Pazar, Aralık 10, 2023
Ana Sayfa İnternet Firefox Görünümü Nedir ve Neden Gerçekten Denemelisiniz?

Firefox Görünümü Nedir ve Neden Gerçekten Denemelisiniz?

- Advertisement -

Firefox, özellikle Microsoft Edge’in de Google Chrome ile aynı motoru benimsemesinden sonra, Chromium destekli tarayıcıların istilasına karşı şu anda en ünlü alternatiftir.

Windows 11
Windows 10 32/64 bit
Windows 8 32/64 bit
Windows 7 32/64 bit 

DOSYA BOYUTU :52.7MB
DOSYA ADI:
Firefox Kurulumu 108.0.1.exe

Aslında Firefox , Chromium destekli uygulamalara yalnızca bir rakip değil, aynı zamanda sürekli gelişen bu özellik dizisiyle piyasadaki en iyi tarayıcılardan biridir.

Ve en ilgi çekici özelliklerden biri Firefox Görünümü olarak adlandırılır.

Bu yılın başlarında kullanıma sunulan Firefox View, esasen kaldığınız yerden daha rahat bir şekilde başlamanın bir yoludur. Daha çok tarayıcı için yeni bir başlangıç ​​sayfası gibi olan Firefox View, yakın zamanda kapatılan web sitelerini yeniden açmanıza izin verirken, aynı zamanda akıllı telefon gibi başka cihazlara önceden yüklenmiş sekmeleri açmanıza da olanak tanır.

Başka bir deyişle, Android cihazınızda daha önce başlattığınız göz atma oturumuna devam edebilirsiniz, çünkü Firefox Görünümü akıllı telefona yüklenen en son üç sekmeyi görüntüler.

Söylemeye gerek yok, Firefox View’dan en iyi şekilde yararlanmak için oturum açmış olmanız ve cihazlarınızı senkronize halde tutmanız gerekir.

“Günlerimiz birden fazla görevden oluşuyor. Çoğu görev, bir kitaptaki keskin bir sayfaya geri dönmek veya akış hizmeti uygulamanızda son izlenen şovu seçmek gibi kolaydır. Mozilla, Ekim ayında Firefox View’u resmi olarak duyurduğunda, kullanıcıların günümüz internetinde gezinmesine yardımcı olmak için Firefox View’u yarattık” dedi.

“Firefox View’un bugünkü lansmanı için, masaüstü cihazınızın her penceresinde yakın zamanda kapattığınız en fazla 25 sekmeyi göreceksiniz. Mobil cihazlarınızı senkronize ettikten sonra, diğer cihazlarınızda açtığınız son üç aktif sekmeyi göreceksiniz. Ayrıca Independent Voices koleksiyonundan ilham alan yeni bir Colorway ile Firefox’unuzu tazeleyebileceksiniz. Firefox View, sizin için en önemli bilgilere hızla ulaşabileceğiniz bir yer olmaya devam edecek.”

Teorik olarak, Firefox View, önceki bir göz atma oturumunda kaldığınız yerden başlamayı çok daha kolay hale getiren harika bir fikir. Ancak öte yandan, kullanıcı arayüzü mutlaka en iyisi değildir ve sık sık yeniden açmak istemediğim sekmelerle dolu olduğunu düşünüyorum.

Mozilla, Firefox View’in avantajlarını keşfetmenin en iyi yolunun bir Firefox hesabı oluşturmak ve tarayıcıyı mobil cihaza yüklemek olduğunu söylüyor. Aslında bu, bu yeni özelliğin amaçlarından biridir – kullanıcıları Firefox’u tüm cihazlarına yüklemeye ve dolayısıyla nereye giderlerse gitsinler verilerini yanlarında bulundurmaya teşvik etmek.

Ancak, Firefox hesabı yalnızca mobil cihazlarda yüklü olan sekmeleri görmek istiyorsanız gereklidir, aksi takdirde Firefox View gayet iyi çalışır ve kapalı sekmeleri PC’nizde de görüntüler.

“Firefox View ile, cihazlarınız arasında görevleri bırakma ve alma yetkisine sahipsiniz. Telefonunuzda okuduğunuz makaleyi masaüstünüze alın veya birkaç dakika önce kapattığınız ancak tekrar görmek istediğiniz sayfayı bulun. En iyi deneyimi elde etmek için oturum açın veya Firefox’u cihazlarınız arasında senkronize etmek için bir Firefox hesabı oluşturun. Bir hesap, açık sekmelerinize ve cihazlarınızdaki diğer senkronize edilmiş verilere erişimin kilidini açar,” diyor Mozilla.

Firefox Görünümünü iyileştirmenin birçok yolu var ve uygulanmasını istediğim bir fikir, bu yeni ekranı açarken hava tahminini görmek. Tabii ki, kullanıcılara daha fazla özelleştirme seçeneği sunulmalıdır, bu nedenle Firefox View’in mevcut sürümünün, gelecek güncellemeler için planlanan çok daha iddialı bir şeyin yalnızca erken bir önizlemesi olduğunu umuyoruz.

BENZER YAZILAR

Friendly Url Nedir?

Friendly Url Nedir? Kolay URL, okunması kolay ve web sayfasının içeriğini açıklayan sözcükler içeren bir Web adresidir. Bu tür URL iki şekilde “dost” olabilir. Ziyaretçilerin Web adresini hatırlamasına yardımcı...

Google, Arama Merkezi Canlı Konferansını Duyurdu

Google, canlı arama konferanslarının geri döndüğünü ve ilk etkinliğin Kasım 2022 için planlandığını duyurdu. Dünya çapında daha fazla konferans yapılacağına söz verildi ve bunlar Google'ın...

Günaydın Gece

İkbal Gürpınar / HikayeTRT’de yaptığı programlarla tanınan İkbal Gürpınar Karagözlü’nün Günaydın Gece isimli bu kitabı Timaş Yayınlarından çıktı. 160 sayfalık kitap, televizyon programı izler...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...