Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana Sayfa Webmaster Google, Ads Data Hub'daki Verileri Analiz Etmenin 2 Yeni Yolunu Sunuyor

Google, Ads Data Hub’daki Verileri Analiz Etmenin 2 Yeni Yolunu Sunuyor

- Advertisement -

Google, Ads Data Hub'daki Verileri Analiz Etmenin 2 Yeni Yolunu Sunuyor
Google, Ads Data Hub’daki Verileri Analiz Etmenin 2 Yeni Yolunu Sunuyor

Google, pazarlamacılar ve üçüncü taraf ölçüm ortakları için tasarlanmış çözümlerle Ads Data Hub’ı kullanarak verileri analiz etmenin yeni yollarını sunuyor.

Google Ads Data Hub, pazarlamacıların, bir müşterinin satın alma yolunu ölçmek gibi belirli iş hedeflerine göre verileri analiz etmesine olanak tanır.

Ölçüm iş ortakları, video görüntülenebilirliği ve kitle erişimi gibi ölçümlerin üçüncü taraf değerlendirmelerini yapmak için reklam Veri Merkezi’ni de kullanır.

Her iki kullanıcı grubunu da memnun etmek için Google, Ads Data Hub’da iki özel araç sunuyor: Pazarlamacılar için Ads Data Hub ve Ölçüm Ortakları için Ads Data Hub.

Pazarlamacılar için Google Ads Veri Merkezi

Google, Pazarlamacılar için Ads Data Hub ile markaların ve ajansların verilerini tek bir yerde analiz etmelerine yardımcı olmayı ve içgörülere daha hızlı erişim sağlamayı amaçlıyor.

Pazarlamacılar için tasarlanan Ads Data Hub sürümü, markaların ve ajansların medya satın alma şeklini daha iyi bildiren içgörülere odaklanarak basitleştirilmiş bir deneyim sunar.

Google, PC oyunu League of Legends’ın geliştiricileri Riot Games’in pazarlama çabalarını analiz etmek için Ads Data Hub’ı nasıl kullandığına dair bir örnek paylaşıyor:

“Şirket, analizlerini merkezileştirdi ve bunları Display & Video 360 ve Campaign Manager 360 verileriyle birleştirdi. Bu, Riot Games’in çeşitli reklam temas noktalarına kredi vermesini, reklam harcamalarından elde edilen geliri (ROAS) doğru bir şekilde ölçmesini ve Riot Games’in Google medyasında harcadığı her 1 ABD Doları için 2 ABD Doları gelir elde ettiğini gösteren yeni bir kıyaslama oluşturmasını sağladı. Riot Games gibi pazarlamacılar, yalnızca 2022’de çalıştırılan yüz binlerce sorguyla bu analizleri düzenli olarak gerçekleştiriyor.”

Pazarlamacılar, Ads Data Hub’ın basitleştirilmiş sürümünü kullandıkça ve yeni sorgu şablonları ve iş akışları biriktirdikçe, Google, ek teknik kaynaklara daha az ihtiyaç duyulacağını öne sürüyor.

Gelecekteki güncellemelerde pazarlamacılar, YouTube dahil olmak üzere yeni envanterde kitle segmentlerini etkinleştirebilecek.

Ölçüm İş Ortakları için Google Ads Veri Merkezi

Üçüncü taraf veri iş ortakları, pazarlamacılar, reklamverenler, ajanslar veya yayıncılar adına YouUTube ölçüm hizmetleri sağlamak için Ölçüm İş Ortakları için Ads Data Hub’ı kullanabilir.

Google, ölçüm ortakları için tasarlanan Ads Data Hub sürümünün, doğru ve neredeyse gerçek zamanlı bilgiler sunmayı kolaylaştırdığını söylüyor.

Bu, pazarlamacıların cihazlar, biçimler ve metrikler arasında YouTube reklam performansını hesaplamak ve raporlamak için bağımsız üçüncü taraf iş ortaklarıyla çalışmasına olanak tanır.

Ayrıca Google, YouTube için çapraz medya çözümlerini etkinleştirmek için Ads Data Hub’daki ölçüm hizmetlerini genişletiyor. Bu, YouTube kampanyalarının performansını diğer medya kanallarına göre analiz etmeyi mümkün kılar.

Kaynak: Google

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments