Pazar, Eylül 24, 2023
Ana Sayfa Webmaster Doğrulama Kontrolü: Gerçeklerinizi Doğru Bilin

Doğrulama Kontrolü: Gerçeklerinizi Doğru Bilin

- Advertisement -
- Advertisement -

Son on yılda, “sahte haber” kavramı hem tüketiciler hem de içerik yazarları için büyük bir sorun haline geldi.

Kurumsal düzeyde SEO içeriği yazan dijital pazarlama uzmanları, kendilerini gazeteci veya haber muhabiri olarak görmeyebilirler – ancak roller arasında birçok insanın düşündüğünden daha büyük bir örtüşme vardır.

Günlükler gibi, kurumsal SEO içerik yazarlarının da aşağıdakileri göstererek hedef kitlelerinin güvenini kazanmaları gerekir.

Bir içerik pazarlama uzmanı olarak hizmet verdiğiniz tek kişinin müşteriniz veya işvereniniz olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki iyi SEO içeriği tüketicilere de aynı oranda hizmet sağlar.

Sadece insanlara reklam yapmıyorsunuz; sorunlarına cevaplar, bilgiler ve çözümler bulmalarına yardımcı oluyorsunuz.

Bu nedenle, SEO içerik yazarları için gerçekleri doğru anlamak önemlidir. hayati.

“Sahte haberler” birçok insanın medyaya olan güvenini sarstı. Özellikle çevrimiçi içerik, dijital alanın aşırı doygunluğu ve çok az kalite kontrolüyle bloglara ve sosyal medya sitelerine giren çok miktarda yanlış bilgi nedeniyle her zaman yokuş yukarı bir savaş veriyor.

Bugün, gerçek kontrolü tartışmasız her zamankinden daha önemli.

Küçük bir hata, tüketicinin güvenini sonsuza kadar kaybetmek için yeterlidir.

Ama gerçeklerinizi doğru anlamak ne anlama geliyor? Her ismin doğru yazıldığından ve her iddianın atfedilen bir kaynağı olduğundan emin olmak mı?

Bunların ikisi de SEO doğrulamasının önemli bir parçasıdır, ancak bunlar büyük bir bulmacanın yalnızca küçük bir parçasıdır.

Kurumsal SEO Doğruluğunu Kontrol Eden En İyi Uygulamalar

Aldatıcı, hatalı veya yeterince incelenmemiş içeriğe sahip web sayfaları cezalandırılır ve arama sonuçlarında görünme olasılıkları daha düşüktür.

Yüce algoritmanın gazabından kaçınmak ister misiniz? İşte yapmanız gerekenler:

Temel Bilgileri Doğru Alın

Birkaç paragraf önce, doğrulamanın insanların adlarını, yaşlarını, konumlarını ve zamirlerini doğru yazmakla sınırlı olmadığını belirtmiştim.

Bununla birlikte, temelleri doğru almak hala önemlidir. En azından bu kadarını yapamıyorsanız, daha derinlemesine bilgi kontrolü yapmaya hazır olmayacaksınız.

Birden fazla kişiden alıntı yaparken bu bilgiyi doğru almak özellikle önemlidir.

Alıntıları ve fikirleri uygun kaynaklara atfetmeniz yeterli değil, aynı zamanda sizinle paylaştıkları bilgilerin doğru bir şekilde yeniden üretildiğinden emin olmalısınız.

Her Şeyi İki Kez Kontrol Edin

Gökyüzünün mavi olduğunu söyleyen birinden bir teklif alırsanız, emin olmak için dışarı çıkın ve yukarıya bakın.

Tamam, bu abartılı bir örnek olabilir – ama siz meseleyi anladınız.

Çift ve üçlü kontrol herşeydir.

Çevrimiçi olarak yararlı bir teklif veya istatistik bulursanız, orijinal kaynağı izleyin. Aynı bilgilere sahip başka güvenilir web sayfaları bulabilecek misiniz bir bakın.

Kendiniz biraz araştırma yapmaktan korkmayın. Rakamları kırın ve doğrulayıcı kanıtlar bulmaya çalışın.

Asla değeri olan bir şey almayın.

Kaynağa Git

İstatistiklerin ve alıntıların kaynaklarının izini sürmekten bahsetmişken: Bu, doğrulamanın temel taşı o kadar önemli ki, şimdi genişlemeyi hak ediyor.

Hiç bir öğretmeniniz ya da profesörünüz size kesin olarak Vikipedi’yi asla kaynak olarak kullanmamanızı söyledi mi?

Eh, bu, kurumsal düzeyde SEO içeriği yazarken de geçerlidir. Vikipedi, sizi faydalı kaynaklara yönlendirmede faydalı olabilir, ancak bu sizin birincil metniniz olmamalıdır.

Ayrıca herhangi bir ikinci el kaynak olmamalıdır. Başka bir web sayfası bir şeyi gerçek olarak belirtiyorsa, bu gerçeği nereden aldığını doğrulayın.

Bu itibarsız bir kaynaksa ve onu papağan gibi okursanız, o zaman siz de itibarsız bir kaynak olursunuz.

Bilgileri Anlayın

İçerik yazımı – özellikle kurumsal düzeyde ve özellikle bir ajans (kurum içi PR ekibinden ziyade) bağlamında – çoğu zaman yazarların birçok farklı endüstride birçok farklı uzmanlık alanını kapsamasını gerektirir.

Halihazırda var olan bilgileri tekrar etmek ve intihal etmek cazip gelebilir, ancak bunu yaparsanız, anlamlı bir içgörü sunamazsınız.

Aktardığınız bilgiyi anlamalısınız.

Bu, çelişkileri ve olgusal hataları tespit etmenize ve gerçek bir otorite göstermenize yardımcı olacaktır.

Yapay Zeka Otomasyonu Gerçek Kontrolünün Geleceği mi?

Kurumsal düzeyde içerik doğrulaması çok fazla zaman ve çaba gerektirir, ancak köşeleri kesmek felaket için bir reçetedir.

Neyse ki, tıpkı SEO’nun diğer birçok yönü ile olduğu gibi AI otomasyonu yakında süreci basitleştirebilir.

Full Fact’in çabaları şimdiden arama motoru teknolojisindeki en büyük isimlerin dikkatini çekti.

2019’da kar amacı gütmeyen kuruluş, potansiyel olarak devrim niteliğindeki otomasyon araştırma projelerine fon sağlayan 2019 Google AI Impact Challenge’ın kazananlarından biriydi.

Full Fact’in belirtilen hedefi, uzun içerik parçalarını tek tek cümlelere bölebilen, ardından bu cümlelerin temsil ettiği iddia türlerini tanımlayabilen ve sonunda bu iddiaları gerçek zamanlı olarak en güncel olgularla çapraz referanslamadan önce geliştirebilen AI yazılımı geliştirmektir. haber verileri.

Full Fact’in hedefine ulaşmasına hala yıllar olmasına rağmen, SEO içerik yazımı için böyle bir atılımın faydaları aşikardır.

Bununla birlikte, gerçekleri kontrol etmenize yardımcı olacak AI otomasyonunu ve diğer yazılım araçlarını kullanmak için geleceği beklemek zorunda değilsiniz.

Örneğin, Dilbilgisi İntihal Denetleyicisi yalnızca başka bir kaynaktan alınan yinelenen içeriği tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda atıf gerektiren metnin bölümlerini de vurgular.

Gibi yaygın olarak kullanılan kurumsal SEO araçları Semrush, Ahreflerve Moz bu arada, bir alanın otoritesini araştırmak için kullanılabilir ve hangi kaynakların saygın olarak kabul edildiğine karar vermenize yardımcı olur.

Günümüzün aşırı doygun haber ve bilgi pazarında gerçek kontrolü, ilk bakışta göz korkutucu olabilir. Ancak içerik yazarlarının kullanabileceği kaynakların sayısı her geçen gün hızla artıyor.

Bu kaynakları tam olarak daha iyi kullanmak, bu tür bir güvenin çok hassas, değerli ve değerli olduğu bir çağda tüketici güvenini kazanmanızı sağlar.

BENZER YAZILAR

S/PDIF Nedir? – Sony/Philips Digital Interface

S/PDIF Nedir? “Sony/Philips Dijital Arayüzü”nün kısaltmasıdır (ve “spid-if” olarak telaffuz edilir). S/PDIF, iki cihaz arasında ses aktarımı için bir dijital ses iletim standardıdır. Tek yönlüdür...

American National Standards Institute Nedir?

American National Standards Institute Nedir? “Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü” anlamına gelir. ANSI, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya çapında standartlar geliştirmek ve desteklemek için çalışan, ABD...

Samsung, güvenlik için alt fabrikalarda otomasyonu genişletiyor

Kore'de daha sıkı düzenlemeler ışığında kazaları önlemek için Samsung, fabrikalara gaz ve kimyasal sağlayan alt fabrikalarında otomasyon kullanımını genişletiyor. Kaynaklar, Güney Koreli teknoloji devinin tambur lojistik...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...