Pazar, Aralık 10, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google, Eylül 2022 Çekirdek Algoritma Güncellemesini Duyurdu

Google, Eylül 2022 Çekirdek Algoritma Güncellemesini Duyurdu

- Advertisement -

Google, Eylül 2022 Çekirdek Algoritma Güncellemesini Duyurdu
Google, Eylül 2022 Çekirdek Algoritma Güncellemesini Duyurdu

Google, 12 Eylül 2022’de bir Temel Algoritma Güncellemesi duyurdu. İnternet’in bazı köşeleri belirgin şekilde sessize alınmış olsa da, arama topluluğundan gelen yanıt genellikle olumlu.

Çekirdek Algoritma Güncellemesi

Yayıncılar ve arama motoru pazarlamacıları tarafından hissedilecek kadar büyük değişiklikler yapıldığında, Google tarafından temel bir algoritma güncellemesi duyurulur.

Resmi Google Arama Merkezi hesabı güncelleme duyurusunu tweetledi

Çekirdek algoritma güncellemesi Google’ın algoritmasının birden çok bölümünde yapılan bir değişikliktir.

Algoritma her zaman değişiklik geçirirken, bir çekirdek algoritma güncellemesi daha belirgin olma eğilimindedir.

Değişiklikler veri merkezlerine dağıtılırken, algoritmadaki değişikliklerin önümüzdeki birkaç gün içinde görülmesini bekleyin.

Bunun dünya çapında ve farklı dillerdeki arama sonuçlarını (SERP’ler) nasıl etkilediğine dair bir onay yok.

Bu tür güncellemeler daha genel olduğundan, muhtemelen bu, çoğu dildeki arama sonuçlarını etkileyecektir.

Temel Güncelleme, Faydalı İçerik Güncellemesini Güçlendirecek mi?

Danny Sullivan kısa süre önce, sorulara yanıt olarak, yararlı içerik güncellemesinin etkilerinin bir çekirdek algoritma güncellemesi sırasında daha gözlemlenebilir hale gelebileceğini tweetledi.

O tweetlendi:

“Belki yararlı içerik sinyali tek başına ölçeği değiştirmek ve birinin özel durumunda bir değişiklik yaratmak için yeterli değildi, ancak başka güncellemeler yaptığımızda (temel, ürün incelemeleri), buna eklenebilir ve daha önemli olabilir…”

Ancak bu genel bir ifade gibi görünüyor ve bunu bir çekirdek güncellemede çekirdek güncellemenin daha belirgin OLACAĞI anlamına gelmezdim.

Danny’nin ifadesinin önüne bir “ile girdiğini not etmek önemlidir. Belki”

Bununla birlikte, yardımcı içerik, temel algoritma çekirdeğinin bir parçasıdır ve sürekli olarak çalışır, böylece yeni bir web sitesi, Faydalı İçerik Güncellemesi (HCU) olarak bilinen algoritma bileşeninden etkilenebilir.

Google, Faydalı İçerik Güncellemesinin bu temel güncellemenin önemli bir parçası olduğuna dair özel bir beyanda bulunmadıkça, bu Eylül Çekirdek güncellemesinde güçlendirildiğini söylemek için erken olabilir.

HCU’nun her şeyi değiştireceğine dair bazı erken tahminlere rağmen, arama topluluğu şimdi buna omuz silkiyor.

Bazıları, HCU’nun temel bir güncelleme ile daha güçlü bir şekilde geri gelmesini bekledikleri görüşünü dile getirdi.

Ama katılmıyorum.

19 Ağustos’ta geri döndüm, Facebook feed’imdeki görüşümü dile getirdim diğer hedeflenen güncellemelerin geçmiş performansına dayalıdır.

İnceleme güncellemeleri ve çeşitli spam güncellemeleri sektörü sarsmadı. Etki, büyük ölçüde en bariz suçlularla sınırlıydı.

HCU da hedeflenmiş olduğundan ve duyuru belirli kötü örneklere işaret ettiğinden, HCU’nun ortalama web sitesini de etkilemeyeceğini hissettim.

zamanında yazmıştım:

“Google’ın önceki İnceleme Güncellemeleri serisi, yalnızca gerçekten bariz olan sayfaları yakalıyor gibiydi. Bu güncellemelerin performansına dayanarak, Faydalı Güncelleme için beklentilerimi düşük buldum.

Bu yüzden, yetkililerin olağan şüphelileri toplamak için dışarı çıktığı eski Humphrey Bogart filmi Casablanca’daki gibi olacağını düşünüyorum.”

Temel Güncellemeye Topluluk Yanıtını Arayın

Arama Topluluğu yanıtı, genellikle arama sonuçlarını daha iyi hale getireceği konusunda umutluydu.

Çekirdek Güncellemeye Nasıl Yanıt Verilir?

Ancak bazı bağlı kuruluş pazarlama alanlarındaki yanıtlar, yorum şeklinde pek değil, sessiz kaldı.

Şimdiki en iyi yaklaşım, arama konsolundaki herhangi bir değişiklik konusunda uyanık olmak ancak tepki vermemektir.

Arama sonuçları önümüzdeki birkaç hafta boyunca geri dönebilir.

Bir anlam çıkarmaya çalışmadan önce arama sonuçlarının yerleşmesine izin verin.

BENZER YAZILAR

Halil ibrahim babür kimdir biyografi

Halil ibrahim babür 6 Haziran 1987 yılında Bitlis’te dünyaya geldi. 3 yaşına kadar burada yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. İlk ve Orta Öğrenimini, Üsküdar’ın...

Northern Lights

Northern Lights Northern Lights/Kuzey ışıkları — etkileyici bir birinci şahıs hayatta kalma simülatörüdür. Hayatta kalmayı başaran bir kurtarıcı rolünü oynayacaksın. Sibirya adasına gider. Zor bir...

Gürkan Coşkun

Gürkan Coşkun kimdir? Niçin öldü, hastalığı neydi? İşte yaşam hikayesi 7 yıl devam eden yüksek öğreniminin arkasından yurt dışında da sanatın çeşitli dallarında eğitimler alan Gürkan...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...