Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google Ads Sertifikasyonunuzu Kazanmak İçin Adım Adım Kılavuz

Google Ads Sertifikasyonunuzu Kazanmak İçin Adım Adım Kılavuz

- Advertisement -

Birçok insanın aşağıdaki gibi hizmetler sunduğu bir dünyada SEO ve Google Reklamları yönetimde öne çıkmak ve mümkün olduğunca eğitimli olmak önemlidir.

Hem deneyimli gaziler hem de yeni profesyoneller Google Ads Sertifikasyonundan yararlanabilir.

İçeriği doğrudan Google Ads platformuna bağlı bir sektör standardı olarak sektördeki en güvenilir kimlik bilgisi ve eğitim kaynağıdır.

Google Ads Sertifikasyonu Nedir?

Google Ads sertifikası, Google’ın pazarlamacıları çevrimiçi reklamcılıkta uzman olarak tanıdığı bir süreçtir.

Kişiler, Ads sertifika sınavlarını geçtikten sonra kişiselleştirilmiş bir sertifika alır ve – bir şirketle bağlantılıysa – şirketin Google İş Ortağı kimlik bilgilerine katkıda bulunabilir.

Birçok Google ürünü, mülkü ve girişimi gibi program da yıllar içinde gelişti.

Sertifika programı bağımsızdı ve sınavlara girmenin bir maliyeti vardı.

Bu, Google Partners programının oluşturulmasıyla değişti ve 2018’de Google Academy for Ads’e geçiş ve daha yakın zamanda Skillshop’un yeniden markalaşmasıyla daha da gelişti.

Bireysel sertifikalandırma, eğitim içeriği ve sınavlarla son birkaç yıldır olduğu gibi devam etmektedir.

Yıllar geçtikçe, sertifika, giriş seviyesi için minimum veya beklenen bir gereklilik haline geldi, arama pazarlama rolleri ajanslar ve şirketler için.

Eğitim programımızdan geçecek birini işe aldığımda bile, zaman ayırmaya istekli olduklarını ve sertifika alma adımını atmanın öneminin çok önemli olduğunu biliyorum.

Google’dan bu temel düzeyde konu maruziyetine sahip olmak, bir okul ders kitabının Google Ads’ün nasıl çalıştığına ilişkin sağlayabileceğinden çok daha belirgindir.

Bunun da ötesinde, ajansımın Google İş Ortağı hesabıyla zaten sertifikalı olan bir kişiyle ortaklık kurabilmenin değeri var.

Bu adım adım kılavuz, ilk kez yaptığınızda veya yalnızca yıllık olarak veya ara sıra yeniden sertifikalandırma için geri döndüğünüzde kafa karıştırıcı bir süreç olabileceğinden, Reklamların nasıl sertifikalandırılacağına ilişkin bir kılavuz sağlar.

1. Adım: Skillshop’a Başlayın

İçinde Google Ads Sertifikasyon platformuna gidin beceri dükkanı.

Sağ üst köşede, “Oturum Aç” ı tıklayın.

Şimdi, şu anda kritik bir adımdayız. Sertifika aldığınız hesabın, sertifika almak istediğiniz hesap olduğundan emin olmak istiyoruz.

Bir ajans veya şirket için çalışıyorsanız, iş e-posta adresinizi kullanmanız gerekebilir.

Ajans, şirket veya durum ne olursa olsun, işleri basit ve temiz tutmak için sertifikanızı Google Ads’i yönettiğiniz adrese bağlamak isteyebilirsiniz.

Henüz Google Ads’i yönetmediyseniz ve bir hesabınız yoksa kolayca yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Burada.

Geri dönen bir kullanıcıysanız, Skillshop profilinizi bulmaya ve Google hesabınızın hala düzgün şekilde bağlı olduğundan emin olun, böylece mevcut hesabınızı yeniden sertifikalandırmak yerine yanlışlıkla yeni bir hesapta sınavlara girmezsiniz.

Hesap yönetimi parçası, bu sistem ile Google’ın hesapları ve Reklam yönetim sistemleri arasında ayrı profiller olmasına rağmen bağlantılı hesaplar olduğundan kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir.

Sertifikanızın bir Google Partners rozeti için sayılmasıyla ilgileniyorsanız, işleri doğru şekilde bağlamak için Google Partner şirketinizin reklamlarını yönetmek için kullandığınız şirket e-posta adresinizi kullandığınızdan emin olun.

Eğer ilgileniyorsanız, hakkında daha fazla bilgi edinmenizi tavsiye ederim. Google Partners programı kurulum için ayrıntılar, gereksinimler ve lojistik.

2. Adım: Sınavınızı Seçin

Gerekirse, Skillshop’ta geri gidin ve Google Ads Sertifikaları tekrar sınav konuları listesinin olduğu sayfaya gelir.

Google Ads SertifikasyonuSkillshop.exceedlms.com’dan ekran görüntüsü, Temmuz 2022

Burada başlamak istediğiniz özel sertifikayı bulabilir ve üzerine tıklayabilirsiniz.

Belirli sertifika kapsamında, genel bakış bilgilerini okuyun.

Dalmaya hazır olduğunuzda, Başlayın düğmesini tıklayın.

3. Adım: Sınavlara Hazırlanın

Google, hem temel eğitim bilgileri hem de daha kapsamlı eğitim içeriği sağlar.

Belirli Google Ads sertifikaları şunları içerir:

  • Arama.
  • Görüntülemek.
  • Ölçüm.
  • Video.
  • Alışveriş Reklamları.
  • Uygulamalar
  • Reklam Kreatifi.

Ads ve sertifika sınavlarında yeniyseniz, önce Google Ads Arama Sertifikasyonu ile başlamanızı öneririm.

Arama ağı reklamları, genellikle bir şirketin yayınlayacağı en yaygın reklam türüdür.

Ancak sadece alışveriş gibi bir şeye daha fazla odaklanmışsanız, oradan başlayın.

Google Ads Arama SertifikasıSkillshop.exceedlms.com’dan ekran görüntüsü, Temmuz 2022

Eğitim içeriği, bu belirli sertifikaların her birine bağlıdır.

Bunlardan herhangi birine tıkladığınızda, hızlı bir bilgi değerlendirmesi ve diğer kaynaklar dahil olmak üzere başlamanız için seçenekler sunulur.

Eğitim içeriği uzmanlığından geçmek için en az birkaç saat ayırmayı planlamanız gerekir.

Ads kampanyalarını yönetiyorsanız veya daha fazla etkileşime sahipseniz, daha hızlı yapsanız bile modülleri gözden geçirmek yine de iyi bir fikirdir.

Örnek sorular oldukça faydalıdır; gerçek sınavlarda göründükleri formatta yazılırlar.

Daha önce sertifika almadıysanız ve/veya orta düzeyde bir Reklam deneyiminiz yoksa eğitim içeriğini atlamayın!

4. Adım: Değerlendirmeyi Geçin

Sertifikalı olmak için ilgili sertifika uzmanlıklarından herhangi birinde değerlendirmeyi geçmeniz gerekir.

Sertifikanız daha sonra bu belirli ürün odak alanı için verilecektir.

İstediğiniz kimlik bilgileriyle ilgili olan tüm özelliklere hakim olana ve bunları elde edene kadar bir uzmanlıkla durabilir veya ek uzmanlıklardan geçerek devam edebilirsiniz.

Başarılı biriyseniz veya standart testleri seviyorsanız, hepsini alamayacağınızı söyleyen hiçbir şey yoktur.

Bir sınavı geçemezseniz, yeniden denemeden önce bir bekleme süresi olduğunu unutmayın. Geçmemenin tek gerçek cezası bu.

Bir veya daha fazla değerlendirmeyi geçtiğinizde, sertifikanızın kanıtını elde etmek için dijital sertifikaları indirmenizi ve bunları kaydetmenizi öneririm.

Ayrıca, ustalığınızı sergileyen herkese açık bir profil sayfası oluşturabilirsiniz.

Sayfanın sağ üst köşesindeki simgesine ve ardından “Hesabım” seçeneğine tıklayarak herkese açık profili (henüz açmadıysanız) açabilirsiniz. Komutları izleyerek seçerseniz, “Genel” seçeneğinin açılması için bir geçiş anahtarı bulacaksınız.

Çözüm

Google Ads Sertifikasyonu, reklamları yöneten yeni profesyoneller için temel düzeyde bir kimlik bilgisi sağlar.

Ayrıca, endüstri gazilerinin statülerini korumaları ve uzun ömürlülük göstermeleri için sürekli bir fırsat sağlar. sertifikalı ve platformun zirvesinde kalmak ve en iyi uygulamalar zamanla değişir.

İster okul dışında sektördeki ilk işinizi arıyor olun, ister bir Google Partners ataması için sertifikadan yararlanın, eğitim ve standart kimlik bilgilerini öğrenme ve sürdürme programı öneririm.

Başka mükemmel eğitimler var ve eğitim programları üçüncü şahıslardan temin edilebilir.

Ancak, Google Ads Sertifikasyonu sektörde hâlâ ağırlığını koruyor ve ücretli arama uygulayıcılarının sahip olması gereken ortak bir beklenti.

BENZER YAZILAR

CON

CON dosyası nedir? CON dosyası, Konsept Uygulama Sunucusu için geliştirilen uygulama için bir kaynak kod dosyasıdır. Sunucu ve kullanıcı arasında veri alışverişi için uygulama yazmak için...

Balkanların Tarihi Kitap Özeti

İki ana kısımdan oluşan kitabın birinci kısmında; Balkan halklarının kimliği, Bizans’tan etkilenişi, Osmanlı İmparatorluğu’ nun bölgeyi hakimiyeti altına almasını ve burada izlediği Osmanlılaştırma politikasını...

Apple’ın Söylentilere Dayalı M3 Performans Puanları, Tek Çekirdek Testinde 12 Çekirdekli M2 Max’i Geçti, Çok Çekirdekte M2 Pro’dan %12’ye Kadar Daha Hızlı

M3 ve A17 Bionic'in Apple'ın ilk 3nm yongaları olması ve onlara inanılmaz performans ve verimlilikle ilgili özellikler sağlaması bekleniyor. Hem tek çekirdekli hem de...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...