Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google Cevapları Günlük İçerik Eklemek Sıralamayı Arttırırsa

Google Cevapları Günlük İçerik Eklemek Sıralamayı Arttırırsa

- Advertisement -

Google Cevapları Günlük İçerik Eklemek Sıralamayı Arttırırsa
Google Cevapları Günlük İçerik Eklemek Sıralamayı Arttırırsa

Google, birinin düzenli olarak içerik eklemenin sıralamaya yardımcı olup olmadığını sorduğu bir SEO ofis saatleri Hangout’u gerçekleştirdi.

Bu iyi bir soru çünkü düzenli olarak içerik yayınlamanın iyi bir fikir olduğu yaygın olarak biliniyor çünkü okuyucuların daha fazlası için geri gelmesini sağlıyor.

Sıralama İçin Günlük İyi Yayınlanıyor mu?

Bu sorulan soru:

“Günde bir içerik yayınlamak sıralamayı artırır mı?”

Google’da soruyu kimin yanıtladığı belli değil.

Google’dan gelen cevap şu:

Hayır;

Bu konuda günlük veya belirli bir sıklıkta paylaşım yapmak, Google arama sonuçlarında daha iyi sıralamaya yardımcı olmaz.

Ancak, Google dizininde ne kadar çok sayfanız varsa, içeriğiniz arama sonuçlarında o kadar fazla görünebilir.”

Google Dizinine Girin

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Google’ın tüm içeriği taramadığı belirtildi.

Ve içerik taranmazsa, dizine eklenmez, bu da sıralama için önemlidir.

Google’ın bu içeriği taramamasının bir nedeni, bir web sitesinin genel kalitesidir.

Google’ın John Mueller:

“Web sitelerinde çok fazla tarama yapmamamızın bir diğer büyük nedeni de genel kalite konusunda ikna olmamamız.

Bu, özellikle yeni sitelerde bazen bununla mücadele ettiğimizi gördüğüm bir şey.

Ayrıca bazen insanların iyi bir şey söylediğini görüyorum, milyonlarca sayfalık bir web sitesi oluşturmak teknik olarak mümkün çünkü bir veri tabanımız var ve biz onu çevrimiçi hale getiriyoruz.

Ve sadece bunu yaparak, esasen bir günden diğerine bu sayfaların birçoğunu bulacağız, ancak bu sayfaların kalitesinden henüz emin değiliz gibi olacağız.

Kalitenin gerçekten iyi olduğundan emin olana kadar onları tarama ve dizine ekleme konusunda biraz daha dikkatli olacağız.”

Google Müthişliği Teşvik Ediyor

Google çalışanları, yayıncıların “harika” içerik üretmeye odaklanmasını önermeyi bıraktı.

Ama yine de yararlı (belirsizse) bir öneri.

müthişlik nedir?

Harikalığın bir özelliği, okuyucuların içerikle ne kadar hevesli bir şekilde etkileşime girdiğidir.

Ve bunu yapmalarına neden olan şey, harika olmaktan çok, okuyucunun gerçekten ne istediğini anlayarak orada olmak gibi.

Bir sitenin okuyucu sayısını artırma açısından, okuyucular için önemli olan konulara içerik eklemek kesinlikle yararlıdır.

Okuyucuların bir konuyla çok meşgul olduklarında yeni içerik keşfetme konusunda takıntılı hale gelebileceğini fark ettim.

Yayınladığım siteler için Orta Doğu ve Asya’ya kadar hevesli okuyucularım oldu ve bana içeriğim hakkında yazıyor ve hatta başarılarının fotoğraflarını paylaşıyorlar.

Benim düşünceme göre, okuyucu konuyla güçlü bir şekilde meşgul olduğunda içerik patlamış mısır yemek gibi olabilir – okumayı bırakıp daha fazlası için geri gelemezler.

Star Wars medyası ve Marvel filmleri hakkında bu kadar çok içerik yazılmasının bir nedeni var.

Bir konuyla ilgilenen kişiler, arama sonuçlarında, Google Haberler’de veya Google Discover’da o konuyla ilgili bir makale gördüklerinde tıklama eğiliminde olacaktır.

Arama Motoru Dergisi için yazmaya başladıktan sonra, okuyucular için ne tür içeriğin önemli olduğunu belirlemenin ne kadar önemli olduğuna dair daha derin bir anlayış kazandım (makalelerle ilgilenen ve onları öneren okuyucu sayısıyla belirtildiği gibi).

Bu yüzden, her zaman sürekli içerik yayınlamakla ilgili değil, daha çok, deneyimlerime göre, okuyucular için neyin önemli olduğunu belirlemekle ilgili.

Bu, okuyucuların bazı yeni konuları test ederek yeni konularla ilgilenip ilgilenmediğini görmek için arada bir dallara ayrılmak anlamına gelir.

Bazen okuyucular yeni konularla ilgilenmezler.

Ancak arada bir yeni bir konu popüler hale gelir ve işte o zaman o konuyu yazılacak makale türleri listenize eklersiniz.

New York Times tarafından 2021’de yayınlanan bir rapor, haber ürünleri için 5 milyondan fazla aboneliğin olduğunu, ancak ilginç bir şekilde 1,6 milyondan fazla okuyucunun yemek pişirme ve oyunlar gibi haber dışı dijital içerik için New York Times’a abone olduğunu belirtti.

Bu, konuyla ilgili gözlem 2021 New York Times makalesi kazançları hakkında:

“Times’ın birincil dijital sunumu olan haber ürünü, 2019’a göre yüzde 48 artışla 1,7 milyon abone kazandı.

The Times, beş milyondan fazla Times aboneliğinin yalnızca haber ürünü için olduğunu söyledi. Yemek Pişirme ve Oyun uygulamaları gibi diğer dijital teklifler, 2020’de yüzde 66 artışla 600.000’den fazla abonelik kazandı ve toplamda yaklaşık 1,6 milyona ulaştı.”

Önemli sayıda New York Times okuyucusunun temel haber içeriğinden çok yemek tarifi içeriğiyle ilgileneceğini kim bilebilirdi?

Google’da sıralama yapmak veya yalnızca bir okuyucu kitlesi oluşturmak, yalnızca anahtar kelimeyle optimize edilmiş içerik yazmaktan daha fazlasıdır.

Okuyucular için önemli olan konuları belirlemek çok önemlidir.

6:47 dakikadaki kısa Web Yöneticisi Hangout’unu dinleyin

Eylül 2022’den itibaren İngilizce Google SEO çalışma saatleri

RELATED ARTICLES

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Opera, Masaüstü Tarayıcılarda Yapay Zeka Destekli Özellikler Sunuyor

Opera, üretken yapay zeka araçlarını masaüstü tarayıcılarına dahil eden Tarayıcı Yapay Zekasının ilk aşamasını başlatıyor. Şirket, AI İstemlerini ve popüler GPT tabanlı hizmetleri ChatGPT ve...

TikTok CEO’su Veri Gizliliği ve Çevrimiçi Zarar Azaltma Konusunda Duruşmada Tanıklık Edecek

TikTok CEO'su Shou Chew, 23 Mart Perşembe günü Türkiye saati ile 10:00'da ABD Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önündeki bir duruşmada ifade verecek. CEO olarak...

Most Popular

iPhone 14, iPhone 14 Plus, Yepyeni Sarı Rengiyle Resmen Tanışın

Apple'ın en son iPhone'larının yeni bir rengini piyasaya sürmesini dilediğin bir zaman olsaydı, şirket hem iPhone 14 hem de iPhone 14 Plus için resmi...

MacOS’ta JPEG Görüntüsünü PNG, HEIF’e Dönüştürme

Mac'te doğrudan macOS'tan bir JPEG görüntüsünü PNG'ye veya HEIF'e ve tam tersini nasıl dönüştürebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır - hiçbir uygulama gerekmez. Mac'inizdeki macOS'ta JPEG, PNG ve...

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Samsung Electro-Mechanics, katı hal pil için 14 patent başvurusunda bulundu

Samsung Electro-Mechanics şimdiye kadar katı hal pillerle ilgili görünen 14 patent başvurusunda bulundu. Kore Patent Ofisi tarafından yönetilen ve Güney Kore'de dosyalanan tüm patentlerin açık...

Recent Comments