Mobil

Galaxy S23 Ultra Sökme Klipsi, Pil Üzerinde “Çekmesi Kolay” Tırnakları Göstererek Sökme ve Onarımları Çok Daha Kolay Hale Getiriyor

Samsung, Galaxy S23 Ultra için aynı tasarımı kullanmış olabilir, ancak dahili olarak iFixit, en son sökümlerinde belgeledikleri bazı hoş değişiklikler buldu. Özetle, Galaxy S22 Ultra’yı etkileyen sorunlar halefinde ele alındı, ancak bazı tüketiciler estetikte bir değişiklik görmeyi çok isterdi.

Galaxy S23 Ultra’daki çekme tırnağı hala çok fazla yapıştırıcı içeriyor ve bu da pilin sorunsuz bir şekilde çıkarılmasını engelliyor

Samsung, Galaxy S23 Ultra için onarım kılavuzları sağlamadı, ancak bu, iFixit’in onu parçalarına ayırmasının zor olduğu anlamına gelmiyor. Ekrandan başlayarak, akıllı telefonun geri kalanından bir kitap gibi ayrılır, bu da yanlışlıkla paneli kırarsanız değiştirmeyi kolaylaştırır. Dahili olarak bulunan 17 Philips vida kolayca görülebilir ve bunlar yalnızca tek bir tip oldukları için hepsini sökmek için tek bir alete ihtiyacınız vardır.

Şerit kablolar da ter dökmeden çıkarılabilir. Şimdi, pilin çıkarılmasıyla ilgili olarak, Samsung, Galaxy S23 Ultra’da “çekmesi kolay” bir sekme ekledi ve mavi renkle açıkça etiketlendi, bu yüzden onu kaçırma şansınız yok. Bununla birlikte, şirket pili kasaya yapıştırmak için bir ton yapıştırıcı kullandığı için biraz iyileştirme gerekebilir. Ne olursa olsun, bu geçen yılın modeline göre önemli bir gelişme.

Bu sökme işleminden elde edilen olumlu gelişme, bu mavi açma kulağının daha ucuz olan Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus’ta da mevcut olması, bu nedenle Samsung’un sadece Galaxy S23 Ultra’yı tercih etmesi gibi bir durum söz konusu değil. iFixit, Galaxy S serisinin daha olumlu bir yönde ilerlediğini, ancak hala iyileştirme için yer olduğunu belirtiyor. Örneğin, Samsung’un amiral gemisi, iPhone 14’ün onarılabilirlik seviyesinde değil ve üçüncü taraflarca değiştirilmesini önleyen herhangi bir yazılım kilidi mevcut değil.

Genel olarak iFixit, birinci sınıf telefonun onarılabilirlik puanını 10 üzerinden 4 verirken, Samsung gelecekte onarım kılavuzları ve yedek parçalar yayınlayabilirse fazladan iki puan verileceğini belirtiyor. Henüz Galaxy S23 Ultra’ya yükseltme yapmadıysanız ve Samsung’un kolay onarım konusunda yaptıklarından etkilendiyseniz, adresinden bir tane satın alabilirsiniz. Amazon’da 1.199,99 Dolar ve hiçbir ek ücret ödemeden 100$ hediye çeki kazanın. Etkileyici özellikleri göz önüne alındığında, kapınıza geldiğinde çok sevineceğinizden eminiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu