Göçebe- Stephenie Meyer

By | 4 Şubat 2014

KONUSU:

Dünyamız görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti. İnsanların bedenleri bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu.

Geriye kalan vahşi birkaç insandan biri olan Melanie yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. Göçebe Melanie’nin bedenini alan ruh yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: Baskın duygular hislerin yoğunluğu çok canlı olabilen anılar Ama Göçebe’nin beklemediği bir zorluk vardır: Bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.

Göçebe Melanie’nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. Ama Melanie’nin zihninde tek görebildiği sevdiği adamın hâlâ saklanan bir insan olan Jared’ın hayalidir. Bedeninin arzularına direnemeyen Göçebe yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. Dış güçler Göçebe ve Melanie’yi aslında istemeseler de ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar.

Kitabın Yazarı-Stephenie Meyer

Yayınevi-Epsilon Yayınevi