Salı, Eylül 27, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google, Ağustos İçin Bir Ürün İnceleme Algoritması Güncellemesini Hazırlıyor

Google, Ağustos İçin Bir Ürün İnceleme Algoritması Güncellemesini Hazırlıyor

Yaklaşan güncelleme, Google’ın arama sonuçlarında ilk elden uzmanlığa dayalı daha yararlı, derinlemesine incelemeler gösterme çabalarını sürdürüyor.

Google’ın bir sonraki ürün inceleme güncellemesi için zamanlaması, henüz duyurulan faydalı içerik güncellemesinin sonucuyla uyumludur.

Bu, bir ayda onaylanmış üçüncü  Google algoritması değişikliğidir.

Google, insanların satın alma kararlarını bildirmek için kullandıkları içeriğe keskin bir şekilde odaklanarak, düşük değerli içeriğin ön sayfasını temizleme görevinde görünüyor.

Sonraki Ürün İnceleme Güncellemesi Hakkında Birkaç Detay

Google’ın duyurusu, bir sonraki ürün inceleme algoritması güncellemesi hakkında birkaç ayrıntı sunuyor.

Blog gönderisini gözden kaçırdıysanız, söz kısa olduğu için gözden kaçırmış olabilirsiniz. Duyuru şöyle:

“Ürün incelemelerinin, satın alacağınız bir şey hakkında karar vermenize yardımcı olmada önemli bir rol oynayabileceğini biliyoruz. Geçen yıl, arama sonuçlarında ilk elden uzmanlığa dayalı daha yararlı, derinlemesine incelemeler göstermek için bir dizi güncelleme başlattık.

Bu sistemleri iyileştirmeye devam ettik ve önümüzdeki haftalarda, yüksek kaliteli, orijinal incelemeleri bulmayı daha da kolaylaştırmak için başka bir güncelleme yayınlayacağız. Web’de bir satın alma araştırması yaparken en yararlı bilgileri bulmanızı sağlamak için bu çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu, bir sonraki güncellemenin daha çok aynısı gibi görünüyor.

Google’ın ürün inceleme algoritması etrafındaki mesajları, bir güncellemeden diğerine büyük ölçüde değişmedi. Google’dan bunu beklemek oldukça mantıklı

Faydalı İçerik Güncellemesi ile Olası Bağlantı?

Google’ın bir sonraki ürün inceleme güncellemesinin, ürünün piyasaya sürüldüğü tarihlerde kullanıma sunulması planlanıyor. Faydalı içerik güncellemesi tamamlandı.

Yararlı içerik güncellemesinin ve ürün inceleme güncellemesinin yakınlığı, ikisi arasında olası bir bağlantı olduğunu gösteriyor.

Tahminimce faydalı içerik güncellemesi, Google’ın benzersiz değer katan veya ilk elden bilgi sergileyen ürün incelemelerini daha iyi tanımlamasına olanak sağlayacak.

Her iki algoritma da bir içerik parçasındaki benzer nitelikleri belirlemek için tasarlanmıştır. Yararlı içerik güncellemesiyle ilgili bir blog gönderisinde Google, bir sayfanın değerini değerlendirmek için aşağıdaki tavsiyeleri sunar:

“İçeriğiniz ilk elden uzmanlığı ve derin bir bilgi birikimini açıkça gösteriyor mu (örneğin, bir ürün veya hizmeti fiilen kullanmış olmaktan veya bir yeri ziyaret etmekten kaynaklanan uzmanlık)?”

Ürün inceleme güncellemesinin aradığı şeye benziyor.

Yararlı içerik güncellemesi tamamlandığında Google, elde ettiği verileri alıp ürün inceleme güncellemesinin bir sonraki yinelemesine uygulayabilir.

Bu, Google’ın önceki güncellemelerde kaçırdığı faydalı ürün inceleme sayfalarını artırabilir.

Tersine, Google verileri düşük kaliteli ürün incelemelerini belirlemek için de kullanabilir. Önceki güncellemelerden sonra değer kaybetmeyen sayfalar daha sonra sıralamayı düşürebilir.

Google’ın bir sonraki ürün incelemesi güncellemesi yayınlanmadan önce daha fazla bilgi sunup sunmayacağı bilinmiyor.

Kaynak: Google

RELATED ARTICLES

TLD nedir?

TLD nedir? TLD, üst düzey alan adı anlamına gelir ve alan adının '.com', '.org,' '.gov' ve '.edu' vb. gibi son noktadan sonra gelen parçasıdır. Örneğin, Facebook.com...

Alan Adı (Domain) nedir?

Alan Adı (Domain) nedir? Alan adı fiziksel bir adres gibidir. İnsanlar sizi World Wide Web'de bulur. Alan adı fiziksel bir adres gibiyse, sunucu da fiziksel bir bina...

Google, Arama Konsoluna Yeni HTTPS Raporu Ekledi

Google, yeni bir güncelleme sunmaya başlayacağını duyurdu. HTTPS raporu olarak Arama Konsolu’nda olacak. Duyuru Google’dan geldi Merkez Blog’da Ara ve arama motorunun başlatma sürecinin...

Most Popular

House of the Dragon 6. Bölüm ücretsiz nasıl izlenir – seriyi şimdi izleyin

House of the Dragon 6. Bölüm nasıl izlenir: Game of Thrones'un İngiltere'deki spin-off serisini ücretsiz izleyin ve şimdiye kadarki tüm bölümleri yakalayın. House of the...

Hindistan, Tüm VPN Sağlayıcılarını Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydetmeye ve Depolamaya Zorluyor

Web’e bağlanmak için bir VPN hizmeti kullanmanın faydalarından biri, gelişmiş gizliliktir, çünkü böyle bir çözüm, temelde anonim kalmayı ve siz veya cihazınız hakkında herhangi...

PyPI Kullanıcılarına Yönelik Son Kimlik Avı Saldırılarının Arkasındaki JuiceLedger Hackerları Var

Arkasındaki operatörler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, özellikle programlama dili için resmi üçüncü taraf yazılım deposu olan Python Paket Dizini'ne (PyPI) yöneliktir. İzlenen bir...

Prynt Stealer, Kurbanların Diğer Siber Suçlular Tarafından Çalınan Verilerini Çalmak İçin Bir Arka Kapı İçeriyor

Araştırmacılar, bilgi çalan kötü amaçlı yazılımda özel bir Telegram kanalı tabanlı arka kapı keşfettiler. Prynt hırsızı geliştiricisinin, diğer siber suçlular tarafından kullanıldığında kurbanların sızdırılan...

Recent Comments