Cuma, Haziran 2, 2023
Ana Sayfa Webmaster Google Ads, Mağaza Ziyaretleri İçin Özel Dönüşüm Değerlerini Etkinleştiriyor

Google Ads, Mağaza Ziyaretleri İçin Özel Dönüşüm Değerlerini Etkinleştiriyor

- Advertisement -

Google Ads, Mağaza Ziyaretleri İçin Özel Dönüşüm Değerlerini Etkinleştiriyor
Google Ads, Mağaza Ziyaretleri İçin Özel Dönüşüm Değerlerini Etkinleştiriyor

Mağaza ziyaretlerini artırmak için Google Ads’ü kullanan işletmeler, artık özel dönüşüm değeri kuralları belirleme özelliği sayesinde akıllı teklif üzerinde daha fazla kontrole sahip.

Dönüşüm değeri kuralları, işletmelerin bir dönüşüm hedefinin değerini belirtmesine olanak tanır.

Akıllı teklif, harcamaları işletme tarafından belirlenen değerlere göre optimize eder.

Mağaza içi satışları fiziksel bir konuma getirmek için tasarlanmış reklamlar için daha fazla teklif vermek istiyorsanız, şimdi bunu yapabilirsiniz.

Bu güncellemeden önce Google Ads, dönüşüm değeri kurallarını tüm dönüşüm işlemlerine eşit olarak uyguladı.

Mağaza ziyaretleri ve satışlar için belirli dönüşüm değerleri belirlemeye ek olarak, değerleri kampanya düzeyinde seçebilirsiniz.

Mağaza ziyaretlerini tanıtan birden fazla kampanya yayınlıyorsanız, birine diğerinden daha yüksek bir değer atayabilirsiniz.

Google, bir blog gönderisinde aşağıdaki örneği sağlar:

“Örneğin, kampanya düzeyinde mağaza ziyareti veya mağaza satışları varsayılan değerlerini ayarlayabilirsiniz: Mağaza ziyareti değerinizi, büyük bilet öğelerini tanıtan kampanyalar için 100 ABD Doları ve daha düşük fiyatlı veya düşük marjlı ürünleri tanıtan kampanyalar için 10 ABD Doları olarak ayarlayabilirsiniz.”

Google, işletmelerin mağaza satışlarında dalgalanma yaşadığı tatil sezonunda bu özelliği kullanıma sunacağını belirtiyor.

Bu, çevrimdışı ve çevrimiçi satışlar için dönüşüm değeri kuralları belirleme yeteneğinden yararlanmak için ideal bir zamandır.

Ek olarak, mağaza ziyaretleri veya satışlar için koşullara göre kurallar belirleyebilirsiniz. Coğrafi konum, izleyiciler  veya cihazlar.

Google başka bir örnek sunar:

“… sadakat programı hedef kitlenizden gelen mağaza ziyaretlerinin daha değerli olduğunu düşünüyorsanız, “kullanıcı sadakat programı hedef kitlesindeyse mağaza ziyareti değerini 2 ile çarpın” diyen bir kitle değeri kuralı oluşturabilirsiniz.

Değerleri konuma veya cihaza göre ayarlama yeteneği, örneğin New York’taki müşteriler için mağaza ziyaretlerinin değerini diğer alanlardaki müşterilere kıyasla artırabileceğiniz anlamına gelir.

Google Ads hesabınıza giriş yaparak ve şuraya giderek dönüşüm değeri kurallarını belirleyebilirsiniz: Ölçüm > Dönüşümler > Değer kuralları.

Ardından, tıklayın dönüşüm değeri kuralı oluştur ve gerekli bilgileri doldurun.

RELATED ARTICLES

Hala Kullanmalı mıyım? – Dinamik İşleme Nedir?

Dinamik oluşturma, sorunlarınızı etkili bir şekilde çözebilir. JavaScript SEO'su sorunlar, ancak Google bunun uzun vadeli bir çözüm yerine geçici bir çözüm olması gerektiğini tavsiye...

Wix, Web Sitelerinin Yapılış Şeklini ve Neden Dikkat Etmeniz Gerektiğini Değiştirdi

Wix, işletmelerin en son teknik gereksinimlerle güncel, yüksek performanslı web sitelerini kolayca oluşturmasına yardımcı olan popüler bir web sitesi oluşturucusudur. Tüm teknik faktörler Wix...

Microsoft, Evrensel Etkinlik İzleme Etiketleri İçin Öngörüleri Sunar

Kullanıcıların bir web sitesiyle nasıl etkileşime geçtiğini anlamak, özellikle reklam çabalarının etkinliğini değerlendirirken, her işletme için çok önemlidir. Reklamverenlere bu konuda yardımcı olmak için Microsoft...

Most Popular

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelemesi: Güvenli ve Hafif

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelendi:16 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Güçlü antivirüs koruması Sezgisel, kullanımı basit arayüz Sistem performansı üzerinde minimum etki Windows Defender'ı geride bırakmak...

Notepad++ İncelemesi: Bugün Hala Geçerli mi?

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Notepad++ İncelendi:12 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir arayüz Çoklu Dil Desteği Makro kayıt ve oynatma Windows kadar eski gömülü bir araç...

OCCT İncelemesi: Sisteminizin Kararlılığını Test Eder

 İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: OCCT İncelendi:8 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ CPU ve RAM'inizi karşılaştırın Bireysel donanım bileşenlerine stres testi yapın Her stres testini ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın Kapsamlı...

Recent Comments