Cuma, Ocak 27, 2023
Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook, Para Kazanmanın Yeni Yollarını ve Daha Hızlı Ödemeleri Sağlıyor

Facebook, Para Kazanmanın Yeni Yollarını ve Daha Hızlı Ödemeleri Sağlıyor

- Advertisement -

Meta, Facebook’ta para kazanmanın yeni yollarını ve içerik oluşturucuların daha hızlı ödeme almalarını sağlayan bir güncellemeyi kullanıma sunuyor.

Meta, Reels dahil tüm genel Facebook içeriğinde Yıldızları etkinleştiriyor ve kullanıcıları Yıldız satın almaya teşvik etmek için ay boyunca etkinlikler düzenliyor.

Ayrıca Meta, içerik oluşturucuların ilk ödemelerini almak için karşılamaları gereken eşiği düşürüyor.

İşte bu güncellemelerin nasıl daha büyük ve daha hızlı ödemelere yol açabileceği.

Facebook’ta Genişleyen Yıldızlar

Meta, belirli içerik oluşturucularla sınırlı bir testte Facebook genelinde Yıldızları genişletiyor.

Test grubundaki içerik oluşturucular, herkese açık tüm içeriklerde Yıldız almaya hak kazanacaktır.

Yıldızlar en iyi şekilde Twitch Bits’in Facebook versiyonu veya YouTube SuperChats olarak tanımlanır. Bunlar, yaratıcılar için gerçek paraya dönüşen dijital hediyelerdir.

Meta, Yıldızları tüm yaratıcı içeriklere genişleterek dijital hediye sistemi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Bu amaçla Facebook, daha fazla Yıldız satın alımını artırmaya yardımcı olmak için bu ay çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Yıldız Hediye Sezonu

Aralık, Facebook’ta Yıldız hediye etme sezonudur.

Yıldız almaya uygun bir içerik oluşturucuysanız, dikkat edilmesi gereken tarihler şunlardır:

  • Yıldız Partisi Bonusu: 7/12’den 21/12’ye kadar, yaratıcılar belirlenen hedeflere ulaşırlarsa bonus Yıldızlar alabilirler. Profesyonel Kontrol Panelinde daha fazla ayrıntı için gözünüz açık olsun.
  • Yıldız İndirimi: Yıldızlar 12/14’ten 1/4’e kadar indirimde olacak. Anlaşma Canlı, İsteğe Bağlı ve Makaralarda sunulacak. Kullanıcılar, kaç tane satın aldıklarına bağlı olarak indirimli olarak Yıldız alabilirler.

Kullanıcılar, şimdiden yeni yıla kadar sınırlı süreli sezonluk, sanal hediyeler satın alabilirler. Facebook, evcil hayvanlar, arabalar, moda ve dans dahil olmak üzere çeşitli Reels konularında temalı hediyeleri test ediyor.

Ödeme Eşiğinin Düşürülmesi

Facebook, ABD merkezli içerik oluşturucuların ödeme alma eşiğini 100 ABD Dolarından 25 ABD Dolarına düşürüyor.

Yeni ödeme eşiği, Yıldızlar ve Facebook Abonelikleri aracılığıyla kazanılan gelir için geçerli olacaktır.

Meta, önümüzdeki haftalarda ek Facebook para kazanma ürünleri için ödeme eşiğini düşürecek.

Daha Sınırlı Testler

Meta, platformun içerik oluşturucular için gelir elde etme potansiyelini artırmak için Facebook’ta çeşitli testler yürütüyor.

Testler şunları içerir:

  • Ücretsiz Yıldızlar: Meta, bazı hayranlara uygun içerik oluşturucuların Facebook Makaralarında göndermeleri için ücretsiz Yıldızlar veriyor. Daha fazla Makara yayınlamak, teste dahil olma olasılığınızı artıracaktır.
  • Facebook Makaralarındaki Reklamlar: Meta, dünya çapında seçkin yaratıcılarla Facebook Reels’teki Reklamları test etmeye devam ediyor. Test, doğrudan bir başlık olarak en üste yerleştirilen Yer Paylaşımlı reklamları ve bir Reel döngüsünden sonra gösterilen Döngü Sonrası reklamları içerir.
  • Abonelikler: İçerik oluşturucuların Facebook Aboneliklerini tanıtması için yeni ve daha kolay yollar ekleyen meta. Facebook Watch’ta yeni bir “Abone Ol” düğmesi var, böylece izleyiciler içeriği izlerken abone olabilir.

Son olarak Meta, ABD’de 10.000 veya daha fazla takipçisi olan içerik oluşturucular için para kazanma sorunlarıyla ilgili canlı aracı yardımı açıyor.

Kaynak: Meta

RELATED ARTICLES

Kitlenizin İlgisini Çekecek 10 Önemli Nokta

Her zamankinden daha fazla çevrimiçi insanla, etkileşimi artırmak ve hedef kitlenizi büyütmek için etkileşimli içerik pazarlaması en iyi seçeneğinizdir. Statik içeriği, izleyicilerinizi etkileşimde kalmaya teşvik...

ChatGPT 4.0 Geliyor

GPT-4, bazıları tarafından “bir sonraki seviye” ve yıkıcı olarak söyleniyor, ama gerçek ne olacak? CEO Sam Altman, GPT-4 ve yapay zekanın geleceği hakkındaki soruları yanıtlıyor. GPT-4'ün...

Duda, WooRank Entegrasyonunu Duyurdu

Duda, platformda siteler oluşturan ajanslara optimize edilmiş web siteleri oluşturmanın kolay bir yolunu sağlayan WooRank SEO denetim ve web sitesi optimizasyon aracının entegrasyonunu duyurdu. WooRank,...

Most Popular

Microsoft, Süresi Dolmuş Office Yüklemelerini Aramak İçin Güncelleştirmeyi Yayımladı

Microsoft kısa bir süre önce, bu kez amacı oldukça sıra dışı olan yeni bir güncelleştirme yayımladı: şirket, bunu Windows cihazlarında süresi dolmuş Office yüklemelerini...

Microsoft Edge, Masaüstü Kısayolu Oluşturmaya Devam Ediyor, İşte Nasıl Düzeltilir?

Microsoft Edge, Microsoft'un tarayıcı dünyasındaki en büyük bahsidir ve yazılım devinin bazen Windows kullanıcılarını denemeye ikna etmek için her türlü taktiğe yöneldiği bir sır...

Bir Dizi Yeni Özelliklere Sahip İlk Microsoft Edge Dev 111 Piyasaya Sürüldü

Microsoft, yakın zamanda Dev kanalı kullanıcılarına yeni bir Microsoft Edge yapısı yayınladı ve bu sefer şirket, oldukça önemli bir yeni özellik serisini dahil etti. Bu,...

Microsoft, Bazı Windows 10 Sürümleri İçin Güvenlik Dışı Önizleme Güncellemelerini Bırakacak

Windows 11, Microsoft'un şu anda işletim sistemi dünyasındaki en büyük bahsi, bu nedenle Windows 10, ürün yelpazesinde şimdiden ikinci sınıf bir vatandaş haline geldi. Bu...

Recent Comments