Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana Sayfa Webmaster Google Ads, Mağaza Ziyaretleri İçin Özel Dönüşüm Değerlerini Etkinleştiriyor

Google Ads, Mağaza Ziyaretleri İçin Özel Dönüşüm Değerlerini Etkinleştiriyor

- Advertisement -

Google Ads, Mağaza Ziyaretleri İçin Özel Dönüşüm Değerlerini Etkinleştiriyor
Google Ads, Mağaza Ziyaretleri İçin Özel Dönüşüm Değerlerini Etkinleştiriyor

Mağaza ziyaretlerini artırmak için Google Ads’ü kullanan işletmeler, artık özel dönüşüm değeri kuralları belirleme özelliği sayesinde akıllı teklif üzerinde daha fazla kontrole sahip.

Dönüşüm değeri kuralları, işletmelerin bir dönüşüm hedefinin değerini belirtmesine olanak tanır.

Akıllı teklif, harcamaları işletme tarafından belirlenen değerlere göre optimize eder.

Mağaza içi satışları fiziksel bir konuma getirmek için tasarlanmış reklamlar için daha fazla teklif vermek istiyorsanız, şimdi bunu yapabilirsiniz.

Bu güncellemeden önce Google Ads, dönüşüm değeri kurallarını tüm dönüşüm işlemlerine eşit olarak uyguladı.

Mağaza ziyaretleri ve satışlar için belirli dönüşüm değerleri belirlemeye ek olarak, değerleri kampanya düzeyinde seçebilirsiniz.

Mağaza ziyaretlerini tanıtan birden fazla kampanya yayınlıyorsanız, birine diğerinden daha yüksek bir değer atayabilirsiniz.

Google, bir blog gönderisinde aşağıdaki örneği sağlar:

“Örneğin, kampanya düzeyinde mağaza ziyareti veya mağaza satışları varsayılan değerlerini ayarlayabilirsiniz: Mağaza ziyareti değerinizi, büyük bilet öğelerini tanıtan kampanyalar için 100 ABD Doları ve daha düşük fiyatlı veya düşük marjlı ürünleri tanıtan kampanyalar için 10 ABD Doları olarak ayarlayabilirsiniz.”

Google, işletmelerin mağaza satışlarında dalgalanma yaşadığı tatil sezonunda bu özelliği kullanıma sunacağını belirtiyor.

Bu, çevrimdışı ve çevrimiçi satışlar için dönüşüm değeri kuralları belirleme yeteneğinden yararlanmak için ideal bir zamandır.

Ek olarak, mağaza ziyaretleri veya satışlar için koşullara göre kurallar belirleyebilirsiniz. Coğrafi konum, izleyiciler  veya cihazlar.

Google başka bir örnek sunar:

“… sadakat programı hedef kitlenizden gelen mağaza ziyaretlerinin daha değerli olduğunu düşünüyorsanız, “kullanıcı sadakat programı hedef kitlesindeyse mağaza ziyareti değerini 2 ile çarpın” diyen bir kitle değeri kuralı oluşturabilirsiniz.

Değerleri konuma veya cihaza göre ayarlama yeteneği, örneğin New York’taki müşteriler için mağaza ziyaretlerinin değerini diğer alanlardaki müşterilere kıyasla artırabileceğiniz anlamına gelir.

Google Ads hesabınıza giriş yaparak ve şuraya giderek dönüşüm değeri kurallarını belirleyebilirsiniz: Ölçüm > Dönüşümler > Değer kuralları.

Ardından, tıklayın dönüşüm değeri kuralı oluştur ve gerekli bilgileri doldurun.

BENZER YAZILAR

Şehitler Tepesi [Ozeti]

Ahmet Bey, şehre öğrenimi için gelmişti. Girdiği okulu başarıyla tamamlayıp, öğretmen olmuştu. Burada bir şehirli kadın ile de evlenmişti. Artık köye dönmeyi düşünmüyordu. Çünkü,...

Biz İnsanlar Özeti Peyami SAFA

Biz İnsanlar Özeti Peyami SAFA1.KİTABIN KONUSU:AŞIK OLAN  BİR İNSANIN DÜŞÜNME KABİLİYETİNİ NASIL  KAYBETTİĞİ VE GERÇEKLERİ GÖREMEMESİ 2.KİTABIN ÖZETİ:KURTULUŞ SAVAŞI ZAMANINDA ZENGİN HALKTAN BAZILARI KENDİ ÇIKARLARI...

Ahmet Kanneci Kimdir – Ahmet Kanneci Biyografisi

 Ahmet Kanneci Kimdir -   Ahmet Kanneci Resimleri - Ahmet Kanneci  Biyografisi -   Ahmet Kanneci Hakkında      Doğum     21 Haziran 1957 Halfeti-ŞanlıurfaEğitim...

POPÜLER YAZILAR

Lazer Hassasiyeti, NASA’nın Navigasyon Doppler Lidar’ı ile Ay Keşifleriyle Buluşuyor

NASAAy gösterisi için hazırlanan Navigasyon Doppler Lidar teknolojisi, uzay araştırmalarının ötesinde sonuçları olan iniş teknolojisindeki ilerlemeleri vurguluyor. Bu ayın sonlarında, NASA'nın ticari ay teslimat hizmetleri...

Ay, Mars ve Ötesi için Öncü Fisyon Enerjisi

NASA özerklik, güvenlik ve uzun vadeli çalışmaya odaklanarak Ay için bir nükleer fisyon reaktörü geliştirmeye yönelik Fisyon Yüzey Enerjisi Projesi ile ilerliyor. Bu çaba,...

Yeni Nesil OLED Teknolojisinin Arkasındaki Sır

Durham Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının yeni bir araştırması, daha parlak, daha verimli ve daha kararlı mavi organik ışık yayan diyotlara (OLED'ler) doğru beklenmedik bir yolu...

SEC’in X hesabı, Bitcoin ETF onayına ilişkin sahte haberler yayınlamak için saldırıya uğradı

Birisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) X (eski adıyla Twitter) hesabını ele geçirdi ve kurumun, kayıtlı ulusal güvenlik borsalarında Bitcoin ETF'lerinin (borsada...