Cuma, Aralık 9, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google Cevapları Günlük İçerik Eklemek Sıralamayı Arttırırsa

Google Cevapları Günlük İçerik Eklemek Sıralamayı Arttırırsa

- Advertisement -

Google Cevapları Günlük İçerik Eklemek Sıralamayı Arttırırsa
Google Cevapları Günlük İçerik Eklemek Sıralamayı Arttırırsa

Google, birinin düzenli olarak içerik eklemenin sıralamaya yardımcı olup olmadığını sorduğu bir SEO ofis saatleri Hangout’u gerçekleştirdi.

Bu iyi bir soru çünkü düzenli olarak içerik yayınlamanın iyi bir fikir olduğu yaygın olarak biliniyor çünkü okuyucuların daha fazlası için geri gelmesini sağlıyor.

Sıralama İçin Günlük İyi Yayınlanıyor mu?

Bu sorulan soru:

“Günde bir içerik yayınlamak sıralamayı artırır mı?”

Google’da soruyu kimin yanıtladığı belli değil.

Google’dan gelen cevap şu:

Hayır;

Bu konuda günlük veya belirli bir sıklıkta paylaşım yapmak, Google arama sonuçlarında daha iyi sıralamaya yardımcı olmaz.

Ancak, Google dizininde ne kadar çok sayfanız varsa, içeriğiniz arama sonuçlarında o kadar fazla görünebilir.”

Google Dizinine Girin

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Google’ın tüm içeriği taramadığı belirtildi.

Ve içerik taranmazsa, dizine eklenmez, bu da sıralama için önemlidir.

Google’ın bu içeriği taramamasının bir nedeni, bir web sitesinin genel kalitesidir.

Google’ın John Mueller:

“Web sitelerinde çok fazla tarama yapmamamızın bir diğer büyük nedeni de genel kalite konusunda ikna olmamamız.

Bu, özellikle yeni sitelerde bazen bununla mücadele ettiğimizi gördüğüm bir şey.

Ayrıca bazen insanların iyi bir şey söylediğini görüyorum, milyonlarca sayfalık bir web sitesi oluşturmak teknik olarak mümkün çünkü bir veri tabanımız var ve biz onu çevrimiçi hale getiriyoruz.

Ve sadece bunu yaparak, esasen bir günden diğerine bu sayfaların birçoğunu bulacağız, ancak bu sayfaların kalitesinden henüz emin değiliz gibi olacağız.

Kalitenin gerçekten iyi olduğundan emin olana kadar onları tarama ve dizine ekleme konusunda biraz daha dikkatli olacağız.”

Google Müthişliği Teşvik Ediyor

Google çalışanları, yayıncıların “harika” içerik üretmeye odaklanmasını önermeyi bıraktı.

Ama yine de yararlı (belirsizse) bir öneri.

müthişlik nedir?

Harikalığın bir özelliği, okuyucuların içerikle ne kadar hevesli bir şekilde etkileşime girdiğidir.

Ve bunu yapmalarına neden olan şey, harika olmaktan çok, okuyucunun gerçekten ne istediğini anlayarak orada olmak gibi.

Bir sitenin okuyucu sayısını artırma açısından, okuyucular için önemli olan konulara içerik eklemek kesinlikle yararlıdır.

Okuyucuların bir konuyla çok meşgul olduklarında yeni içerik keşfetme konusunda takıntılı hale gelebileceğini fark ettim.

Yayınladığım siteler için Orta Doğu ve Asya’ya kadar hevesli okuyucularım oldu ve bana içeriğim hakkında yazıyor ve hatta başarılarının fotoğraflarını paylaşıyorlar.

Benim düşünceme göre, okuyucu konuyla güçlü bir şekilde meşgul olduğunda içerik patlamış mısır yemek gibi olabilir – okumayı bırakıp daha fazlası için geri gelemezler.

Star Wars medyası ve Marvel filmleri hakkında bu kadar çok içerik yazılmasının bir nedeni var.

Bir konuyla ilgilenen kişiler, arama sonuçlarında, Google Haberler’de veya Google Discover’da o konuyla ilgili bir makale gördüklerinde tıklama eğiliminde olacaktır.

Arama Motoru Dergisi için yazmaya başladıktan sonra, okuyucular için ne tür içeriğin önemli olduğunu belirlemenin ne kadar önemli olduğuna dair daha derin bir anlayış kazandım (makalelerle ilgilenen ve onları öneren okuyucu sayısıyla belirtildiği gibi).

Bu yüzden, her zaman sürekli içerik yayınlamakla ilgili değil, daha çok, deneyimlerime göre, okuyucular için neyin önemli olduğunu belirlemekle ilgili.

Bu, okuyucuların bazı yeni konuları test ederek yeni konularla ilgilenip ilgilenmediğini görmek için arada bir dallara ayrılmak anlamına gelir.

Bazen okuyucular yeni konularla ilgilenmezler.

Ancak arada bir yeni bir konu popüler hale gelir ve işte o zaman o konuyu yazılacak makale türleri listenize eklersiniz.

New York Times tarafından 2021’de yayınlanan bir rapor, haber ürünleri için 5 milyondan fazla aboneliğin olduğunu, ancak ilginç bir şekilde 1,6 milyondan fazla okuyucunun yemek pişirme ve oyunlar gibi haber dışı dijital içerik için New York Times’a abone olduğunu belirtti.

Bu, konuyla ilgili gözlem 2021 New York Times makalesi kazançları hakkında:

“Times’ın birincil dijital sunumu olan haber ürünü, 2019’a göre yüzde 48 artışla 1,7 milyon abone kazandı.

The Times, beş milyondan fazla Times aboneliğinin yalnızca haber ürünü için olduğunu söyledi. Yemek Pişirme ve Oyun uygulamaları gibi diğer dijital teklifler, 2020’de yüzde 66 artışla 600.000’den fazla abonelik kazandı ve toplamda yaklaşık 1,6 milyona ulaştı.”

Önemli sayıda New York Times okuyucusunun temel haber içeriğinden çok yemek tarifi içeriğiyle ilgileneceğini kim bilebilirdi?

Google’da sıralama yapmak veya yalnızca bir okuyucu kitlesi oluşturmak, yalnızca anahtar kelimeyle optimize edilmiş içerik yazmaktan daha fazlasıdır.

Okuyucular için önemli olan konuları belirlemek çok önemlidir.

6:47 dakikadaki kısa Web Yöneticisi Hangout’unu dinleyin

Eylül 2022’den itibaren İngilizce Google SEO çalışma saatleri

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments