Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana Sayfa Webmaster Google Display & Video 360, Yeni Özel Teklif Seçeneklerini Başlattı

Google Display & Video 360, Yeni Özel Teklif Seçeneklerini Başlattı

- Advertisement -

Google Display & Video 360’taki yeni özel teklif seçenekleri, reklamverenlerin Google Analytics 4 (GA4) mülklerinden gelen verileri kullanmasına ve dikkat çekmek için teklifleri optimize etmesine olanak tanır.

Pazarlamacılar ve ajanslar otomasyona daha fazla eğildikçe, Display & Video 360, reklamverenlerin teklif stratejilerini özelleştirirken kampanyalarının bazı bölümlerini otomatikleştirmesine olanak tanır.

Burada, birlikte çalışabileceğiniz yeni özel teklif seçenekleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

GA4 Mülklerinden Alınan Verileri Kullanarak Teklifleri Özelleştirin

Reklamverenler, Google Analytics hesaplarındaki birinci taraf verilerini kullanarak teklifleri uyarlamak için Display & Video 360’ı kullanabilir.

Bugünkü güncellemeden önce, GA verilerini özelleştirilmiş teklif stratejilerine dahil etmek yalnızca Universal Analytics (UA) mülkleriyle mümkündü.

Display & Video 360’ta özel teklif verme, artık GA 4 mülkleriyle uyumludur.

Google bir duyuruda şunları belirtir:

“Birçoğunuzun Universal Analytics’ten yeni Google Analytics’e geçtiğini veya geçmek için çalıştığınızı biliyoruz. Bu nedenle, ister standart ister 360 olsun, herhangi bir yeni Analytics 4 mülkünden gelen verilerin Display & Video 360’ta etkinleştirilebilmesini sağladık.”

İlgi Çekmek İçin Teklifleri Optimize Edin

Dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için teklifleri optimize etmek, özellikle doğrudan dönüşümlerin ölçülmesinin zor olduğu kampanyalar için her zaman ideal değildir.

Örneğin, bağlantılı bir TV (CTV) kampanyası yürütmek, satın almayla sonuçlanan reklam görüntülemelerini izlemek zordur.

Bununla birlikte, izleyiciler reklama dikkat ettiği sürece, CTV kampanyaları marka bilinirliğini artırmada oldukça etkilidir.

Bu nedenle Google Display & Video 360, insanların dikkatini çekmek için teklifleri optimize etme yeteneği ekliyor.

Reklamcılar, boyutuna veya video reklamın sesli mi yoksa sessiz mi olduğuna bağlı olarak bir reklamın ilgisini tahmin edebilir.

İlgi çekmek için teklifleri optimize ederken, ‘tam görüntüde ve duyulabilir’ ve ‘ekranda geçirilen süre’ gibi mevcut metrikleri izleyebilirsiniz.

Bu lansmanla Google, “oynatıcı boyutu” ve “duyulabilirlik” gibi yeni özel teklif sinyalleri ekliyor ve özel teklif desteğini bağlı TV’lere genişletiyor.

Google yaptığı duyuruda, “Bu size kendi tanımlarınızı kullanarak dikkat tabanlı algoritmalar oluşturma şansı veriyor” diyor.

BENZER YAZILAR

Beyaz Diş Kitabın Yazarı Jack Landon

YAYIN EVİ VE ADRESİ   ROMAN ODA YAYINLARIBASIM YILI   MART 2001KİTABIN KONUSU:İlkel bir dünyaya kavuşmak için uygarlıktan kaçacağı yerde, insanların aasına katılmak için ormanı terk eden vahşi...

AMD Ryzen 7000 “Zen 4” CPU’lar 15 Eylül’de, X670 Anakartlar 27 Eylül’de, B650 10 Ekim’de Perakende Satış Noktasında

Özel kampanyamızın ikinci turunda AMD Ryzen 7000 "Zen 4" Masaüstü CPU'ları, X670 ve B650 anakartların piyasaya çıkış tarihleri ​​yer alıyor. AMD Ryzen 7000 "Zen 4"...

Dicle yakarıyor

Geleneksel kültürü malzeme olarak seçen Mehmed Uzun, yeni romanı "Hawara Dîcleyê"nin ilk cildinde de o kültüre zarar vermeden, onu büyük bir ustalıkla yeniden biçimlendiriyor,...

POPÜLER YAZILAR

Lazer Hassasiyeti, NASA’nın Navigasyon Doppler Lidar’ı ile Ay Keşifleriyle Buluşuyor

NASAAy gösterisi için hazırlanan Navigasyon Doppler Lidar teknolojisi, uzay araştırmalarının ötesinde sonuçları olan iniş teknolojisindeki ilerlemeleri vurguluyor. Bu ayın sonlarında, NASA'nın ticari ay teslimat hizmetleri...

Ay, Mars ve Ötesi için Öncü Fisyon Enerjisi

NASA özerklik, güvenlik ve uzun vadeli çalışmaya odaklanarak Ay için bir nükleer fisyon reaktörü geliştirmeye yönelik Fisyon Yüzey Enerjisi Projesi ile ilerliyor. Bu çaba,...

Yeni Nesil OLED Teknolojisinin Arkasındaki Sır

Durham Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının yeni bir araştırması, daha parlak, daha verimli ve daha kararlı mavi organik ışık yayan diyotlara (OLED'ler) doğru beklenmedik bir yolu...

SEC’in X hesabı, Bitcoin ETF onayına ilişkin sahte haberler yayınlamak için saldırıya uğradı

Birisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) X (eski adıyla Twitter) hesabını ele geçirdi ve kurumun, kayıtlı ulusal güvenlik borsalarında Bitcoin ETF'lerinin (borsada...