS CPU Desteği, 16 “8-Kanallı” DDR5 DIMM, Çok sayıda PCIe Gen5 Yuvası

Supermicro'nun Intel'in Sapphire Rapids-WS Xeon İş İstasyonu CPU'ları için yaklaşmakta olan W790 anakartı sızdı. İlk W790 Anakart Kırma Kapağı, 16 DDR5 DIMM Yuvalı Supermicro E-ATX...

CSOT, T5 LCD fabrikasında ekipman kurulumunu daha da geciktiriyor

Koreli kit üreticilerinin kazançları zarar görecek Çinli ekran devi CSOT, Gen 6 likit kristal ekran (LCD) panel üretimine ayrılmış T5 fabrikasında ekipman kurulumunu ertelemeye devam...

Hyundai, 2023’te CATL’nin CTP teknolojisini yaygın olarak kullanacak

Hyundai Motor, CATL'nin cell to pack teknolojisini gelecek yıl yeni elektrikli araçlarında uygulamayı planlıyor. Kaynaklar, pil hücrelerini doğrudan modülsüz paketlere koyan teknolojinin, ilk olarak Kia...

Recent Comments