Salı, Mart 21, 2023
Ana Sayfa Microsoft Windows yazılım incelemeleri Everything İncelemesi: Veri Aramalarını Hızlandıracak Katı Dosya Dizin Oluşturucu

Everything İncelemesi: Veri Aramalarını Hızlandıracak Katı Dosya Dizin Oluşturucu

- Advertisement -

Her Şey İncelemesi: Veri Aramalarını Hızlandıracak Katı Dosya Dizin Oluşturucu
Her Şey İncelemesi: Veri Aramalarını Hızlandıracak Katı Dosya Dizin Oluşturucu

ÖNEMLİ İNCELEME BİLGİSİ
  • Uygulama: Everything 1.4.1.1022
  • İncelendi:
UYGULAMA ÖZELLİKLERİ
  • Otomatik anlık dosya indeksleme
  • Gelişmiş masaüstü aramaları çalıştırın
  • Arama sonuçlarını önizleyin
  • Bölümleri seçici olarak dizin
  • Özel arama filtreleri oluşturun
  • RegEx özellikli dosya bulucu

“Dijital devrim”, hiç kuşkusuz, analog verilerin muadil ortamına geçirilebileceği olasılıklarda ve yollarda bir patlama getirdi. Ayrıca, ortaya çıkan dijital verilerin artık geniş, ölçeklenebilir bir doğaya sahip olan özellikleri de belirli bir karmaşıklık düzeyiyle birlikte gelir ve dikte eder. Artık, daha sıradan bir kullanıcı veya gerçek bir veri toplayıcı olmanız fark etmeksizin, dosyaları aramak ve bulmak için verimli araçlara sahip olma ihtiyacı en yüksek önceliğe sahiptir.

Hoşumuza gitsin ya da gitmesin, verileri daha hızlı bulmak için dizine eklemek ileriye dönük bir yoldur ve yerleşik Windows işletim sistemi arama yetenekleri bazen yeterli olabilse de, Everything ekstra bir çok yönlülük katmanı sağlamak için burada. Yoksa öyle mi?

Uygulamanın tasarımının tamamında yer alan minimalizm, alışırsanız verimlilik sağlayabilir

“Basit olan her zaman en iyisidir” klişesi kesinlikle tartışılabilir, ancak bu durumda bunun doğru olduğuna ve özellikle kapsamı ve kullanım amacı göz önüne alındığında, bu yazılımın tasarım seçiminin yeterli olduğuna inanıyoruz.

Bu basit tasarımın etkileşimimizi engellediğini veya temel işlevselliğe zarar verdiğini düşünmedik, tam tersine. Verilere iyi bir genel bakış ve mevcut özelliklere hızlı erişim arzu edilir, ancak ilgili minimalizm çayınız olabilir veya olmayabilir ve alışmak biraz zaman alabilir.

Dağıtımdan hemen sonra, daha verimli bir iş akışına dönüşen anlık indeksleme işlevi sunar

En başından beri tamamen keyif aldığımız yönlerden biri, kurulumdan hemen sonra, uygulamanın indeksleme başlatılarak başlatılması ve sizi mümkün olan en kısa sürede belirli verileriniz için arama yapmaya hazır bırakmasıydı.

Belki bu tür davranışlar günümüz standartlarına göre temel bir davranış olarak kabul edilebilir, ancak yapılandırma adımları veya diğer ince ayarlarla uğraşmaktan kaçınmanın ve özellikle de titiz değilseniz uygulamayı hemen kullanmaya ve keyfini çıkarmaya başlamanın her zaman iyi olduğunu düşünüyoruz.

Sonuç listelerini kaydederek ve gelişmiş veri aramaları gerçekleştirerek bir adım daha ileri gidin ve aramalarınızı yapılandırın

Her şeyin parlaması gereken yer burasıdır – “aramalar” bölümü. Ve gerçekten de öyle. Aramaları yinelemeli olarak yürütmek yorucu olabilir ve uygulama, aramalarınızı ve ilişkili sonuçları kaydetmenize ve bunları kitaplığınızda düzenli bir şekilde yapılandırmanıza ve gelecekteki çalıştırmalar için hazır hale getirmenize izin vereceğinden, bu iyi bir şekilde açıklanmıştır.

Ayrıca, mevcut sonuç görselleştirici, bir ön izleme modülünün yanı sıra kolayca değiştirilebilen, yeniden boyutlandırılabilen ve tercih ettiğiniz sıralamayı elde etmek için kullanılabilen çok sayıda sütuna sahip olsa bile, geniş görüntüleme yetenekleriyle donatılmış olarak gelir.

Filtreleme modülü olmadan hiçbir arama aracı gerçekten kullanışlı değildir, ancak Everything işleri bir adım öteye taşır ve Regex yetenekleriyle birlikte gelir

Söylemeye gerek yok ama evet, filtreleme ve Regex yetenekleri bu tür yazılımlar için olmazsa olmazdır ve bunların Everything paketinin bir parçası olduğunu görmek bizi mutlu etti. Yalnızca belirli filtreler tanımlayabileceksiniz, aynı zamanda arama listelerinde olduğu gibi, bunları daha sonra kullanmak üzere kaydedebileceksiniz.

Düzenli ifadelerinizde iyiyseniz, sonuçları daha da daraltmak için arama operatörlerini, makroları veya değiştiricileri kullanarak aramalarınızı çok ayrıntılı bir şekilde ince ayar yapabilir ve özelleştirebilirsiniz.

Güvenilir performans ve anlık işlevsellik sunan mükemmel bir alternatif veya Windows arama işlevinin yerini almaya cesaret edebiliriz.

Bilgi önemlidir ve hızlı bir şekilde erişilebilir olması harikadır. Bir dosya indeksleyicinin gereksinimlerinin toplamı, bu tür işlevsellik sunan birçok uygulamada az ya da çok görülebilir. Bu, son kullanıcı olarak sizin için farkın ayrıntılarda ortaya çıkacağı anlamına gelir, özellikle de belirli veri arama gereksinimleriniz katıysa.

Windows arama işlevini kötülemek niyetinde olmadan, Everything’in yeteneklerinin ve performansının üstün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bununla birlikte, onu benzer bir yazılımla karşılaştırırken potansiyel zayıflıklar olabilir, ancak bunlar daha çok dosya yönetimiyle ilgili olanlar gibi bitişik özelliklerle ilgilidir.

Ancak, indeksleme ve arama yeteneklerini kesinlikle göz önünde bulundurursak, bunlar ortalama bir kullanıcının gereksinimleri için fazlasıyla yeterlidir ve gereksinimleriniz daha gelişmişse ölçeklenebilir ve genişletilebilir. Bu, minimalist tavrıyla birleştiğinde, veri arama söz konusu olduğunda Everything’i sağlam bir seçim haline getirir.


İyi

Everything, bir arama indeksleme yardımcı programının katı gereksinimlerini ele alma ve yönetme kapasitesinden daha fazlasını içeren bir pakete sahiptir. İşlevselliği basit ve güvenilirdir, ihtiyaç duyabileceğiniz en zorlu arama görevleriyle aynı düzeyde yetenekler sunar. Sağlam performansı göz önüne alındığında, başarılı bir şekilde Windows arama modülünün yerini alabileceğini ve basit aramalar yürütme kapsamının ötesindeki görevleri ele almak için kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Kötü

Potansiyel zayıflıklarla ilgili olarak akla gelen pek çok yön yoktur. Kapsamı hızlı bir şekilde arama yapmak ve medya bulmak olan bir dosya indeksleyici olarak hedeflenmiş olmasına rağmen, Total Commander gibi benzer, yerleşik çözümlerle karşılaştırabiliriz.

Ve bu tür karşılaştırmalarda yetersiz kalır, ancak bu, doğasında bulunan basitlikten değil, arama yeteneklerinin ötesine geçen çok geniş bir özellik paletine sahip olmamasından kaynaklanmaktadır.

Doğrusu

Çeşitli biçimlerdeki verileri indeksleme, arama ve işleme söz konusu olduğunda, bugünlerde medya istifçilerinin ve hatta daha sıradan kullanıcıların gereksinimleri oldukça yüksek bir standarda yükseldi.

Everything’in bu tür beklentileri karşılamayı başardığına, vurgusu minimalizme yönelen, ancak yine de diğer benzer çözümlerin yeteneklerine karşı iyi durumda olan kompakt ve verimli bir dosya dizinleyici arayanlar için güvenilir bir platform sağladığına inanıyoruz.

Tüm Everything İndirmeleri

Everything-1.4.1.1022.x86-Setup.exe

Yükleyici x86 Çok dilli 1748 KB

Everything-1.4.1.1022.x64-Setup.exe

Yükleyici x64 Çok dilli 1842 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.Lite-Setup.exe

Yükleyici x86 Çok dilli 1716 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.Lite-Setup.exe

Yükleyici x64 Çok dilli 1804 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.msi

Yükleyici x86 Çok dilli 2064 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.msi

Yükleyici x64 Çok dilli 2196 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.Lite.msi

Yükleyici x86 Çok dilli 2024 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.Lite.msi

Yükleyici x64 Çok dilli 2148 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.en-US-Setup.exe

Yükleyici x86 English (US) 725 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.en-US-Setup.exe

Yükleyici x64 English (US) 819 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.zip

Taşınabilir x86 Çok dilli 1632 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.zip

Taşınabilir x64 Çok dilli 1762 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.Lite.zip

Taşınabilir x86 Çok dilli 1591 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.Lite.zip

Taşınabilir x64 Çok dilli 1713 KB

Everything-1.4.1.1022.ARM.zip

Taşınabilir ARM Çok dilli 1700 KB

Everything-1.4.1.1022.ARM64.zip

Taşınabilir ARM64 Çok dilli 1789 KB

Everything-1.4.1.1022.x86.en-US.zip

Taşınabilir x86 English (US) 741 KB

Everything-1.4.1.1022.x64.en-US.zip

Taşınabilir x64 English (US) 871 KB

Everything-1.4.1.1022.ARM.en-US.zip

Taşınabilir ARM English (US) 809 KB

Everything-1.4.1.1022.ARM64.en-US.zip

Taşınabilir ARM64 English (US) 898 KB

 

Everything Dil Paketi İndirin

Everything.lng.zip

713 KB

 

Everything Komut Satırı Arayüzü İndirin

ES-1.1.0.26.zip

81 KB

 

Everything SDK İndirin

Everything-SDK.zip

164 KB

 

Everything Çevrimdışı Yardım Dosyalarını İndirin

Everything.chm.zip

1183 KB
RELATED ARTICLES

Spotify İncelemesi: Milyonlarca Şarkı Parmaklarınızın Ucunda

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Spotify 1.2.0.1165 İncelendi:15 Aralık 2022 11:41 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Geniş ve sürekli genişleyen bir müzik kitaplığı Dinleme cihazları arasında zahmetsizce geçiş yapın Dinleme alışkanlıklarınıza...

Rufus İncelemesi: Beğenilen ve Güvenilir Medya Oluşturma Aracı

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Rufus 3.21 İncelendi:12 Aralık 2022 07:19 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Sadece birkaç adımda önyüklenebilir bir USB kurulum kiti oluşturun USB sürücülerini biçimlendirmek için hızlı bir...

HandBrake İncelemesi: Kapsamlı Bir Açık Kaynak Video Dönüştürücü Paketi

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: HandBrake 1.5.1 İncelendi:28 Aralık 2022 11:43 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kapsamlı video sıkıştırma işlevleri Çok sayıda video dönüştürme özelliği Daha verimli iş akışları için hızlı...

Most Popular

Windows 11 Moment 2, UI Özelleştirme Uygulamalarını Bozuyor

Windows 11 Moment 2 artık indirilebilir ve birçok yeni özellik ve iyileştirmeye ek olarak, yeni sürümde büyük bir hata da var gibi görünüyor. Bazı üçüncü...

Windows 11 Moment 2 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

Moment 2, Windows 11 için mevcut olan en yeni iyileştirme paketidir ve Not Defteri'nde sekme desteği, Ekran Alıntısı Aracı'nda video kaydı ve görev çubuğunda...

Samsung Telefon Sahipleri Windows 11’de Yeni Özellikler Alıyor

Android'in Windows 11'de kendini evinde gibi hissettiğini bir süredir biliyorduk, ancak Moment 2 güncellemesinin yayınlanması bu deneyime ek iyileştirmeler getiriyor. Bunların çoğu Samsung telefon kullanıcılarına...

Windows 11 Artık iPhone’larla Eşleşebilir, Mobil Özellikleri Masaüstüne Getirebilir

Windows 11 ve Android zaten en iyi arkadaşlar ve hepsi Phone Link uygulaması sayesinde. Yazılım son birkaç yılda önemli ölçüde gelişti ve artık masaüstünde yalnızca...

Recent Comments