Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google, Ağustos İçin Bir Ürün İnceleme Algoritması Güncellemesini Hazırlıyor

Google, Ağustos İçin Bir Ürün İnceleme Algoritması Güncellemesini Hazırlıyor

- Advertisement -

Yaklaşan güncelleme, Google’ın arama sonuçlarında ilk elden uzmanlığa dayalı daha yararlı, derinlemesine incelemeler gösterme çabalarını sürdürüyor.

Google’ın bir sonraki ürün inceleme güncellemesi için zamanlaması, henüz duyurulan faydalı içerik güncellemesinin sonucuyla uyumludur.

Bu, bir ayda onaylanmış üçüncü  Google algoritması değişikliğidir.

Google, insanların satın alma kararlarını bildirmek için kullandıkları içeriğe keskin bir şekilde odaklanarak, düşük değerli içeriğin ön sayfasını temizleme görevinde görünüyor.

Sonraki Ürün İnceleme Güncellemesi Hakkında Birkaç Detay

Google’ın duyurusu, bir sonraki ürün inceleme algoritması güncellemesi hakkında birkaç ayrıntı sunuyor.

Blog gönderisini gözden kaçırdıysanız, söz kısa olduğu için gözden kaçırmış olabilirsiniz. Duyuru şöyle:

“Ürün incelemelerinin, satın alacağınız bir şey hakkında karar vermenize yardımcı olmada önemli bir rol oynayabileceğini biliyoruz. Geçen yıl, arama sonuçlarında ilk elden uzmanlığa dayalı daha yararlı, derinlemesine incelemeler göstermek için bir dizi güncelleme başlattık.

Bu sistemleri iyileştirmeye devam ettik ve önümüzdeki haftalarda, yüksek kaliteli, orijinal incelemeleri bulmayı daha da kolaylaştırmak için başka bir güncelleme yayınlayacağız. Web’de bir satın alma araştırması yaparken en yararlı bilgileri bulmanızı sağlamak için bu çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu, bir sonraki güncellemenin daha çok aynısı gibi görünüyor.

Google’ın ürün inceleme algoritması etrafındaki mesajları, bir güncellemeden diğerine büyük ölçüde değişmedi. Google’dan bunu beklemek oldukça mantıklı

Faydalı İçerik Güncellemesi ile Olası Bağlantı?

Google’ın bir sonraki ürün inceleme güncellemesinin, ürünün piyasaya sürüldüğü tarihlerde kullanıma sunulması planlanıyor. Faydalı içerik güncellemesi tamamlandı.

Yararlı içerik güncellemesinin ve ürün inceleme güncellemesinin yakınlığı, ikisi arasında olası bir bağlantı olduğunu gösteriyor.

Tahminimce faydalı içerik güncellemesi, Google’ın benzersiz değer katan veya ilk elden bilgi sergileyen ürün incelemelerini daha iyi tanımlamasına olanak sağlayacak.

Her iki algoritma da bir içerik parçasındaki benzer nitelikleri belirlemek için tasarlanmıştır. Yararlı içerik güncellemesiyle ilgili bir blog gönderisinde Google, bir sayfanın değerini değerlendirmek için aşağıdaki tavsiyeleri sunar:

“İçeriğiniz ilk elden uzmanlığı ve derin bir bilgi birikimini açıkça gösteriyor mu (örneğin, bir ürün veya hizmeti fiilen kullanmış olmaktan veya bir yeri ziyaret etmekten kaynaklanan uzmanlık)?”

Ürün inceleme güncellemesinin aradığı şeye benziyor.

Yararlı içerik güncellemesi tamamlandığında Google, elde ettiği verileri alıp ürün inceleme güncellemesinin bir sonraki yinelemesine uygulayabilir.

Bu, Google’ın önceki güncellemelerde kaçırdığı faydalı ürün inceleme sayfalarını artırabilir.

Tersine, Google verileri düşük kaliteli ürün incelemelerini belirlemek için de kullanabilir. Önceki güncellemelerden sonra değer kaybetmeyen sayfalar daha sonra sıralamayı düşürebilir.

Google’ın bir sonraki ürün incelemesi güncellemesi yayınlanmadan önce daha fazla bilgi sunup sunmayacağı bilinmiyor.

Kaynak: Google

RELATED ARTICLES

LinkedIn, İşletme Sayfaları İçin 4 Güncellemeyi Kullanıma Sunuyor

LinkedIn, işletme sayfaları için bir dizi yeni özellik sunuyor. Bu güncellemeler, gelişmiş yayıncılık ve topluluk oluşturma araçlarından yararlanırken işletmenizin marka kimliğini, değerlerini ve tekliflerini sergilemenize...

Microsoft’tan Yapay Zeka Destekli Görsel İçerik

Microsoft, son teknoloji yapay zeka destekli görsel içerik oluşturma aracı olan Bing Image Creator'ı piyasaya sürüyor. Yeni Bing ve Microsoft Edge için tasarlanan bu yenilikçi...

TikTok’un ABD’deki Geleceği Belirsiz: CEO Kongre ile Karşı Karşıya

Beş saatlik bir kongre duruşması sırasında TikTok CEO'su Shou Zi Chew, sosyal medya platformunun Çinli ana şirketi ByteDance ile bağlantıları hakkında ABD'li milletvekilleri tarafından...

Most Popular

Nintendo Switch Halefinin Yeni NVIDIA Tegra Çipinin Samsung 5nm 5LPP İşlemini Kullanacağı Söylentileri

Bir süredir halefi hakkında söylentiler var. Nintendo, yeni Switch oyunları ince hibrit konsoldan yeterli performansı sıkıştırmak için giderek daha fazla mücadele ederken, açıkça zamanı...

Dünyanın İlk GPU Hızlandırmalı Kuantum Hesaplama Sistemi, Açık Kaynaklı CUDA Quantum Yazılımını Kullanıyor

NVIDIA'nın DGX Quantum'u, Açık Kaynak CUDA Quantum Yazılımını Kullanarak Yüksek Performanslı GPU'ları Quantum Computing ile Birleştiriyor NVIDIA bugün, aşağıdakilerle oluşturulmuş yeni bir sistemi duyurdu: Kuantum...

LinkedIn, İşletme Sayfaları İçin 4 Güncellemeyi Kullanıma Sunuyor

LinkedIn, işletme sayfaları için bir dizi yeni özellik sunuyor. Bu güncellemeler, gelişmiş yayıncılık ve topluluk oluşturma araçlarından yararlanırken işletmenizin marka kimliğini, değerlerini ve tekliflerini sergilemenize...

Arc GPU’ların Baş Mimarı ve Kurucusu Raja Koduri Intel’den Ayrılıyor

Intel'in grafik teknolojilerine, Arc serisi grafik kartlarına katkıları olan ve Intel'e üç ürün grubunun çıkmasına yardımcı olan Raja Koduri, bu sabah Pat Gelsinger tarafından...

Recent Comments