4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Programlar DirectX Linux için Windows Alt Sistemine Geliyor

DirectX Linux için Windows Alt Sistemine Geliyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Microsoft, henüz yapım DirectX Linux (WSL) Windows Subsystem geliyor onaylamıştır başka kalabalık memnun duyuru sürmekte Build’a 2020 gelen şirket geçen yıl vites değiştirdi ve uzak bütün taşınmış Linux açık kaynak topluluğunun daha aktif bir parçası. Windows üreticisi şimdi bu yönde bir adım daha attı.

Linux veya WSL için Windows Alt Sistemi , Windows 10 kullanıcılarının Linux uygulamalarını Windows ortamında çalıştırmasına izin verir. Şirket, popüler talebe yanıt olarak, Linux uygulamalarının ve araçlarının artık GPU hızlandırmasından faydalanabileceğini söyledi. Şirket, “Son birkaç Windows sürümünde, istemci GPU sanallaştırma teknolojisini geliştirmekle meşgul olduk.”

“Bu teknoloji WDDM’ye (Windows Ekran Sürücü Modeli) entegre edilmiştir ve tüm WDDMv2.5 veya üzeri sürücüler GPU sanallaştırması için yerel desteğe sahiptir. Bu teknoloji WDDM GPU Paravirtualization veya kısaca GPU-PV olarak anılmaktadır. Windows’un temel bir parçasıdır ve Windows Defender Uygulama Koruması, Windows Sandbox veya Hololens 2 öykünücüsü gibi senaryolarda kullanılır. Bugün bu teknoloji Windows misafirleri, yani bir VM veya kapsayıcı içinde çalışan Windows ile sınırlıdır. “

Şimdi şirket için GPU hızlandırma desteği getiriyor WSL 2 WDDMv2.9 “kullanıcı modu Linux için bir GPU ortaya çıkarmak için GPU PV protokolünü yararlanır yeni Linux çekirdeği sürücüsü (Dxgkrnl) aracılığıyla Linux misafirlerine GPU sanallaştırma erişimini genişleterek ile .”

Bununla, Linux uygulamaları, kaynakların herhangi bir bölümü veya Linux uygulamalarında herhangi bir sınırlama olmaksızın GPU’ya yerel Windows uygulamalarıyla aynı erişime sahip olur.

Kimin neye ihtiyacı olduğuna bağlı olarak paylaşım tamamen dinamiktir. GPU’yu Linux ile karşılaştıran iki Windows uygulaması ile aynı GPU’yu paylaşan bir Windows uygulaması arasında temelde hiçbir fark yoktur. Bir Linux uygulaması bir GPU’da yalnızsa, tüm kaynaklarını tüketebilir!

Microsoft ayrıca sürücünün kodunu açık kaynak haline getirdi ve Linux dxgkrnl’in “temiz oda uygulaması” olduğunu söylüyor. Microsoft bunu ne zaman test etmeye başlayacağınıza gelince, Microsoft, Fast ring’in yeni bir Windows 10 sürümünü test etmeye devam edeceği Haziran sonunda bu yeni işlevselliği almayı beklemesi gerektiğini söyledi.

DxCore, D3D12, DirectML ve NVIDIA CUDA desteği yakında Windows Insider Fast derlemesine gelecek. […] TensorFlow’un önizlemesi, PyPI.org’daki mevcut TensorFlow paketlerinin yanında kurulabilir bir PyPI paketi ile hemen hemen aynı zamanda kullanıma sunulacaktır. Bu noktada, tüm bu // inşa demolarını çoğaltabileceksiniz.

OpenGL / OpenCL eşleme katmanı ve GUI uygulamaları için destek Insider derleme aralıklarla daha sonra sağlanacaktır. Bu teknolojileri hazırlamaya yaklaştıkça, Windows Insider derleme sürüm notları ve blog güncellemeleri aracılığıyla sizi bilgilendireceğiz.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60