Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana Sayfa Webmaster Google Görüntülü Reklamlar Yeni Hedefleme Teknolojisiyle Daha Kişisel Olun

Google Görüntülü Reklamlar Yeni Hedefleme Teknolojisiyle Daha Kişisel Olun

- Advertisement -

Google, üçüncü taraf çerezler olmadan Display & Video 360 aracılığıyla daha kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için birinci taraf verilerini kullanmanın bir yolunu sunuyor.

Yayıncı Reklamveren Kimliği Uzlaştırması veya PAIR adlı yeni bir çözüm, ziyaret eden kitleler için birinci taraf verilerini uzlaştırır ikisi birden bir reklamverenin ve bir yayıncının sitesi.

Önceden, yayıncıların kullanıcı bilgilerini doğrudan reklamverenlerle paylaşmasını gerektireceğinden, her iki veri kümesini de gizlilik açısından güvenli bir şekilde kullanmak kolay değildi.

Artık reklamcılar ve yayıncılar, sitelerine özgü şifrelenmiş birinci taraf bilgilerini toplama yoluyla etkinleştirebilecekler.

Bu süreç, hiçbir kullanıcı düzeyinde verinin taraflar arasında paylaşılmamasını sağlar. Google, bilgilerin yalnızca doğrudan ilişkilerinin sınırlı bağlamında okunabilir ve anlamlı olduğunu söylüyor.

Google bir blog gönderisinde şunları söylüyor:

“PAIR, reklamverenlere web üzerinden bireyleri takip etmekten kaçınırken, bilinen hedef kitleleriyle daha yakından bağlantı kurma yeteneği veriyor. Sonuç olarak, reklamverenler, insanların gizlilik beklentilerine saygı gösterirken, reklam performansını artırmaya ve pazarlama hedeflerine ulaşmaya yardımcı olarak, en yüksek niyete sahip hedef kitlelerinden bazılarına alakalı reklamlar gösterebilir.”

PAIR İşletmeler İçin Ne İfade Eder?

İşletmeler için, Google Display & Video 360’ta yapılan bu güncelleme, reklamları web’deki alakalı kitlelere hedeflemek için ilk elden toplanan verileri kullanabilecekleri anlamına geliyor.

PAIR ile işletmeler, reklamları geçmişte satın alanlar ve bir e-posta listesindeki kişiler gibi kendileriyle bilgi paylaşan kişilere daha etkili bir şekilde hedefleyebilir.

PAIR ayrıca alışveriş sepetini terk edenlere reklam sunmak ve insanların daha önce satın aldıkları bir ürün için reklam görmesini engellemek için de kullanılabilir.

Google, reklamverenlerden ve yayıncılardan alınan birinci taraf verilerini birleştirmek için güvenli ve gizliliği koruyan bir yol sunarak, havuzlanmış verilerin kullanılmasıyla ilgili endişeleri gidermeyi amaçlamaktadır.

“Reklamcıların ve ajansların yüzde yetmiş altısı, düzenleyici bir bakış açısıyla ilgili havuzlanmış verilere dayalı kimlik kullanımını buluyor.

Bu nedenle PAIR farklıdır: izleyici verilerinin bir havuzda toplanmasını gerektirmez. Bunun yerine, her bir reklamveren ve yayıncı, verilerinin sahipliğini ve kontrolünü elinde tutacaktır.”

PAIR, kullanıcılara yalnızca doğrudan ilişkileri olan reklamverenlerin ve yayıncıların reklamlarının gösterilmesini sağlamaya yardımcı olur.

Google, bu uygulamanın markanıza güven aşılayabileceğini söylüyor. Sizinle etkileşime girmemiş kişilere reklam sunmayacaksınız, bu da reklam vermenin daha az müdahaleci bir yolu olarak görülüyor.

Reklamverenler ve Yayıncılar Verilerini Nasıl Bağlar?

Reklamverenler ve yayıncılar, verilerini bağlamak için temiz odaları kullanabilir. Temiz odalar, reklamverenler ve yayıncılar tarafından paylaşılan tüm verilerin güvende kalmasını sağlar ve mutabakat için yalnızca şifrelenmiş veriler Google ile paylaşılır.

Google, üç temiz oda sağlayıcısı, Habu, InfoSum ve LiveRamp ile ortaklık kuruyor.

Temiz odalar, veri bağlantısını kolaylaştırmanın yanı sıra, yükleme ve şifreleme sürecini yönetmeye yardımcı olur, bu da reklamverenlerin ve yayıncıların bunu kendi başlarına yönetmeleri gerekmediği anlamına gelir.

Birinci taraf verilerine sahip markaların ve yayıncıların, PAIR kullanımı hakkında daha fazla bilgi için Display & Video 360 temsilcileriyle iletişime geçmeleri önerilir.

Kaynak: Google

BENZER YAZILAR

AVCHD

AVCHD dosyası nedir? AVCHD dosyası, yüksek tanımlı (HD) videoları DVD’lere, sabit disk sürücülerine ve hafıza kartlarına kaydetmek için sunulan bir kayıt dosyası biçimidir. DVD ve...

Samsung, Galaxy S23 Ultra’nın Kamera Becerilerini Sergilemek İçin Londra’da Bir Fotoğraf Kabinini Hackledi

Pazarlama söz konusu olduğunda, hem Apple hem de Samsung benzersizdir ve telefonlarının neredeyse her açıdan ne kadar iyi olduğunu düşünmek mantıklıdır. Elbette geçmişte tartışmalar oldu,...

KFX

KFX dosyası nedir? KFX dosyası, Kindle cihazları için Amazon Kindle Dosya Biçimi 10’da (KF10) oluşturulan bir e-Kitaptır. KIndle cihazlarının eski sürümleri AZW ve AZW3 (KF8) dosya biçimlerini kullanır. KFX, özellikle...

POPÜLER YAZILAR

Lazer Hassasiyeti, NASA’nın Navigasyon Doppler Lidar’ı ile Ay Keşifleriyle Buluşuyor

NASAAy gösterisi için hazırlanan Navigasyon Doppler Lidar teknolojisi, uzay araştırmalarının ötesinde sonuçları olan iniş teknolojisindeki ilerlemeleri vurguluyor. Bu ayın sonlarında, NASA'nın ticari ay teslimat hizmetleri...

Ay, Mars ve Ötesi için Öncü Fisyon Enerjisi

NASA özerklik, güvenlik ve uzun vadeli çalışmaya odaklanarak Ay için bir nükleer fisyon reaktörü geliştirmeye yönelik Fisyon Yüzey Enerjisi Projesi ile ilerliyor. Bu çaba,...

Yeni Nesil OLED Teknolojisinin Arkasındaki Sır

Durham Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının yeni bir araştırması, daha parlak, daha verimli ve daha kararlı mavi organik ışık yayan diyotlara (OLED'ler) doğru beklenmedik bir yolu...

SEC’in X hesabı, Bitcoin ETF onayına ilişkin sahte haberler yayınlamak için saldırıya uğradı

Birisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) X (eski adıyla Twitter) hesabını ele geçirdi ve kurumun, kayıtlı ulusal güvenlik borsalarında Bitcoin ETF'lerinin (borsada...