Cuma, Ocak 27, 2023
Ana Sayfa İnternet Firefox Görünümü Nedir ve Neden Gerçekten Denemelisiniz?

Firefox Görünümü Nedir ve Neden Gerçekten Denemelisiniz?

- Advertisement -

Firefox, özellikle Microsoft Edge’in de Google Chrome ile aynı motoru benimsemesinden sonra, Chromium destekli tarayıcıların istilasına karşı şu anda en ünlü alternatiftir.

Windows 11
Windows 10 32/64 bit
Windows 8 32/64 bit
Windows 7 32/64 bit 

DOSYA BOYUTU :52.7MB
DOSYA ADI:
Firefox Kurulumu 108.0.1.exe

Aslında Firefox , Chromium destekli uygulamalara yalnızca bir rakip değil, aynı zamanda sürekli gelişen bu özellik dizisiyle piyasadaki en iyi tarayıcılardan biridir.

Ve en ilgi çekici özelliklerden biri Firefox Görünümü olarak adlandırılır.

Bu yılın başlarında kullanıma sunulan Firefox View, esasen kaldığınız yerden daha rahat bir şekilde başlamanın bir yoludur. Daha çok tarayıcı için yeni bir başlangıç ​​sayfası gibi olan Firefox View, yakın zamanda kapatılan web sitelerini yeniden açmanıza izin verirken, aynı zamanda akıllı telefon gibi başka cihazlara önceden yüklenmiş sekmeleri açmanıza da olanak tanır.

Başka bir deyişle, Android cihazınızda daha önce başlattığınız göz atma oturumuna devam edebilirsiniz, çünkü Firefox Görünümü akıllı telefona yüklenen en son üç sekmeyi görüntüler.

Söylemeye gerek yok, Firefox View’dan en iyi şekilde yararlanmak için oturum açmış olmanız ve cihazlarınızı senkronize halde tutmanız gerekir.

“Günlerimiz birden fazla görevden oluşuyor. Çoğu görev, bir kitaptaki keskin bir sayfaya geri dönmek veya akış hizmeti uygulamanızda son izlenen şovu seçmek gibi kolaydır. Mozilla, Ekim ayında Firefox View’u resmi olarak duyurduğunda, kullanıcıların günümüz internetinde gezinmesine yardımcı olmak için Firefox View’u yarattık” dedi.

“Firefox View’un bugünkü lansmanı için, masaüstü cihazınızın her penceresinde yakın zamanda kapattığınız en fazla 25 sekmeyi göreceksiniz. Mobil cihazlarınızı senkronize ettikten sonra, diğer cihazlarınızda açtığınız son üç aktif sekmeyi göreceksiniz. Ayrıca Independent Voices koleksiyonundan ilham alan yeni bir Colorway ile Firefox’unuzu tazeleyebileceksiniz. Firefox View, sizin için en önemli bilgilere hızla ulaşabileceğiniz bir yer olmaya devam edecek.”

Teorik olarak, Firefox View, önceki bir göz atma oturumunda kaldığınız yerden başlamayı çok daha kolay hale getiren harika bir fikir. Ancak öte yandan, kullanıcı arayüzü mutlaka en iyisi değildir ve sık sık yeniden açmak istemediğim sekmelerle dolu olduğunu düşünüyorum.

Mozilla, Firefox View’in avantajlarını keşfetmenin en iyi yolunun bir Firefox hesabı oluşturmak ve tarayıcıyı mobil cihaza yüklemek olduğunu söylüyor. Aslında bu, bu yeni özelliğin amaçlarından biridir – kullanıcıları Firefox’u tüm cihazlarına yüklemeye ve dolayısıyla nereye giderlerse gitsinler verilerini yanlarında bulundurmaya teşvik etmek.

Ancak, Firefox hesabı yalnızca mobil cihazlarda yüklü olan sekmeleri görmek istiyorsanız gereklidir, aksi takdirde Firefox View gayet iyi çalışır ve kapalı sekmeleri PC’nizde de görüntüler.

“Firefox View ile, cihazlarınız arasında görevleri bırakma ve alma yetkisine sahipsiniz. Telefonunuzda okuduğunuz makaleyi masaüstünüze alın veya birkaç dakika önce kapattığınız ancak tekrar görmek istediğiniz sayfayı bulun. En iyi deneyimi elde etmek için oturum açın veya Firefox’u cihazlarınız arasında senkronize etmek için bir Firefox hesabı oluşturun. Bir hesap, açık sekmelerinize ve cihazlarınızdaki diğer senkronize edilmiş verilere erişimin kilidini açar,” diyor Mozilla.

Firefox Görünümünü iyileştirmenin birçok yolu var ve uygulanmasını istediğim bir fikir, bu yeni ekranı açarken hava tahminini görmek. Tabii ki, kullanıcılara daha fazla özelleştirme seçeneği sunulmalıdır, bu nedenle Firefox View’in mevcut sürümünün, gelecek güncellemeler için planlanan çok daha iddialı bir şeyin yalnızca erken bir önizlemesi olduğunu umuyoruz.

RELATED ARTICLES

Mozilla Firefox 109 Artık İndirilebilir

Mozilla kısa süre önce Firefox'un yeni bir sürümünü yayınladı ve bunun büyük bir güncelleme olduğu düşünüldüğünde, bazı oldukça büyük değişikliklerle birlikte geldiği açık. Firefox, Chromium...

Google, Google Chrome’un Yeni Bir Sürümünü Duyurdu

Google, ana kararlı yapıdan önce her zaman yayına girecek olan Google Chrome'un yeni bir sürümünün tanıtımını az önce duyurdu. Yeni oluşturulan "erken kararlı" kanalın amacı...

Amazon Artık Kullanıcıları Amazon Drive’ın Sonu Hakkında Bildiriyor

Bir süredir biliyorduk ki Amazon Drive kullanımdan kaldırılıyordu ancak şimdi Amazon, kullanıcılara hizmetin 2023'ün sonlarında kullanımdan kaldırılacağını e-postayla göndermeye başladı. Ayrıca şirket, kullanıcıları neler olup...

Most Popular

Microsoft, Süresi Dolmuş Office Yüklemelerini Aramak İçin Güncelleştirmeyi Yayımladı

Microsoft kısa bir süre önce, bu kez amacı oldukça sıra dışı olan yeni bir güncelleştirme yayımladı: şirket, bunu Windows cihazlarında süresi dolmuş Office yüklemelerini...

Microsoft Edge, Masaüstü Kısayolu Oluşturmaya Devam Ediyor, İşte Nasıl Düzeltilir?

Microsoft Edge, Microsoft'un tarayıcı dünyasındaki en büyük bahsidir ve yazılım devinin bazen Windows kullanıcılarını denemeye ikna etmek için her türlü taktiğe yöneldiği bir sır...

Bir Dizi Yeni Özelliklere Sahip İlk Microsoft Edge Dev 111 Piyasaya Sürüldü

Microsoft, yakın zamanda Dev kanalı kullanıcılarına yeni bir Microsoft Edge yapısı yayınladı ve bu sefer şirket, oldukça önemli bir yeni özellik serisini dahil etti. Bu,...

Microsoft, Bazı Windows 10 Sürümleri İçin Güvenlik Dışı Önizleme Güncellemelerini Bırakacak

Windows 11, Microsoft'un şu anda işletim sistemi dünyasındaki en büyük bahsi, bu nedenle Windows 10, ürün yelpazesinde şimdiden ikinci sınıf bir vatandaş haline geldi. Bu...

Recent Comments