Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Oyun God of War Ragnarok Oyun Rehberi

God of War Ragnarok Oyun Rehberi

- Advertisement -

God of War Ragnarok Oyun Rehberi
Ama güzel, işte bu! God of War Ragnarok Oyun Rehberi

God of War Ragnarok Oyun Rehberi

Hikayenin sonlara doğru biraz yalpaladığını ama yine de tonlarca övgüye sahip olduğunu söylediğimde bunun nedeni, hikayenin gidişatını çevreleyen her şeyin daha iyi yapılmış olmasıdır.

Dediğim gibi dokuz krallığın hepsini ziyaret edeceğiz ve bu sefer hepsi aynı derecede kapsamlı olmasa da yol boyunca bakılacak, öğrenilecek ve keşfedilecek pek çok şey var.

Öncelikle çok güzel bir evren ve farklı ortamlar arasındaki görsel çeşitlilik çok yüksek. Burada, Niflheim’daki buzlu mağaralardan Muspelheim’daki insani lavlara kadar gidiyor ve önceki modele uygun olarak, bunların hepsi farklı kamera açıları arasında hiçbir kesinti yapılmadan yapılıyor.

Bunun yerine macera boyunca ana karakterleri yakından takip ediyoruz ve bu teknik açıdan harika bir araç. Rüyalara girip çıkıyoruz, macera dolu kıtalarda seyahat ediyoruz ve hatta oyun sırasında birkaç kez bakış açılarımızı değiştiriyoruz ve her şeyin bu kadar iyi çalışmasını nasıl başardıklarını anlayamıyorum. Bu, son derece iyi bir planlamanın ve aynı zamanda olağanüstü bir uygulama yeteneğinin kanıtıdır.

Şimdi şunu söylemek gerekir ki oyunu PlayStation 5’te oynadık, PlayStation 4’te de aynı şekilde çalışacağını garanti edemiyoruz. Burada hala bunun iki konsol arasında yakın geliştirilen bir oyun olduğunu gösteren şeyler var. çünkü aslında önceki konsol neslinden kalan pek çok küçük şey var.

Öncelikle oyun, grafiksel olarak PlayStation 5’in gelecekte gelmesini bekleyebileceğimiz kadar güçlü değil. Ragnarök her açıdan son derece güzel ve ürüne çok fazla zaman ve para harcandığının da altını çiziyor ancak Demon’s Souls ve Ratchet & Clank: Rift Apart gibi saf PlayStation 5 oyunlarına ulaşmak için hâlâ uzun bir yol var.

Kesinlikle bu beni çok fazla rahatsız etmiyor, ancak farklı alanların yüklenmesini maskelemeye yardımcı olan yükleme süreleri ve dar koridorların varlığı, kendimi pekala koruyabilirim.

God of War Ragnarok Oyun Rehberi
God of War Ragnarok Oyun Rehberi. Tekneler ve kızaklar ulaşım araçlarından bazılarıdır.

Dünyanın sonuna

Buna ek olarak teknik uygulama dediğim gibi kusursuz ve bu da akış açısından harikalar yaratıyor ki bu sefer de tamamen rakipsiz. Burada düzenli olarak hikayeyi takip etmek ve etrafınızdaki dünyayı keşfetmek arasında geçiş yapmanız teşvik ediliyor ve yeni God of War oyunlarını bu kadar harika kılan da bu denge.

Alemlerin hiçbiri çok büyük değil; bu hala tamamen açık bir dünya değil, bunun yerine tam olarak istediğiniz sırayla keşfedebileceğiniz, sıkı bir şekilde iç içe geçmiş bir dizi alan olarak görünüyor. Burada bulunacak hazineler, düşmanlar ve sırlar var ve 2018 oyunu gibi ben de büyük ihtimalle her şeyi burada yapacağım.

İstediğim tek şey, daha fazla benzersiz hazinenin olması ve etrafa atılan o kadar da sıradan “ganimet” olmamasıydı. Bir süre sonra, örneğin “cüce çeliği”, “ham deri” ve “canavar artıkları” gibi, bu bileşenlerin ne olduğuyla hiçbir özel ilişkim olmadan içeri giriyorum.

Oyunun yükseltme sistemi, 2018‘de uğraşmak zorunda kaldığınız sisteme oldukça benziyor ve oyunun birçok benzersiz oyun tarzını kolaylaştırması gerekse de, burada bir yenileme yapılması gerekebilir.

Benim için başa çıkılması gereken çok fazla sayı var; her bir zırh parçası birçok heyecan verici özellik ile donatılabilse ve kendi içinde sağlam görünse de, bazen en büyük sayıya sahip pantolonu seçmek daha kolaydır.

God of War Ragnarok Oyun Rehberi
God of War Ragnarok Oyun Rehberi

BENZER YAZILAR

Zihin Bükücü Tıp: Psikedelik Depresyonun Atılımı

Journal of Psychiatric Practice, zihinsel bozukluklara yönelik psikedelikler hakkında inceleme ve güncellemeler sunmaktadır. Giderek artan sayıda kanıt, psychedelic ilaçların çeşitli zihinsel sağlık durumlarının tedavisinde faydalı...

DKIM Nedir?

DKIM Nedir? “DomainKeys Tanımlı Posta” anlamına gelir. DKIM, bir e-posta adresinin meşru bir kullanıcısından gönderilen bir mesajı doğrulayan bir e-posta kimlik doğrulama teknolojisidir. E-posta sahteciliğini...

Batman Arkham Knight, Batman (2022) Kostümünü Alacak, Yeni Ekran Görüntüleri Önerildi

Bugün erken saatlerde Luke Flux şunu paylaştı: X/Twitter Serinin son girişindeki The Batman (2022) kostümünü sergileyen bir Discord sunucusuna benzeyen bazı haber ekran görüntüleri....

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...