Cuma, Ekim 7, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google Display & Video 360, Yeni Özel Teklif Seçeneklerini Başlattı

Google Display & Video 360, Yeni Özel Teklif Seçeneklerini Başlattı

Google Display & Video 360’taki yeni özel teklif seçenekleri, reklamverenlerin Google Analytics 4 (GA4) mülklerinden gelen verileri kullanmasına ve dikkat çekmek için teklifleri optimize etmesine olanak tanır.

Pazarlamacılar ve ajanslar otomasyona daha fazla eğildikçe, Display & Video 360, reklamverenlerin teklif stratejilerini özelleştirirken kampanyalarının bazı bölümlerini otomatikleştirmesine olanak tanır.

Burada, birlikte çalışabileceğiniz yeni özel teklif seçenekleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

GA4 Mülklerinden Alınan Verileri Kullanarak Teklifleri Özelleştirin

Reklamverenler, Google Analytics hesaplarındaki birinci taraf verilerini kullanarak teklifleri uyarlamak için Display & Video 360’ı kullanabilir.

Bugünkü güncellemeden önce, GA verilerini özelleştirilmiş teklif stratejilerine dahil etmek yalnızca Universal Analytics (UA) mülkleriyle mümkündü.

Display & Video 360’ta özel teklif verme, artık GA 4 mülkleriyle uyumludur.

Google bir duyuruda şunları belirtir:

“Birçoğunuzun Universal Analytics’ten yeni Google Analytics’e geçtiğini veya geçmek için çalıştığınızı biliyoruz. Bu nedenle, ister standart ister 360 olsun, herhangi bir yeni Analytics 4 mülkünden gelen verilerin Display & Video 360’ta etkinleştirilebilmesini sağladık.”

İlgi Çekmek İçin Teklifleri Optimize Edin

Dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için teklifleri optimize etmek, özellikle doğrudan dönüşümlerin ölçülmesinin zor olduğu kampanyalar için her zaman ideal değildir.

Örneğin, bağlantılı bir TV (CTV) kampanyası yürütmek, satın almayla sonuçlanan reklam görüntülemelerini izlemek zordur.

Bununla birlikte, izleyiciler reklama dikkat ettiği sürece, CTV kampanyaları marka bilinirliğini artırmada oldukça etkilidir.

Bu nedenle Google Display & Video 360, insanların dikkatini çekmek için teklifleri optimize etme yeteneği ekliyor.

Reklamcılar, boyutuna veya video reklamın sesli mi yoksa sessiz mi olduğuna bağlı olarak bir reklamın ilgisini tahmin edebilir.

İlgi çekmek için teklifleri optimize ederken, ‘tam görüntüde ve duyulabilir’ ve ‘ekranda geçirilen süre’ gibi mevcut metrikleri izleyebilirsiniz.

Bu lansmanla Google, “oynatıcı boyutu” ve “duyulabilirlik” gibi yeni özel teklif sinyalleri ekliyor ve özel teklif desteğini bağlı TV’lere genişletiyor.

Google yaptığı duyuruda, “Bu size kendi tanımlarınızı kullanarak dikkat tabanlı algoritmalar oluşturma şansı veriyor” diyor.

RELATED ARTICLES

TLD nedir?

TLD nedir? TLD, üst düzey alan adı anlamına gelir ve alan adının '.com', '.org,' '.gov' ve '.edu' vb. gibi son noktadan sonra gelen parçasıdır. Örneğin, Facebook.com...

Alan Adı (Domain) nedir?

Alan Adı (Domain) nedir? Alan adı fiziksel bir adres gibidir. İnsanlar sizi World Wide Web'de bulur. Alan adı fiziksel bir adres gibiyse, sunucu da fiziksel bir bina...

Google, Arama Konsoluna Yeni HTTPS Raporu Ekledi

Google, yeni bir güncelleme sunmaya başlayacağını duyurdu. HTTPS raporu olarak Arama Konsolu’nda olacak. Duyuru Google’dan geldi Merkez Blog’da Ara ve arama motorunun başlatma sürecinin...

Most Popular

Google, 85 Milyon Dolarlık Tüketici Gizliliği Davasını Çözdü

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc., Arizona eyaleti tarafından açılan bir tüketici mahremiyeti davasını sonlandırmak için 85 milyon dolar ödeyecek. Arama motorunun eyaletteki Tüketici Dolandırıcılık Yasasını...

iPhone 14 Pro’da ProRAW Çözünürlüğü 48MP’den 12MP’ye Nasıl Değiştirilir

Apple, geçtiğimiz ay iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini hemen hemen tüm departmanlarda büyük değişikliklerle piyasaya sürdü. Genel tasarım dili geçen yılkiyle aşağı...

Apple, Renkli Titanyum Alaşımlı Kaplamaları Gelecekte Daha Fazla Ürüne Getirecek

Apple, bu yıl hiçbir iPhone 14 modeli için titanyum alaşımlı bir kaplama kullanmadı, ancak Apple Watch Ultra'yı duyururken malzemeyi tanıttı. En son patente göre,...

Pixel 7 Pro AnTuTu’da Kıyaslandı, Amiral Gemisinin Tensor G2’si Snapdragon 888, A15 Bionic Tarafından Yenildi

Google'ın resmi duyurusundan önce, Pixel 7 Pro adımlarını attı ve birileri AnTuTu karşılaştırmasını amiral gemisinde de çalıştırmayı başardı. Ne yazık ki, akıllı telefonun iç...

Recent Comments