Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google, DSA ve GDA İçin Maksimum Performans Yükseltmesini Teşvik Ediyor

Google, DSA ve GDA İçin Maksimum Performans Yükseltmesini Teşvik Ediyor

- Advertisement -

Google, Dinamik Arama (DSA) ve Google Görüntülü Reklam Ağı (GDA) reklamverenleri için Maksimum Performans’a gönüllü olarak iki yükseltme yapıldığını duyurdu.

AI güdümlü platform, kullanıcıların girdilerini özelleştirmesine izin vererek kanallar genelinde performansı optimize ederek bireysel iş ihtiyaçlarına daha duyarlı hale getirir.

Reklamverenler, yeni bir sürüme geçtikten sonra dönüşümlerde ortalama %15 – %20’lik bir artış gördü. Birleşik kampanya stratejisi.

Anahtar Kelimesiz Yapay Zeka Teknolojisi

Maksimum Performans’taki son geliştirmelerden biri, kampanyanızın belirli markalarla ilgili trafikte reklam sunmasını engelliyor. Bu, arama sonuçları üzerinde daha fazla kontrol sağlayacaktır.

Reklamverenler artık kampanya düzeyinde açılış sayfası URL’leri belirtebilir veya belirli URL’leri hariç tutabilir. Marka ayarları.

Çevrimiçi Pazarlama Küresel Başkanı Fang Fang, Shopee’nin Maksimum Performans yükseltmesinden ve anahtar kelimesiz yapay zeka teknolojisinden nasıl yararlandığını paylaşıyor.

“Shopee’de, kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için her zaman platformumuzu ve hizmetlerimizi iyileştirmenin yeni yollarını arıyoruz. Maksimum Performans’a geçmek, Arama’da daha iyi sonuçlar elde etmek için en son anahtar kelimesiz yapay zeka teknolojisine erişmemizi sağladı ve %5 daha düşük EBM ile dönüşümlerde %11’lik bir artış sağladı. Bu, kullanıcıları satıcılarımıza bağlayan ve genel alışveriş deneyimlerini geliştiren etkili kampanyalar yürütmemizi sağlıyor.”

Envanter Bilinirliği Olan Reklamlar

Heyecan verici bir yükseltme özelliği, stokta olmayan sayfalarınızın arama ağı reklamlarıyla birlikte sunulmamasını sağlayan, envantere duyarlı reklam sunumunu içerir.

Bu, reklamverenin fazladan çalışmasına gerek kalmadan otomatik olarak yapılır.

Müşteri Amacına Uygun Otomatik Varlıklar

Maksimum Performans ayrıca, Arama Ağı reklamınızın tamamını kullanarak tüketicinin amacına daha iyi uyacak şekilde özelleştirir.

Bu otomatik varlıklar, yakında varlık raporlama tablosunda görünecek ve kullanıcılara daha fazla kontrol sağlayacaktır.

Santander Pazarlama Müfettişi Leonardo Martins, yapay zeka destekli varlık oluşturmanın etkileyici bir büyüme sağlayabileceğini keşfetti.

“Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarımızı Maksimum Performans’a yükselttik ve sağlıklı bir EBM’yi korurken dönüşümlerde %47’lik artışla benzeri görülmemiş bir büyüme elde ettik. Bunun nedeni, Maksimum Performans’ın daha alakalı reklamlarla daha geniş bir kitleye ulaşma yeteneğinin yanı sıra kampanyalarımızı kanallar arasında gerçek zamanlı olarak optimize etmek için Google AI’yı kullanmasıydı.”

Daha Kolay Kitle Stratejileri

Maksimum Performans ayrıca aşağıdakilerin uygulanmasını basitleştirir: izleyici stratejileri yeni müşteri edinme gibi doğrudan kampanyaya entegre edilmiş hedefler aracılığıyla.

Google eklemeyi planlıyor yeniden etkileşim hedefleri Mevcut müşterilerin elde tutulmasına yardımcı olmak için bu yıl Maksimum Performans’ta.

Google, karmaşık kullanıcı listelerini ve hariç tutulanları manuel olarak yönetmek yerine, yeni ve mevcut müşteriler arasında otomatik olarak ayrım yapacaktır.

Maksimum Performansla Arama ve Görüntüleme Sonuçlarını Artırma

İsteğe bağlı olmakla birlikte, kendi kendini yükseltme sürecinin şu kişiler için Maksimum Performans ile başlatılması önemle tavsiye edilir: DSA Ve GDA kampanyalar.

DSA ve GDA kampanyaları reklamverenler için tamamen kullanılabilir durumda kalacak olsa da, yükseltme yapanlar Maksimum Performans ile daha iyi sonuçlar görebilir.

Yükseltmeyi seçen reklamverenler kullanabilir en iyi uygulamalar Yeni Maksimum Performans kampanyalarının başarıya ulaşmasını sağlamak için Google tarafından sunulmaktadır.

Anahtar kelime içermeyen yapay zeka teknolojisinin, yapay zeka destekli varlıkların ve kendi kendine yükseltme araçlarının entegre edilmesi, reklamverenlerin reklam kampanyalarında dönüşümleri ve dönüşüm değerini artırmasına olanak tanımalıdır. Böylece daha iyi bir ROAS sağlanması.

BENZER YAZILAR

NVA

NVA dosyası nedir? NVA dosyası, PDF dosyası gibi bir e-kitaptır. Bu dosya formatı, kitapları elektronik olarak okumak için yazılım olan NVA Reader‘a özeldir. NVA dosyaları genellikle tıpla ilgili...

Apple, MacBook Air ve MacBook Pro Modelleri İçin Self Servis Onarım Programını Duyurdu

Apple bugün, Self Servis Onarım programını MacBook Air ve MacBook Pro modellerine getirdiğini duyurdu. Kullanıcılar, Apple Self Servis Onarım Mağazası aracılığıyla onarım kılavuzlarını ve...

Robert Morris Kimdir? Robert Morris Biyografisi

Robert Morris - Robert Morris Kimdir - Robert Morris Resimleri - Robert Morris Biyografisi    Robert Morris (9 Şubat 1931, Kansas City, Missouri), ABD'li heykeltıraş, kavramsal...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...