Pazar, Aralık 10, 2023
Ana Sayfa Microsoft Windows yazılım incelemeleri Everything İncelemesi: Veri Aramalarını Hızlandıracak Katı Dosya Dizin Oluşturucu

Everything İncelemesi: Veri Aramalarını Hızlandıracak Katı Dosya Dizin Oluşturucu

- Advertisement -

Her Şey İncelemesi: Veri Aramalarını Hızlandıracak Katı Dosya Dizin Oluşturucu
Her Şey İncelemesi: Veri Aramalarını Hızlandıracak Katı Dosya Dizin Oluşturucu

ÖNEMLİ İNCELEME BİLGİSİ
  • Uygulama: Everything 1.4.1.1022
  • İncelendi:
UYGULAMA ÖZELLİKLERİ
  • Otomatik anlık dosya indeksleme
  • Gelişmiş masaüstü aramaları çalıştırın
  • Arama sonuçlarını önizleyin
  • Bölümleri seçici olarak dizin
  • Özel arama filtreleri oluşturun
  • RegEx özellikli dosya bulucu

“Dijital devrim”, hiç kuşkusuz, analog verilerin muadil ortamına geçirilebileceği olasılıklarda ve yollarda bir patlama getirdi. Ayrıca, ortaya çıkan dijital verilerin artık geniş, ölçeklenebilir bir doğaya sahip olan özellikleri de belirli bir karmaşıklık düzeyiyle birlikte gelir ve dikte eder. Artık, daha sıradan bir kullanıcı veya gerçek bir veri toplayıcı olmanız fark etmeksizin, dosyaları aramak ve bulmak için verimli araçlara sahip olma ihtiyacı en yüksek önceliğe sahiptir.

Hoşumuza gitsin ya da gitmesin, verileri daha hızlı bulmak için dizine eklemek ileriye dönük bir yoldur ve yerleşik Windows işletim sistemi arama yetenekleri bazen yeterli olabilse de, Everything ekstra bir çok yönlülük katmanı sağlamak için burada. Yoksa öyle mi?

Uygulamanın tasarımının tamamında yer alan minimalizm, alışırsanız verimlilik sağlayabilir

“Basit olan her zaman en iyisidir” klişesi kesinlikle tartışılabilir, ancak bu durumda bunun doğru olduğuna ve özellikle kapsamı ve kullanım amacı göz önüne alındığında, bu yazılımın tasarım seçiminin yeterli olduğuna inanıyoruz.

Bu basit tasarımın etkileşimimizi engellediğini veya temel işlevselliğe zarar verdiğini düşünmedik, tam tersine. Verilere iyi bir genel bakış ve mevcut özelliklere hızlı erişim arzu edilir, ancak ilgili minimalizm çayınız olabilir veya olmayabilir ve alışmak biraz zaman alabilir.

Dağıtımdan hemen sonra, daha verimli bir iş akışına dönüşen anlık indeksleme işlevi sunar

En başından beri tamamen keyif aldığımız yönlerden biri, kurulumdan hemen sonra, uygulamanın indeksleme başlatılarak başlatılması ve sizi mümkün olan en kısa sürede belirli verileriniz için arama yapmaya hazır bırakmasıydı.

Belki bu tür davranışlar günümüz standartlarına göre temel bir davranış olarak kabul edilebilir, ancak yapılandırma adımları veya diğer ince ayarlarla uğraşmaktan kaçınmanın ve özellikle de titiz değilseniz uygulamayı hemen kullanmaya ve keyfini çıkarmaya başlamanın her zaman iyi olduğunu düşünüyoruz.

Sonuç listelerini kaydederek ve gelişmiş veri aramaları gerçekleştirerek bir adım daha ileri gidin ve aramalarınızı yapılandırın

Her şeyin parlaması gereken yer burasıdır – “aramalar” bölümü. Ve gerçekten de öyle. Aramaları yinelemeli olarak yürütmek yorucu olabilir ve uygulama, aramalarınızı ve ilişkili sonuçları kaydetmenize ve bunları kitaplığınızda düzenli bir şekilde yapılandırmanıza ve gelecekteki çalıştırmalar için hazır hale getirmenize izin vereceğinden, bu iyi bir şekilde açıklanmıştır.

Ayrıca, mevcut sonuç görselleştirici, bir ön izleme modülünün yanı sıra kolayca değiştirilebilen, yeniden boyutlandırılabilen ve tercih ettiğiniz sıralamayı elde etmek için kullanılabilen çok sayıda sütuna sahip olsa bile, geniş görüntüleme yetenekleriyle donatılmış olarak gelir.

Filtreleme modülü olmadan hiçbir arama aracı gerçekten kullanışlı değildir, ancak Everything işleri bir adım öteye taşır ve Regex yetenekleriyle birlikte gelir

Söylemeye gerek yok ama evet, filtreleme ve Regex yetenekleri bu tür yazılımlar için olmazsa olmazdır ve bunların Everything paketinin bir parçası olduğunu görmek bizi mutlu etti. Yalnızca belirli filtreler tanımlayabileceksiniz, aynı zamanda arama listelerinde olduğu gibi, bunları daha sonra kullanmak üzere kaydedebileceksiniz.

Düzenli ifadelerinizde iyiyseniz, sonuçları daha da daraltmak için arama operatörlerini, makroları veya değiştiricileri kullanarak aramalarınızı çok ayrıntılı bir şekilde ince ayar yapabilir ve özelleştirebilirsiniz.

Güvenilir performans ve anlık işlevsellik sunan mükemmel bir alternatif veya Windows arama işlevinin yerini almaya cesaret edebiliriz.

Bilgi önemlidir ve hızlı bir şekilde erişilebilir olması harikadır. Bir dosya indeksleyicinin gereksinimlerinin toplamı, bu tür işlevsellik sunan birçok uygulamada az ya da çok görülebilir. Bu, son kullanıcı olarak sizin için farkın ayrıntılarda ortaya çıkacağı anlamına gelir, özellikle de belirli veri arama gereksinimleriniz katıysa.

Windows arama işlevini kötülemek niyetinde olmadan, Everything’in yeteneklerinin ve performansının üstün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bununla birlikte, onu benzer bir yazılımla karşılaştırırken potansiyel zayıflıklar olabilir, ancak bunlar daha çok dosya yönetimiyle ilgili olanlar gibi bitişik özelliklerle ilgilidir.

Ancak, indeksleme ve arama yeteneklerini kesinlikle göz önünde bulundurursak, bunlar ortalama bir kullanıcının gereksinimleri için fazlasıyla yeterlidir ve gereksinimleriniz daha gelişmişse ölçeklenebilir ve genişletilebilir. Bu, minimalist tavrıyla birleştiğinde, veri arama söz konusu olduğunda Everything’i sağlam bir seçim haline getirir.


İyi

Everything, bir arama indeksleme yardımcı programının katı gereksinimlerini ele alma ve yönetme kapasitesinden daha fazlasını içeren bir pakete sahiptir. İşlevselliği basit ve güvenilirdir, ihtiyaç duyabileceğiniz en zorlu arama görevleriyle aynı düzeyde yetenekler sunar. Sağlam performansı göz önüne alındığında, başarılı bir şekilde Windows arama modülünün yerini alabileceğini ve basit aramalar yürütme kapsamının ötesindeki görevleri ele almak için kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Kötü

Potansiyel zayıflıklarla ilgili olarak akla gelen pek çok yön yoktur. Kapsamı hızlı bir şekilde arama yapmak ve medya bulmak olan bir dosya indeksleyici olarak hedeflenmiş olmasına rağmen, Total Commander gibi benzer, yerleşik çözümlerle karşılaştırabiliriz.

Ve bu tür karşılaştırmalarda yetersiz kalır, ancak bu, doğasında bulunan basitlikten değil, arama yeteneklerinin ötesine geçen çok geniş bir özellik paletine sahip olmamasından kaynaklanmaktadır.

Doğrusu

Çeşitli biçimlerdeki verileri indeksleme, arama ve işleme söz konusu olduğunda, bugünlerde medya istifçilerinin ve hatta daha sıradan kullanıcıların gereksinimleri oldukça yüksek bir standarda yükseldi.

Everything’in bu tür beklentileri karşılamayı başardığına, vurgusu minimalizme yönelen, ancak yine de diğer benzer çözümlerin yeteneklerine karşı iyi durumda olan kompakt ve verimli bir dosya dizinleyici arayanlar için güvenilir bir platform sağladığına inanıyoruz.

Tüm Everything İndirmeleri

Everything-1.4.1.1022.x86-Setup.exe

Yükleyici x86 Çok dilli 1748 KB

Everything-1.4.1.1022.x64-Setup.exe

Yükleyici x64 Çok dilli 1842 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.Lite-Setup.exe

Yükleyici x86 Çok dilli 1716 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.Lite-Setup.exe

Yükleyici x64 Çok dilli 1804 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.msi

Yükleyici x86 Çok dilli 2064 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.msi

Yükleyici x64 Çok dilli 2196 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.Lite.msi

Yükleyici x86 Çok dilli 2024 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.Lite.msi

Yükleyici x64 Çok dilli 2148 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.en-US-Setup.exe

Yükleyici x86 English (US) 725 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.en-US-Setup.exe

Yükleyici x64 English (US) 819 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.zip

Taşınabilir x86 Çok dilli 1632 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.zip

Taşınabilir x64 Çok dilli 1762 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.Lite.zip

Taşınabilir x86 Çok dilli 1591 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.Lite.zip

Taşınabilir x64 Çok dilli 1713 KB

Everything-1.4.1.1022.ARM.zip

Taşınabilir ARM Çok dilli 1700 KB

Everything-1.4.1.1022.ARM64.zip

Taşınabilir ARM64 Çok dilli 1789 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.en-US.zip

Taşınabilir x86 English (US) 741 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.en-US.zip

Taşınabilir x64 English (US) 871 KB

Everything-1.4.1.1022.ARM.en-US.zip

Taşınabilir ARM English (US) 809 KB

Everything-1.4.1.1022.ARM64.en-US.zip

Taşınabilir ARM64 English (US) 898 KB

 

Everything Dil Paketi İndirin

Everything.lng.zip

713 KB

 

Everything Komut Satırı Arayüzü İndirin

ES-1.1.0.26.zip

81 KB

 

Everything SDK İndirin

Everything-SDK.zip

164 KB

 

Everything Çevrimdışı Yardım Dosyalarını İndirin

Everything.chm.zip

1183 KB

BENZER YAZILAR

Bir genç kızın gizli defteri kitap özeti

Bir genç kızın gizli defteri kitap özetiGençler bu kitap tam size göre.İpek Ongunun Bir genç kızın gizli defteri kitabıNeden yazarız?Daha doğrusu neden anı defteri...

Beats ve Kim Kardashian, Beats Fit Pro’yu Üç Yeni Renkte Duyurdu

Beats bugün Kim Kardashian ile işbirliği yaptığını duyurdu ve sonuç olarak Beats Fit Pro kablosuz kulaklıkların üç yeni rengini alıyorsunuz. Üç yeni nötr renk...

Lee Pace Kimdir – Lee Pace Biyografisi Resimleri

Lee Pace Kimdir - Lee Pace Resimleri - Lee Pace Biyografisi - Lee Pace Hakkında    Lee Grinner Pace (d. 25 Mart, 1979 - Chickasha, Oklahoma)...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...