Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana Sayfa Biyografi Eylem Eğin Kimdir? - Eylem Eğin Biyografisi

Eylem Eğin Kimdir? – Eylem Eğin Biyografisi

- Advertisement -
- Advertisement -

Eylem Eğin Kimdir - Eylem Eğin Biyografisi
Eylem Eğin Kimdir – Eylem Eğin Biyografisi

Eylem Eğin Kimdir? – Eylem Eğin Biyografisi

1980 yılında Almanya’nın Mülheim kentinde doğdu. 3 kardeşin en küçüğü olan Eylem; tüm eğitimini Almanya’da tamamladı ve yaşadığı kentte ‘Almancayı En İyi Konuşan Türk Çocuk’ unvanını kazandı.

Katıldığı çeşitli aktivitelerle ödüllerini pekiştirdi. Aynı yıllarda ‘Almanca En İyi Şiir Okuma Ödülü’nü alarak, bir çok kurum ve Almanya’nın önde gelen şairleri tarafından desteklendi.

Çocuk yaşta müziğe, tiyatroya ve dansa olan yeteneği keşfedildi.

Henüz 10 yaşındayken okulunun tiyatro kulübüne katıldı. 6 yıl süresince hem okulunun oyunlarında ve hem de profesyonel tiyatro grupları ile birlikte birçok oyunda yer aldı.

Tiyatro ile birlikte adım attığı sahne sanatlarında dans tutkusunu eğitimleri ile profesyonelleştirdi. En sevdiği danslar vals, tango ve cha cha’dır.

Müziğe olan ilgisi, evinde dinlenen türkülerle tanışmasıyla başladı ve ilgisini yeteneğiyle zenginleştirdi. Her yaz tatilinde ailesi ile birlikte geldiği Türkiye’de bağlama ve solfej dersleri almaya başladı. İlk eğitimini büyük virtüöz Erdal Erzincan’dan alan Eylem, eğitimine Almanya’da devam etti.

Müzik eğitimine devam ederken, başta Almanya, Fransa ve İsviçre olmak üzere Avrupa’da çeşitli mekânlarda sahne alarak konserler verdi ve festivallere katıldı.

Eylem, prodüktörlüğünü Volkan Dündar’ın üstlendiği, yönetmenliğini Erdinç Buruç’un yaptığı ve aranjelerde Nehir Sudolmuş imzası taşıyan SEN/SİZ adlı albümle bir düşünü gerçekleştirmiş ve profesyonel müziğe adım atmıştır.

13 eserden oluşan albümde birbirinden değerli beste sahipleriyle ve müzisyenlerle çalışılmış ve ortaya EYLEMCE dediğimiz bir tarz ortaya çıkmıştır. Albümde büyük ozan Mahsuni Şerif’ten de bir eser okunmuştur. SEN/SİZ; Türk Halk Müziği ezgilerinin farklı tınılarla buluştuğu Türkiye’nin etnik pop tarzındaki ilk albümlerindendir.

Eylem; profesyonel geçmişinde kendi şirketini yönetmiş bir işkadını, bir anne, sanatın tüm renklerine tutkun, hem bambaşka hem de içimizden biri olan, üreten, doğal, pozitif ve yüreği insan sevgisiyle dolu bir sanatçıdır.
İlk albüm heyecanını taşıdığı SEN/SİZ, tüm müzik marketlerde dinleyicileriyle buluşuyor…

Eylem Eğin Kimdir - Eylem Eğin Biyografisi
Eylem Eğin Kimdir – Eylem Eğin Biyografisi

Almanya doğumlu Eylem Eğin, tüm eğitimini Almanya’da tamamladı. Çocukken “Almanca’yı en iyi konuşan Türk çocuk” ve “Almanca En İyi Şiir Okuyan Türk Çocuk” seçildi. Müzik eğitimini Erdal Erzincan’dan aldı; İlk albümü Sen/Siz ile müzik dünyasına adım attı. 13 eserden oluşan albümde birbirinden değerli beste sahipleriyle ve müzisyenlerle çalışılmış ve ortaya EYLEMCE dediğimiz bir tarz ortaya çıkmıştır.

Albümde büyük ozan Mahsuni Şerif’ten de bir eser okunmuştur. SEN/SİZ; Türk Halk Müziği ezgilerinin farklı tınılarla buluştuğu Türkiye’nin etnik pop tarzındaki ilk albümlerindendir.

BENZER YAZILAR

LG Energy Solution, pil modülü de dahil olmak üzere eksiksiz denetimi uyarlar

Resim: LG Energy Solution   LG Energy Solution LG Energy Solution’ın pillerinin güvenilirliğini ve güvenliğini artırmak için ilk kez pil modüllerini içeren eksiksiz bir denetim sürecini benimsediğini...

App Store Optimization Nedir?

App Store Optimization “App Store Optimizasyonu” anlamına gelir. ASO, bir uygulamanın Apple App Store, Microsoft Store veya Google Play gibi bir çevrimiçi uygulama mağazasında listelenmesini...

PKG

PKG dosyası nedir? .pkg uzantılı bir dosya, macOS’ta yazılım yüklemek için kullanılan bir yükleyici paket dosyasıdır. Macintosh bilgisayarların yanı sıra iPhone’da da kullanılmaktadır. Yerleşik Apple...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...