Ana Sayfa / İnternet / Diğer geniş ağ hatalarını düzeltin
Diğer geniş ağ hatalarını düzeltin
Diğer geniş ağ hatalarını düzeltin

Diğer geniş ağ hatalarını düzeltin

Diğer geniş ağ hatalarını düzeltin

Diğer geniş ağ hatalarını düzeltin

Ağınıza bağlanan bir şey yok mu? İnternet erişimi kapalı mı? Nasıl sorun giderileceğini öğrenmek için okumaya devam edin

Bir t ağınızın kalbi tüm kablolu ve kablosuz cihazlar için bir internet kanalı (yanı sıra diğer paylaşılan ağ kaynaklarını) sağlayan modem router, yatıyor. Tüm cihazlarınızda aynı anda bağlantı sorunları yaşarsanız, nedeni genellikle yönlendiricinizdeki bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

“Tekrar kapatıp açtınız mı?” İfadesi, yönlendiricinize göre daha uygun şekilde uygulanmaz. Genellikle 24-7 açıktır ve birçok sorun genellikle yönlendiriciyi güç düğmesi veya fişi ile kapatarak, belleğinin temizlenmesi için 30 saniye bekleyip tekrar açarak çözülebilir. İşlerin kalkması için birkaç dakika bekleyin, ardından bağlantılarınızı tekrar deneyin.

Ağ bağlantısı

Ağ bağlantısı
Ağ bağlantısı

İlk olarak, cihazlarınızın yönlendiriciye bağlantısı olup olmadığını doğrulayın – önce Dosya Gezgini’ni açın ve Gezinme bölmesinde Ağ’ı seçin. Yönlendiriciniz Ağ Altyapısı altında görünüyorsa, web tarayıcınızı yapılandırma sayfasında açmak için çift tıklayın; değilse, Başlat> Ayarlar> ve İnternet> Durum’a gidin ve PC’nize bir IP adresi atanıp atanmadığını ve varsayılan ağ geçidi adresinin ne olduğunu görmek için ‘Ağ özelliklerinizi görüntüleyin’ seçeneğini tıklayın.

Biri görünürse, web tarayıcınızı açın ve içinizdeki IP adresini yönlendiricinin yapılandırma sayfasına yönlendirmeniz gerekir. Bağlantı kurulamıyorsa veya ağ geçidi adresi gösterilmiyorsa, IP atanıp atanmadığını görmek için diğer cihazlarınızı ağ ayarları sayfalarından kontrol edin (örneğin, Ayarlar> Wi-Fi> Android telefonunuzda Gelişmiş). Adres. Öyleyse, yönlendiricinize bu tarayıcı üzerinden bağlanmayı deneyin.

Bir HomePlug ağınız varsa ve sorun yalnızca bununla bağlı cihazları etkiliyor gibi görünüyorsa, önce tanıyı doğrulayın: PC’nizi doğrudan yönlendiricinin Ethernet bağlantı noktalarından birine takın ve şimdi bağlanıp bağlanamayacağına bakın. Eğer varsa, git çevrimiçi ya için HomePlugs’ belgelerine kontrol tamamen tüm HomePlug ağını sıfırlamak için gerekli adımları – genellikle yönlendiriciye bağlı fişi sıfırlamak, daha sonra ağdaki diğer fişler için tekrarlayın.

Ağ sorunlarının kablosuz ağınızla sınırlı olmadığını doğrulamak için doğrudan Ethernet bağlantı testi uygulanmalıdır. Artık bağlantı kurabiliyorsanız, yönlendiricinizin Wi-Fi ağlarını kontrol edin (ve gerekirse yeniden etkinleştirin) ve bir şeylerin tekrar çevrimiçi olmasını sağlayın.

Yönlendiriciniz hala ona bağlı olduğunuz halde ulaşmayı reddediyorsa, nükleer seçeneğin zamanı gelmiş olabilir: yönlendiricinin arkasında fabrika ayarlarına sıfırlama ayarı arayın ve her şeyi yeniden sıfırdan ayarlamaya hazır olun: Internet oturum açma ayrıntıları, WiFi kurulumu ve güvenlik nedenleri için yönlendirici şifresini değiştirmeyi ve yönlendiricinize uzaktan erişimi devre dışı bırakmayı unutmayın.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir