Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana Sayfa Teknoloji Google Haritalar Fitbit Cihazlarında Nasıl Çalışır?

Google Haritalar Fitbit Cihazlarında Nasıl Çalışır?

- Advertisement -
- Advertisement -

Bir Google varlığı haline geldikten sonra, Fitbit yavaş ama emin adımlarla daha fazla Google teknolojisi alıyor ve bir düzeyde bu çok mantıklı.

Son güncelleme bu cephede iki önemli ekleme getiriyor ve bunlardan ilki Google Cüzdan desteği.

Bu noktada bir Fitbit cihazı ile ödeme yapmak isterseniz temassız ödemeler için Fitbit Pay’i güvenle kullanabilirsiniz. Cihazınızda bir NFC sensörü olduğu sürece, yalnızca kredi kartlarını değil, aynı zamanda banka kartlarını ve hatta toplu taşımayı da desteklediği için Fitbit Pay gerçekten kullanışlı olmalıdır. Ana eksiklik, Fitbit Pay’in şu anda tüm bankalar tarafından veya en azından, örneğin şu anda bir Apple Watch üzerinde çalışan tüm bankalar tarafından desteklenmemesidir.

Google Cüzdan desteğiyle, Fitbit Sense 2 ve Fitbit Versa.4 bu nedenle Google Pay’e erişim elde ediyor ve bu nedenle temassız ödeme desteği büyük ölçüde artırılıyor.

“Google Pay veya temassız ödemelerin kabul edildiği her yerde satın alma işlemlerinin ödemesini yapmak için Google Cüzdan ile Sense 2 ve Versa 4’te kayıtlı kredi veya banka kartlarınıza erişin. Google Pay ile gerçek kart bilgileriniz asla paylaşılmaz. Şirket, saatinizi her taktığınızda veya günün ilk işleminden hemen önce bir şifre ile cihazınızın kilidini açmanız istenecek ve bu, cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda başkalarının satın alma işlemini gerçekleştirmesini engelleyecektir.

İkinci ekleme, çok seyahat eden insanların seveceğidir.

Google Haritalar Fitbit cihazlarına geliyor, böylece kullanıcılar adım adım yol tariflerine doğrudan ekranlarından erişebilecekler.

Bu, akıllı saatte tüm bilgiler mevcut olduğundan, Google Haritalar navigasyon talimatlarını almak için akıllı telefonu çıkarmanın artık gerekli olmayacağı anlamına gelir.

Bir kez daha, yalnızca Sense 2 ve Versa 4 desteklenecek ve elbette akıllı telefon bağlantısının etkin olması gerekiyor – bunun nedeni, akıllı saatin Google Haritalar’dan bilgi çekmek için Bluetooth bağlantısını kullanmasıdır.

Bununla birlikte, Fitbit akıllı saatinizde Google Haritalar’dan yol tarifi almadan önce, akıllı telefonda varış noktasını yapılandırmanız gerektiğini bilmekte fayda var. Bu noktada, Fitbit cihazı akıllı telefondan yalnızca adım adım talimatları çekip ekranda gösterdiğinden, her şeyi akıllı saatte yapmanın bir yolu yok.

“İster yeni bir şehri keşfetmek için yürüyüşe çıkıyor olun, ister bu akşamki tatil yemeğine gitmek için en hızlı rotayı kullanmak isteyin, ister yoga dersinize gitmek için doğru yöne gittiğinize dair güvenceye ihtiyacınız olsun, Google Haritalar size güvenilir, gerçek… Fitbit, dünyanızı daha güvenli bir şekilde keşfedebilmeniz için zaman navigasyonu,” diyor.

“Google Haritalar’ı başlatmak için (yakında Sense 2 veya Versa 4’te), Bluetooth’un açık olduğundan ve telefonunuzda Fitbit uygulamasının açık olduğundan emin olun. Ardından telefonunuzda Google Haritalar’ı açın, varış noktanızı girin ve başlat’a basın, akıllı saatinizde adım adım yol tarifleri otomatik olarak başlayacaktır. Navigasyonunuzun sonunda, rotanız boyunca adımları, Aktif Bölge Dakikalarını, kalp atış hızını ve daha fazlasını içeren istatistiklerinizin bir özetini göreceksiniz.”

Ne yazık ki Fitbit, Google Haritalar’ı eski akıllı telefonlara getirmek istiyor gibi görünmüyor ve orijinal Sense’in ekranında adım adım talimatları mükemmel bir şekilde gösterebildiği düşünülürse bu oldukça utanç verici.

Bu noktada, Google Haritalar’ın Fitbit cihazlarında kullanıma sunulmasının ne zaman başlayacağına dair herhangi bir tahmini tarih yok, ancak her şeyin daha sonra değil, daha erken gerçekleşmesini bekliyoruz.

BENZER YAZILAR

SDF

SDF dosyası nedir? .sdf uzantılı bir dosya, kompakt ilişkisel veritabanı olarak da bilinen Microsoft SQL Server Compact (SQL CE) veritabanını içerir; mobil cihazlar ve masaüstleri...

Apple’ın Irvine Projesi Üzerinde Çalıştığı Söylentileri; Stage Manager’ın Bir ‘Evrimi’ Olduğu Söyleniyor ve 2023’te Gelebilir

Apple’ın Stage Manager özelliği, şirketin WWDC 2022 açılış konuşması sırasında iPadOS 16 ile birlikte önizlendi. Özetle, yeni mod, tabletler için macOS benzeri bir deneyim getirerek,...

Tablet Nedir?

Tablet Nedir? Tablet veya tablet PC, birincil giriş aygıtı olarak dokunmatik ekran kullanan taşınabilir bir bilgisayardır. Tabletlerin çoğu, küçük bir dizüstü bilgisayarla yaklaşık aynı boyuttadır...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Arkham Trilogy Switch Versiyonu 1 Aralık’a Ertelendi

Warner Bros. Interactive duyurdu... Batman: Arkham Trilogy'nin Nintendo Switch'e ertelendi. Daha önce 13 Ekim'de lansmanı yapılacağı duyurulan koleksiyon artık 1 Aralık'ta satışa sunulacak. Resmi...

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’da Ekran Sorunları Yaşıyor, Düşük Işıkta Ekranın Çok Karanlık Olduğunu Belirtiyor

Apple, geçen ay orijinal modelle aynı tasarıma sahip ancak iç kısmında çok sayıda iyileştirme içeren yeni Apple Watch Ultra 2'yi duyurdu. Özelliklerin karışımındaki en...

OnePlus Open ve OPPO Find N3’ün Aynı Telefon Olduğu Onaylandı ve Aynı Anda Başlatılıyor

OPPO ve OnePlus'ın birleşmesinden bu yana, her iki şirketin de modern bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olduklarından emin olmak için birlikte çalıştıklarını gördük. Sadece...

Epic Games Mağazası Patronu Sergiy Galyonkin Ayrıldı ve Epic 5.0’ın Kendisi İçin “Uygun Değil” Olduğunu Söyledi

Yıllar süren Fortnite kaynaklı göreceli istikrardan sonra, bir sarsıntı gelmiş gibi görünüyor. Geçen hafta şunu duyduk: Epic yaklaşık 900 çalışanını işten çıkarıyordu. Şirketin CEO'su...