Çarşamba, Temmuz 15, 2020
Ana Sayfa İnternet Google, gizli modu neden kullanmaktadır?

Google, gizli modu neden kullanmaktadır?

Amerikan medyası , San Jose, Kaliforniya’daki bir mahkemede Google’a karşı bir sınıf davası açıldığını bildirdi . İçeriğinde, şikayetçiler çoğunlukla , diğer şeylerin yanı sıra, bu tür faaliyetlerden korunmaları amaçlanan gizli modu kullanan kullanıcılar hakkında bilgi toplayarak federal telekom yasasını ihlal ettiğini belirtmektedir.

Şikayet, web sitesini görüntüleyen kişinin reklama tıklayıp tıklamadığına bakılmaksızın verilerin Google Analytics, Google Reklam Yöneticisi ve eklentiler tarafından toplandığını iddia etmektedir. Şikayet edenlere göre, bu şekilde toplanan bilgiler Google tarafından arkadaşlıklar, hobiler, favori yiyecekler, alışkanlıklar hakkında bilgi edinmek, aynı zamanda insanların çevrimiçi olarak aradığı şeyleri utandırmak için kullanılır.

Kaliforniya telekom yasası ayrıca her iki tarafın da kendi özel konuşmalarını izlemesini gerektirir; bu, şikayetçi kişiler, faaliyetleri hakkında bilgi toplama konusunda kullanıcının rızasının olmamasına çevirmek ister. İddia beyanında, kullanıcıların gizli modda izlenmeyecekleri meşru bir beklentileri olabileceğini okuyabiliriz, özellikle etkinleştirdikleri.

Buna ek olarak, Google, gizli modu kullanarak kendi gizliliğine karar vermesini sağlayarak ve bu modu çevrimiçi modları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak bir seçenek olarak görmeye teşvik ederek tüketiciyi yanlış yönlendirmek niyetindedir. .

Şirketin sözcüsü Jose Castaneda, anlattı şirketi “suçlamasıyla karşı şiddetle kendini savunmak.” Olacağı Bloomberg Google’ın, her kullanıcı yeni bir “gizli” kart açtığında bu moddaki web sitelerinin çevrimiçi yaptıklarıyla ilgili bazı bilgiler toplayabilecekleri konusunda bilgilendirildiğini de sözlerine ekledi .

Şikayetçiler, sınıf eyleminin 1 Haziran 2016’dan beri gizli mod tarafından aldatılan milyonlarca kurbanı içereceğini iddia ediyor Her “yanlış yönlendirilmiş” kullanıcı için 5.000 dolar talep edecekler.

Most Popular

NVIDIA, GeForce RTX ekran kartları ile Death Stranding PC oyununu bir araya getiriyor

NVIDIA'dan yeni bir oyun paketi. GeForce RTX grafik kartları ile Death Stranding ücretsiz Geçen hafta NVIDIA, NVIDIA DLSS 2.0 teknolojisi ile Death Stranding'i PC platformuna sunmak...

İndir: NVIDIA GeForce Game Ready 451.67 WHQL

NVIDIA GeForce Game Ready 451.67 WHQL'i indirin NVIDIA.com'dan indirin Bilgisayar: İndirmek için NVIDIA.com'u ziyaret edin Mobil: İndir Death Stranding için Oyun Hazır Bu yeni Game Ready Sürücüsü, Death Stranding...

İndir: AMD Radeon Adrenalin 2020 20.7.1

AMD Radeon Adrenalin 2020 20.7.1 sürümünü indirin İndirmek için AMD.com'u ziyaret edin   Dağılma ™ AMD Hata Raporu Aracı (1) AMD Hata Raporu Aracı, sorunları doğrudan bize...

AMD Ryzen Threadripper PRO 3975WX de tespit edildi

Lenovo iş istasyonu sızıntılarında AMD Ryzen Threadripper PRO Yine PRO işlemci Threadripper diğeri tarafından bulunmuştur APISAK . Bu sefer, yaklaşan Lenovo iş istasyonu sistemleri için 32 çekirdekli bir...

Recent Comments

admin on 300full-60