Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google Görüntülü Reklamlar Yeni Hedefleme Teknolojisiyle Daha Kişisel Olun

Google Görüntülü Reklamlar Yeni Hedefleme Teknolojisiyle Daha Kişisel Olun

- Advertisement -

Google, üçüncü taraf çerezler olmadan Display & Video 360 aracılığıyla daha kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için birinci taraf verilerini kullanmanın bir yolunu sunuyor.

Yayıncı Reklamveren Kimliği Uzlaştırması veya PAIR adlı yeni bir çözüm, ziyaret eden kitleler için birinci taraf verilerini uzlaştırır ikisi birden bir reklamverenin ve bir yayıncının sitesi.

Önceden, yayıncıların kullanıcı bilgilerini doğrudan reklamverenlerle paylaşmasını gerektireceğinden, her iki veri kümesini de gizlilik açısından güvenli bir şekilde kullanmak kolay değildi.

Artık reklamcılar ve yayıncılar, sitelerine özgü şifrelenmiş birinci taraf bilgilerini toplama yoluyla etkinleştirebilecekler.

Bu süreç, hiçbir kullanıcı düzeyinde verinin taraflar arasında paylaşılmamasını sağlar. Google, bilgilerin yalnızca doğrudan ilişkilerinin sınırlı bağlamında okunabilir ve anlamlı olduğunu söylüyor.

Google bir blog gönderisinde şunları söylüyor:

“PAIR, reklamverenlere web üzerinden bireyleri takip etmekten kaçınırken, bilinen hedef kitleleriyle daha yakından bağlantı kurma yeteneği veriyor. Sonuç olarak, reklamverenler, insanların gizlilik beklentilerine saygı gösterirken, reklam performansını artırmaya ve pazarlama hedeflerine ulaşmaya yardımcı olarak, en yüksek niyete sahip hedef kitlelerinden bazılarına alakalı reklamlar gösterebilir.”

PAIR İşletmeler İçin Ne İfade Eder?

İşletmeler için, Google Display & Video 360’ta yapılan bu güncelleme, reklamları web’deki alakalı kitlelere hedeflemek için ilk elden toplanan verileri kullanabilecekleri anlamına geliyor.

PAIR ile işletmeler, reklamları geçmişte satın alanlar ve bir e-posta listesindeki kişiler gibi kendileriyle bilgi paylaşan kişilere daha etkili bir şekilde hedefleyebilir.

PAIR ayrıca alışveriş sepetini terk edenlere reklam sunmak ve insanların daha önce satın aldıkları bir ürün için reklam görmesini engellemek için de kullanılabilir.

Google, reklamverenlerden ve yayıncılardan alınan birinci taraf verilerini birleştirmek için güvenli ve gizliliği koruyan bir yol sunarak, havuzlanmış verilerin kullanılmasıyla ilgili endişeleri gidermeyi amaçlamaktadır.

“Reklamcıların ve ajansların yüzde yetmiş altısı, düzenleyici bir bakış açısıyla ilgili havuzlanmış verilere dayalı kimlik kullanımını buluyor.

Bu nedenle PAIR farklıdır: izleyici verilerinin bir havuzda toplanmasını gerektirmez. Bunun yerine, her bir reklamveren ve yayıncı, verilerinin sahipliğini ve kontrolünü elinde tutacaktır.”

PAIR, kullanıcılara yalnızca doğrudan ilişkileri olan reklamverenlerin ve yayıncıların reklamlarının gösterilmesini sağlamaya yardımcı olur.

Google, bu uygulamanın markanıza güven aşılayabileceğini söylüyor. Sizinle etkileşime girmemiş kişilere reklam sunmayacaksınız, bu da reklam vermenin daha az müdahaleci bir yolu olarak görülüyor.

Reklamverenler ve Yayıncılar Verilerini Nasıl Bağlar?

Reklamverenler ve yayıncılar, verilerini bağlamak için temiz odaları kullanabilir. Temiz odalar, reklamverenler ve yayıncılar tarafından paylaşılan tüm verilerin güvende kalmasını sağlar ve mutabakat için yalnızca şifrelenmiş veriler Google ile paylaşılır.

Google, üç temiz oda sağlayıcısı, Habu, InfoSum ve LiveRamp ile ortaklık kuruyor.

Temiz odalar, veri bağlantısını kolaylaştırmanın yanı sıra, yükleme ve şifreleme sürecini yönetmeye yardımcı olur, bu da reklamverenlerin ve yayıncıların bunu kendi başlarına yönetmeleri gerekmediği anlamına gelir.

Birinci taraf verilerine sahip markaların ve yayıncıların, PAIR kullanımı hakkında daha fazla bilgi için Display & Video 360 temsilcileriyle iletişime geçmeleri önerilir.

Kaynak: Google

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

Artan Yoğunluklar ve 64-Bit DRAM ile Kapasiteyi ve Performansı İkiye Katlama

Samsung GDDR6 DRAM'e kıyasla performans ve kapasiteyi ikiye katlayan, GDDR6W olarak bilinen yeni nesil grafik belleği. Yeni Nesil Grafik Çözümleri İçin Samsung GDDR6W Bellek Tanıtıldı:...

Sapphire Rapids-WS CPU Desteği, 16 “8-Kanallı” DDR5 DIMM, Çok sayıda PCIe Gen5 Yuvası

Supermicro'nun Intel'in Sapphire Rapids-WS Xeon İş İstasyonu CPU'ları için yaklaşmakta olan W790 anakartı sızdı. İlk W790 Anakart Kırma Kapağı, 16 DDR5 DIMM Yuvalı Supermicro E-ATX...

CSOT, T5 LCD fabrikasında ekipman kurulumunu daha da geciktiriyor

Koreli kit üreticilerinin kazançları zarar görecek Çinli ekran devi CSOT, Gen 6 likit kristal ekran (LCD) panel üretimine ayrılmış T5 fabrikasında ekipman kurulumunu ertelemeye devam...

Hyundai, 2023’te CATL’nin CTP teknolojisini yaygın olarak kullanacak

Hyundai Motor, CATL'nin cell to pack teknolojisini gelecek yıl yeni elektrikli araçlarında uygulamayı planlıyor. Kaynaklar, pil hücrelerini doğrudan modülsüz paketlere koyan teknolojinin, ilk olarak Kia...

Recent Comments