4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Programlar Gerçek Nesneleri Kopyala ve Yapıştır - AR Cut & Paste

Gerçek Nesneleri Kopyala ve Yapıştır – AR Cut & Paste

- Advertisement -
Geliştirici Cyril Diagne, gerçek dünyada gözlemlenen bir nesneyi taramamızı ve bilgisayar ekranına aktarmamızı sağlayan AR Cut & Paste uygulamasının bir prototipini sundu.
KISACA:
1. Geliştirici Cyril Diagne, nesnelerin gerçek dünyadan taranmasını ve bilgisayar ekranına aktarılmasını sağlayan artırılmış gerçeklik kullanarak bir uygulama sundu;
- Advertisement -

2. Program şimdilik sadece bir prototip – kaynak kodu GitHub’da kullanıma sunuldu.

Görünüşe göre artırılmış gerçeklik – bir mobil cihazı, ek sanal unsurlarla zenginleştirilmiş dünyaya baktığımız bir çeşit büyüteç olarak kullanan bir teknoloji – yakında başka bir ilginç uygulama alacak gibi görünüyor. Geliştirici Cyril Diagne, AR Cut & Paste uygulamasının bir prototipini sunarak , gerçek dünyadan nesneleri “kopyalamamızı” ve bunları doğrudan bilgisayar ekranlarımıza “yapıştırmamızı” sağlıyor.

Tarama, iki kendi kendine öğrenme algoritması kullanır (makine öğrenimi olarak adlandırılır). Birincisi, nesneyi “kesmekten” sorumluyken, ikincisi bilgisayar ekranının hangi kısmını telefonumuzla “hedeflediğimizi” algılar. Mevcut sürümde, tüm süreç birkaç saniye sürer, ancak geliştirici hızlandırılabileceğine ikna olur.

İster iş, istirahat, ister günlük yaşam için olsun, bu tür teknoloji için bir dizi uygulama hayal edebiliyoruz. Cyril Diagne tarafından sunulan uygulama şimdilik sadece bir demo ve tweet’indeki yorumlar diğer birçok şirketin zaten çok benzer bir çözüm üzerinde çalıştığını gösteriyor. Uygulamanın kaynak kodunun GitHub’da kullanıma sunulduğunu belirtmek gerekir .

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60