4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Diğer... Hayvanlar En Güzel Kutup Porsuğu Resimleri

En Güzel Kutup Porsuğu Resimleri

- Advertisement -

Glutton, carcajou, kokarca ayı veya quickhatch olarak da adlandırılan Kutup Porsuğu, Mustelidae (gelincikler) ailesinin en büyük karada yaşayan türüdür.

- Advertisement -

Diğer mustelidlerden daha küçük bir ayıya benzeyen tıknaz ve kaslı bir etoburdur. Yalnız bir hayvan olan Kutup Porsuğu, avını kendisinden birçok kez daha büyük bir şekilde öldürmek için belgelenmiş yeteneği ile, büyüklüğü ile orantılı olarak vahşet ve güç için bir üne sahiptir.

Kutup Porsuğu öncelikle Kuzey boreal ormanlarının ve Kuzey Yarımkürenin subarktik ve alp tundrasının uzak erişimlerinde bulunabilir, en fazla sayıda kuzey Kanada, ABD Alaska eyaleti, Avrupa Kuzey ülkeleri ve batı Rusya ve Sibirya boyunca bulunur. .

Nüfusları, 19. yüzyıldan beri tuzak, menzil azaltma ve habitat parçalanması karşısında istikrarlı bir düşüş yaşadı, böylece Avrupa menzilinin güney ucunda bulunmuyorlar. Büyük nüfusların Kuzey Amerika ve Kuzey Asya’da kaldığı düşünülmektedir.

Şubat 2013’te Amerika Birleşik Devletleri Balık ve Yaban Hayatı Servisi, küresel ısınmanın kuzey Rockies’teki kışlık habitatını boğması nedeniyle

Kutup Porsuğu büyük ölçüde Nesli Tehlike Altındaki Türler Yasası koruması vermeyi önerdi. Şubat 2014’te, 30 yıl içinde bu eyalette ilk teyit edilen Utah’da bir Kutup Porsuğu görüldü.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60