4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Haber TV ve Film 'Disney Galerisi: Mandaloryalı' Bize George Lucas'ın Mirasının 'Yıldız Savaşları'nın Ötesine Geçtiğini Hatırlatıyor

‘Disney Galerisi: Mandaloryalı’ Bize George Lucas’ın Mirasının ‘Yıldız Savaşları’nın Ötesine Geçtiğini Hatırlatıyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Disney Galerisi’nin ikinci bölümü : Mandaloryalı geldi ve içinde yapımcı Jon Favreau Yıldız Savaşlarının mirasını ve Mandaloryalıların yapımını nasıl etkilediğini anlatıyor Bu bölüm için, şirketin başkanı Kathleen Kennedy , Endüstriyel Işık ve Büyü görsel efekt süpervizörleri John Knoll ve Richard Bluff ve animasyon yönetmeni Hal Hickel dahil olmak üzere destanı tartışmak için uzun zamandır Star Wars gazileri ve Lucasfilm işbirlikçileri getirdi . Bölümün genel havası, daha önce gelenleri, özellikle de George Lucas’ın vizyonunun ötesine geçen vizyonunu onurlandırıyorYıldız Savaşları .

Aşağıda, her iki hakkında daha ilginç açıklamalarla bazı kadar devam Mandalorian ve Star Wars George Lucas destan dışına sorumlu olduğunu çeşitli yenilikler de aralarında olduğu. Ayrıca, Taika Waititi’nin franchise’dan en sevdiği çizgiyi bulun, Deborah Chow’un ikinci bölümünü neyin zorlaştırdığını öğrenin ve Dave Filoni’nin son ışın kılıcı savaşını Phantom Menace’deki yeni bir ışığa nasıl koyduğunu dinleyin .

Mandaloryalı Belgesel Dizisi Özeti: Bölüm 2 – Legacy

Star Wars, ILM Baş Yaratıcı Sorumlusu John Knoll’a VFX’e girmesi için ilham verdi

Bugün John Knoll, film endüstrisinin en saygın özel efekt stüdyolarından Endüstriyel Işık ve Büyü Yaratıcı Şefi. Aynı zamanda Rogue One: Bir Yıldız Savaşları Hikayesi fikrini ortaya çıkaran adamdır . Bu yüzden, orijinal Star Wars’ın özel efekt işine girmesinin sebebi olması şaşırtıcı değil .

Çeşitli Star Wars gazileriyle yaptığı yuvarlak masa tartışması sırasında Knoll, kendini ILM’de bulduktan sonra, her zaman Star Wars kadar hırslı bir şey üzerinde çalışacağını umduğunu açıkladı . On yıl sonra Star Wars’un yepyeni bir döneminde başladıklarından bahsetmemek yerine, ön ayaklar üzerinde çalışmak için doğru zamanda doğru yerde olacağını pek bilmiyordu .

ILM Çalışanları Her Zaman George Lucas’a Daha Fazla Yıldız Savaşı Yapıp Yapamayacağını Sordu

John Knoll ayrıca Yıldız Savaşı’nın önyargılarının nasıl ortaya çıktığını tartıştı ve George Lucas’ın destana geri döndüğü hakkında en azından yıllık soruşturmalar yapıldığı ortaya çıktı. Lucas’ın tüm çalışanlarına hitap edeceği yıllık şirket toplantıları sırasında, birisi kaçınılmaz olarak yeni Yıldız Savaşları filmleri yapmayı sorardı ve “Evet, bilmiyorum, belki bir gün” diyerek onu biraz iyimser bir şekilde silkti. Knoll ILM’deyken birkaç yıl böyle oldu. Sonra, bir yıl, Lucas soruyu aldı ve “Mmmm, evet, belki” diye cevap verdi. Ve gerisi tarih.

George Lucas Bildiğinizden Daha Fazla Film Yapım Atılımı Yarattı

Jon Favreau, yuvarlak masa tartışmasındaki herkesi George Lucas’ın film yapım teknolojisindeki çeşitli atılımlarını hatırlamaya çağırıyor. Kathleen Kennedy, George Lucas’ın sorumlu olduğu yeni teknoloji için en az 126 patent olduğunu öğrenmeye şaşkın olduğunu ortaya çıkararak işleri başlattı.

Tartışılan Lucasfilm teknolojisinin öne çıkan özelliklerinden bazıları, tam olarak bilgisayar tarafından üretilen ilk karakterin yaratılması, Young Sherlock Holmes’dan vitraydan yapılmış bir şövalye . Ayrıca ilk bilgisayarlı analog doğrusal olmayan düzenleme sistemi olan EditDroid de var ve Avid düzenleme markasının bir parçası oldu. Ve Star Wars’ın , gemilerin çerçeveye girip çıkması yerine hareketi simüle etmek için model gemilerin etrafında hareket eden kulelerin oluşturulmasını içeren hareket kontrol kameralarını geliştirdiğini unutmayın .

Taika Waititi’nin Favori Yıldız Savaşları Hattı İmparatorluk Grevinde

İlk sezon bölümleri arkasında film yapımcıları Mandalorian (olan ilk bölüm odağı ait Disney Galeri: Mandalorian ) de bu bölümde yer veriliyor. Segmentlerden biri sırasında, yönetmen Taika Waititi , Yoda Luke Skywalker’ın X- Kanatını Dagobah bataklıklarından kaldırdıktan sonra, tüm Yıldız Savaşları destanından en sevdiği hattın İmparatorluk Grevleri Sırtında olduğunu ortaya koyuyor . Yere yerleştiğinde Luke nefessizce “İnanmıyorum” diyor. Ve Yoda aslında “Başarısız olmasının nedeni budur” diyor. Bugüne ötesinde bir tema Star Wars , değil, George Lucas kendini başarıları aksine.

Deborah Chow’un Kuiil Eğitim Sahneleri IG-11 Zorlu Oldu

Yönetmen Deborah Chow , The Mandalorian’ın iki bölümünün başındaydı . Yönettiği ilk bölüm “Bölüm 3: Günah” idi, ancak Chow ikinci bölümü olan “Bölüm 7: Hesaplaşma” nın, özellikle, önceden var olan medya.

Bu bölümde, çirkin Kuiil , Çocuğu korumak için IG-11’i yeniden programlıyor. Ancak bu droidin bildiği her şeyi basitçe yürümeye kadar yeniden öğretmeyi gerektirir. Chow, Yıldız Savaşlarının lirik ve şiirsel sahneleri canlandıran animatronik ve özel efekt odaklı karakterleri içeren dramatik bir sahneye sahip olduğunuz bu eşsiz senaryoları nasıl verdiğini, Michelangelo Buonarroti’nin klasik heykeli The Pietà’ya bile atıfta bulunduğu noktaya kadar tanır . Böyle bir şeyin çok dikkatli bir şekilde detaylandırılması ve gözden geçirilmesi aptalca görünüyor, ama aynı zamanda Yıldız Savaşları’nda ne kadar derinlik olabileceğini gösteriyor .

Dave Filoni, Phantom Menace Lightsaber Savaşı’nı Yeni Bir Işığa Koydu

Phantom Menace’deki son ışın kılıcı savaşı büyük ölçüde franchise’ın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. İki Jedi, çift kanatlı bir ışın kılıcıyla kısır ve yetenekli Darth Maul’u ele geçirirken iki Jedi. Ancak Dave Filoni, bu ışın kılıcı savaşının neden sadece bir aksiyon sırası olmaktan çok daha önemli olduğunu açıklıyor ve tüm yuvarlak masa toplantısını açıklamasıyla büyülüyor.

Dave Filoni’nin bunu bölümde açıkladığını duymak çok daha iyi, ancak bu son ışın kılıcı savaşının özü, Anakin Skywalker’ın kaderinin dengede durması. Qui-Gon Jinn hayatta kalmazsa, Anakin’i eğitmek için yaşayamaz, çocuğun hayatına çok ihtiyaç duyulan bakımı ve Jedi Konseyininkinden açıkça farklı bir bakış açısı getirir. Qui-Gon öldüğünde, Anakin Skywalker’ın kaderine ezici bir darbe, dolayısıyla “Kaderlerin Düello” film müziğinin başlığı. Bunun yerine, Anakin, Anakin’in gerçekten doğru yolda ilerlemesi için ihtiyaç duyduğu baba figüründen daha fazla kardeş olan Obi-Wan Kenobi tarafından eğitilir.

Hayranların Dave Filoni’yi ve Yıldız Savaşları konusundaki bakış açısını sevmelerini sağlayan bu tür gözlemler . Bu yüzden birçok kişi onu George Lucas’ın istediği gibi destan ruhunu yakalayabilen kişi olarak görüyor. Yani mutlaka ne değildir Yıldız Savaşları hep ihtiyacı vardır, ama bir sonraki nesil yine geçmişin önemli parçalarından üzerine tutarken üzerine mandalı için illa bir şey oluşturmaya çalışıyorsanız o, etrafımızda böyle birinin olması kötü değil.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60