Cuma, Eylül 30, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google Ads, Maksimum Performansa Geçmek İçin Aracı Başlattı

Google Ads, Maksimum Performansa Geçmek İçin Aracı Başlattı

Google Ads, reklamverenlerin uygun Akıllı Alışveriş ve Yerel Kampanyaları Performans Maks.’a yükseltmelerine olanak tanıyan bir aracı kullanıma sunmaya başlıyor.

Bu yılın başlarında Google, Performance Max aynı temel özellikleri sunduğundan Akıllı Alışveriş ve Yerel kampanyaları kullanımdan kaldıracağını duyurdu.

Google, kampanyaları Eylül ayının sonunda otomatik olarak Maksimum Performansa yükseltecektir. Ancak, reklamverenlerin kampanyalarını önceden yükseltmeleri önerilir.

Burada, nasıl kullanılacağı ve ne zaman kullanıma sunulacağı da dahil olmak üzere, kendi kendini yükseltme aracı hakkında bilmeniz gerekenler yer almaktadır.

Google Ads Kendi Kendine Yükseltme Aracını Kullanma

Google’ın Yerel ve Akıllı Alışveriş kampanyaları için kendi kendini yeni sürüme geçirme aracına Öneriler veya Kampanyalar sayfasından veya bir bildirimdeki bağlantıyı tıklayarak erişebilirsiniz.

Yükseltme, basit bir tek tıklama işlemidir. Aşağıda bir örnek gösterilmiştir:

Google Ads, Maksimum Performansa Geçmek İçin Aracı BaşlattıResim Kredisi: https://blog.google/products/ads-commerce/upgrade-to-performance-max/ adresinden ekran görüntüsü, Ağustos 2022.

Önceki Yerel kampanyalarınızdan geçmiş kampanya performansı, yeni Performans Maks. kampanyalarınıza aktarılacaktır. Dönüşüm hedefleri, bütçe, reklam öğeleri ve teklif stratejisi gibi kampanya ayarları da aktarılır.

Yeni sürüme geçtikten sonra Yerel kampanyalar “kaldırıldı” olarak ayarlanır, yani düzenlenemez veya yeniden etkinleştirilemez.

Kullanılabilirlik

Google, kendi kendini yükseltme aracının Ağustos ayı boyunca ve Eylül ayının başında aşamalı olarak kullanıma sunulacağını söylüyor.

Kendi kendine geçiş aracını kullanmamayı seçerseniz Google, Eylül ayının sonunda Akıllı Alışveriş ve Yerel kampanyalarınızı otomatik olarak yeni sürüme geçirecektir.

Google, Eylül ayında yeni sürüme geçirilmeyen kampanyalar için 2023’te ikinci bir otomatik yükseltme turu gerçekleştirecek. Bu, tatil sezonunda kesintiyi en aza indirmek içindir.

Kampanyalarınız otomatik olarak yeni sürüme geçirilmeden önce Google’dan bir bildirim bekleyebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

TLD nedir?

TLD nedir? TLD, üst düzey alan adı anlamına gelir ve alan adının '.com', '.org,' '.gov' ve '.edu' vb. gibi son noktadan sonra gelen parçasıdır. Örneğin, Facebook.com...

Alan Adı (Domain) nedir?

Alan Adı (Domain) nedir? Alan adı fiziksel bir adres gibidir. İnsanlar sizi World Wide Web'de bulur. Alan adı fiziksel bir adres gibiyse, sunucu da fiziksel bir bina...

Google, Arama Konsoluna Yeni HTTPS Raporu Ekledi

Google, yeni bir güncelleme sunmaya başlayacağını duyurdu. HTTPS raporu olarak Arama Konsolu’nda olacak. Duyuru Google’dan geldi Merkez Blog’da Ara ve arama motorunun başlatma sürecinin...

Most Popular

Stage Manager, M1 Olmayan iPad Modellerine Geliyor

Apple, iPadOS 16'yı Ekim ayında bir tekne dolusu ileriye dönük ekleme ile piyasaya sürecek. Apple'ın WWDC etkinliğinde duyurduğu en önemli özelliklerden biri Stage Manager...

iOS 16.1 Beta 3 ve iPadOS 16.1 Beta 4 Artık Kullanılabilir

Apple, geliştiriciler ve genel beta test kullanıcıları için iOS 16.1'in beta 3'ünü ve iPadOS 16.1'in beta 4'ünü piyasaya sürdü. iOS 16.1 Beta 3 ve iPadOS...

Apple Watch Ultra Teardown, Onu Mükemmel Bir Macera Arkadaşı Yapan Şeyi Açıklıyor

Apple, bu ayın başlarında düzenlediği Far Out etkinliğinde yeni Apple Watch Ultra'yı duyurdu. Amiral gemisi Apple Watch, profesyonel sporculara yönelik öne çıkan özelliğe sahip...

Samsung, iOS 16 Kilit Ekranı Özelleştirme Özelliklerini En Son One UI 5.0 Beta’da Kopyaladı

Başlıca özelliklerinden biri iOS 16 kilit ekranı özelleştirme özelliğidir. iPhone 14 Pro'daki Dynamic Island ile birleştirilen bu özellik, kilit ekranınızı nasıl özelleştirebileceğinize ve gerçekten...

Recent Comments