Perşembe, Şubat 9, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google Display & Video 360, Yeni Özel Teklif Seçeneklerini Başlattı

Google Display & Video 360, Yeni Özel Teklif Seçeneklerini Başlattı

- Advertisement -

Google Display & Video 360’taki yeni özel teklif seçenekleri, reklamverenlerin Google Analytics 4 (GA4) mülklerinden gelen verileri kullanmasına ve dikkat çekmek için teklifleri optimize etmesine olanak tanır.

Pazarlamacılar ve ajanslar otomasyona daha fazla eğildikçe, Display & Video 360, reklamverenlerin teklif stratejilerini özelleştirirken kampanyalarının bazı bölümlerini otomatikleştirmesine olanak tanır.

Burada, birlikte çalışabileceğiniz yeni özel teklif seçenekleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

GA4 Mülklerinden Alınan Verileri Kullanarak Teklifleri Özelleştirin

Reklamverenler, Google Analytics hesaplarındaki birinci taraf verilerini kullanarak teklifleri uyarlamak için Display & Video 360’ı kullanabilir.

Bugünkü güncellemeden önce, GA verilerini özelleştirilmiş teklif stratejilerine dahil etmek yalnızca Universal Analytics (UA) mülkleriyle mümkündü.

Display & Video 360’ta özel teklif verme, artık GA 4 mülkleriyle uyumludur.

Google bir duyuruda şunları belirtir:

“Birçoğunuzun Universal Analytics’ten yeni Google Analytics’e geçtiğini veya geçmek için çalıştığınızı biliyoruz. Bu nedenle, ister standart ister 360 olsun, herhangi bir yeni Analytics 4 mülkünden gelen verilerin Display & Video 360’ta etkinleştirilebilmesini sağladık.”

İlgi Çekmek İçin Teklifleri Optimize Edin

Dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için teklifleri optimize etmek, özellikle doğrudan dönüşümlerin ölçülmesinin zor olduğu kampanyalar için her zaman ideal değildir.

Örneğin, bağlantılı bir TV (CTV) kampanyası yürütmek, satın almayla sonuçlanan reklam görüntülemelerini izlemek zordur.

Bununla birlikte, izleyiciler reklama dikkat ettiği sürece, CTV kampanyaları marka bilinirliğini artırmada oldukça etkilidir.

Bu nedenle Google Display & Video 360, insanların dikkatini çekmek için teklifleri optimize etme yeteneği ekliyor.

Reklamcılar, boyutuna veya video reklamın sesli mi yoksa sessiz mi olduğuna bağlı olarak bir reklamın ilgisini tahmin edebilir.

İlgi çekmek için teklifleri optimize ederken, ‘tam görüntüde ve duyulabilir’ ve ‘ekranda geçirilen süre’ gibi mevcut metrikleri izleyebilirsiniz.

Bu lansmanla Google, “oynatıcı boyutu” ve “duyulabilirlik” gibi yeni özel teklif sinyalleri ekliyor ve özel teklif desteğini bağlı TV’lere genişletiyor.

Google yaptığı duyuruda, “Bu size kendi tanımlarınızı kullanarak dikkat tabanlı algoritmalar oluşturma şansı veriyor” diyor.

RELATED ARTICLES

Kitlenizin İlgisini Çekecek 10 Önemli Nokta

Her zamankinden daha fazla çevrimiçi insanla, etkileşimi artırmak ve hedef kitlenizi büyütmek için etkileşimli içerik pazarlaması en iyi seçeneğinizdir. Statik içeriği, izleyicilerinizi etkileşimde kalmaya teşvik...

ChatGPT 4.0 Geliyor

GPT-4, bazıları tarafından “bir sonraki seviye” ve yıkıcı olarak söyleniyor, ama gerçek ne olacak? CEO Sam Altman, GPT-4 ve yapay zekanın geleceği hakkındaki soruları yanıtlıyor. GPT-4'ün...

Duda, WooRank Entegrasyonunu Duyurdu

Duda, platformda siteler oluşturan ajanslara optimize edilmiş web siteleri oluşturmanın kolay bir yolunu sağlayan WooRank SEO denetim ve web sitesi optimizasyon aracının entegrasyonunu duyurdu. WooRank,...

Most Popular

Samsung’un çip işi dördüncü çeyrekte kayıp ilan etmekten zar zor kaçınıyor

Faaliyet gelirinde %97 düşüş Bellek yongası pazarı, zayıf talebin neden olduğu fiyat düşüşlerinden sarsılırken, Samsung'un yonga işi, 2022'nin dördüncü çeyreğinde kar kaybı bildirmekten zar zor...

Korea Zinc, pil malzemesi işini tek bir grupta topluyor

Tüm birimler Gangnam'da barındırılacak Korea Zinc, farklı pil malzemesi iş birimlerini tek bir çatı altında topluyor. Kaynaklar, pil değer zinciriyle ilgili iki yan kuruluşundaki personelinin, Kore...

Arche, SiC epiwafer üreten ilk Koreli şirket olmayı hedefliyor

Şirket 10 milyar won (G. Kore para birimi) yatırım aldı Silisyum karbür (SiC) firması Arche Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu yıl SiC epiwafer seri üretimine...

Samsung, kar düşüşüne rağmen çip üretimini azaltmayacak

Şirket tesislere yaptığı harcamaları da sürdürecek Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Samsung'un küresel bellek yongası pazarındaki son düşüşe rağmen yonga üretiminde daha az yonga levha...

Recent Comments