Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google, Kürtaj Sağlayan Klinikleri Açıkça Etiketleyecek

Google, Kürtaj Sağlayan Klinikleri Açıkça Etiketleyecek

- Advertisement -

Google, Kürtaj Sağlayan Klinikleri Açıkça Etiketleyecek
Google, Kürtaj Sağlayan Klinikleri Açıkça Etiketleyecek

Kürtaj sağladığı doğrulanan sağlık hizmeti sağlayıcılarının artık Google Arama ve Haritalar’da net bir etiketi olacak.

Ayrıca Google, bir kişi yakındaki kürtaj kliniklerini ararken yerel arama kutusunda yalnızca doğrulanmış tesisleri listeler.

Bu değişiklik, ABD’li milletvekillerinin Google’a kürtaj klinikleriyle ilgili yanıltıcı arama sonuçları konusunda harekete geçmeye çağıran bir mektup yazmasından iki ay sonra geldi.

Senatör Mark R. Warner (D-VA) ve Temsilci Elissa Slotkin (D-MI) dahil olmak üzere milletvekilleri aşağıdaki iddialarda bulundular:

  • Kürtajın yasak olduğu eyaletlerde “yakınımdaki kürtaj kliniği” için Google Haritalar sonuçlarının %37’si ve Google arama sonuçlarının %11’i kürtaj karşıtı klinikler içindi.
  • Arama sonuçlarının en üstünde görüntülenen Google reklamlarının %28’i kürtaj karşıtı kliniklere yönelikti.

Mektupta milletvekilleri, Google’dan kürtaj karşıtı kliniklerin görünürlüğünü sınırlamasını ve doğrulanmış klinikler için arama sonuçlarının yanına bir sorumluluk reddi beyanı eklemesini istedi.

Google, bugün açıkladığı bir dizi değişiklikle milletvekillerinin taleplerini yerine getiriyor.

Kürtaj Klinikleri İçin Google Arama Sonuçlarında Yapılan Değişiklikler

Google, Senatör Warner ve Temsilci Slotkin’e yazdığı bir mektupta, kürtaj klinikleri için ABD arama sonuçlarında yaptığı değişiklikleri açıklıyor:

“ABD’de bir kişi kürtaj sağlayan sağlık hizmeti sağlayıcılarını aradığında – örneğin, “yakınımdaki kürtaj klinikleri” sorgusunu kullanarak – Yerel Arama sonuçları kutusu, kürtaj sağladığı doğrulanmış tesisleri görüntüler…

Bu tür sorgular için arama sonuçları, tesisin kürtaj sağlayıp sağlamadığı konusunda da açıkça etiketlenecektir.”

Google, ayrıntılara girmeden, Google Haritalar ve Arama’da “kürtaj klinikleri” olarak etiketlenen yerlerin kürtaj teklif ettiğini doğrulamaya yardımcı olmak için ekstra doğrulama katmanlarına sahip olduğunu belirtiyor.

İnsanlar, kürtaj sağlamayan kuruluşların sonuçlarını göstermek için aramalarını genişletme seçeneğine sahip olacak.

Kürtaj Klinikleri İçin Google Ads Sonuçlarında Değişiklikler

ABD’deki reklamverenler, kürtajla ilgili anahtar kelimeleri hedefleyen reklamlar yayınlamak için her zaman bir sertifikasyon sürecini tamamlamak zorunda kalmıştır. Süreç, bir kliniğin kürtaj sağlayıp sağlamadığını doğrular.

2019’dan beri Google, arama yapanlara hangi kliniklerin doğrulama sürecini tamamladığını açıklayan bir reklam içi açıklama gösteriyor. Açıklama şunları belirtir: “Kürtaj sağlar” veya “Kürtaj sağlamaz.”

Google, açıklamaları daha dikkat çekici hale getirmek için güncelliyor ve güncellenmiş bir kürtaj sertifikası politikası sunuyor.

Yeni politikayla, kürtaj hapları sağlayan, ancak bunları tesislerinde müşterilere dağıtmayan reklamverenler, kürtaj sağlayan klinikler olarak sertifikalandırılabilir.

Google Değişiklikleri ABD’li Milletvekilleri Tarafından Karşılandı

Google’a gönderilen mektubu kaleme alan ABD’li milletvekilleri, bugünkü değişikliklerden memnun.

Bir basın açıklamasında, Senatör Warner şunları söylüyor:

“Google’ın bugün kürtaj hizmetleri arayan kadınların yanlış bilgi trafiği yapan ve kapsamlı sağlık hizmetleri sunmayan sahte kliniklere yönlendirilmemesi için yaptığı değişiklikleri memnuniyetle karşılıyorum. Daha da önemlisi, bu, sesleri susturmak veya konuşmayı kısıtlamakla ilgili değil – bir kullanıcının sorgusunu doğru bir şekilde ele alan arama sonuçlarını döndürmek ve kullanıcılara aramalarıyla alakalı bilgiler vermekle ilgili.”

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments