Mobil

Galaxy S23 Serisi, Daha İyi Pil Ömrü için Düşük Güç Modu Alacak

2023’e doğru ilerlerken, yaklaşmakta olan Galaxy S23 serisi hakkında giderek daha fazla şey duyuyoruz. Bugün erken saatlerde şunları duyduk: Galaxy S23 Ultra’nın kamera sistemi bu, S22 Ultra’da bulunan aynı kameralarla birlikte 200 megapiksel bir sensör içerecektir. Ayrıca Ocak 2023’te telefonların ön siparişe nasıl çıkabileceğini duyduk ve şimdi sizin için bir şeyimiz var.

Galaxy S23 Serisi, Yenileme Hızını Etkilemeden Pil Ömrünü Arttırarak Performansını Düşürebilir

O kadar heyecan verici olmasa da Galaxy S23 serisinin, daha iyi pil ömrü için standart mod üzerinde bir Işık moduna sahip olduğu söyleniyor. Bu ışık modu, güç tasarrufu modunun başka bir şekli gibi görünüyor, ancak bununla ilgili daha fazla ayrıntı var.

Güvenilir tahminciye göre Buz Evreni, bu Işık modu, yenileme hızı üzerinde herhangi bir etki yaratmadan güç tüketimini büyük ölçüde azaltırken performansı orta derecede düşürür. Bu, pil ömründen tasarruf etmeye çalışanlar için iyi bir özellik gibi görünüyor, ancak aynı zamanda tekrar tekrar şarj etmek için duvara koşmadan iyi bir genel deneyime sahipler.

Yazma sırasında, sadece Galaxy S23 serisi ile gelecek bir yazılım optimizasyonu gibi görünüyor ve durum buysa, bunun Galaxy S22 dahil olmak üzere eski Galaxy telefonlara da gelmesi sürpriz olmamalı.

Bununla birlikte, bu aynı zamanda bir endişe uyandırıyor çünkü bu, yaklaşan Galaxy S23’ün beklenenden daha sıcak çalıştığına ve Samsung’un üretilen fazladan ısıyı azaltmak için bu özelliğe sahip olması gerektiğine inanmasına neden olabilir.

Durum ne olursa olsun, durumun nasıl olduğunu bekleyip görmemiz gerekecek. Galaxy S23 lansmanına nasıl daha da yaklaştığımızı düşünürsek, son lansmana kadar önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda cihazlar hakkında çok daha fazla şey duyacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu