Cuma, Ekim 7, 2022
Ana Sayfa Güvenlik Canlı Yama Uygulamasını SecDevOps İş Akışlarına Entegre Etme

Canlı Yama Uygulamasını SecDevOps İş Akışlarına Entegre Etme

SecDevOps'ta Canlı Yama Uygulaması

SecDevOps, tıpkı DevOps gibi, kuruluşların yaşamları boyunca bir noktada geçirdikleri dönüşümsel bir değişimdir. Diğer pek çok büyük değişiklik gibi, SecDevOps da genellikle bir tür gerçeklik kontrolünden sonra benimsenir: örneğin, büyük zarar veren bir siber güvenlik olayı.

Büyük bir güvenlik ihlali veya örneğin geliştirme hedeflerine ulaşmadaki tutarlı sorunlar, kuruluşlara mevcut geliştirme çerçevesinin çalışmadığını ve yeni bir şeye ihtiyaç olduğunu gösterir. Ancak SecDevOps tam olarak nedir, neden benimsemelisiniz – ve pratikte bunu nasıl daha kolay yapabilirsiniz?

SecDevOps’un temelleri

SecDevOps tek başına tek bir iyileştirme değildir. Bunu yeni bir araç, araçlar seti veya belki de farklı bir zihniyet olarak görebilirsiniz. Bazıları SecDevOps’u bir kültür olarak görebilir.

Gerçekte, güvenliği ilk sıraya koymayı amaçlayan yeni bir geliştirme yaklaşımına sarılmışlar için.

SecDevOps, sistem sağlama ve devreye alma, kod yönetimi ve ardışık düzen oluşturma gibi konulara değinerek, yüksek düzeyde tekrarlanabilir senaryolara dayanır.

Ancak en önemlisi, SecDevOps siber güvenlik duruşunu ele alır. Kuruluştaki herkes, her düzeyde güvenlik sorunlarının öngörüldüğü, tanımlandığı ve düzeltildiği önce güvenlik yaklaşımını yansıtmalıdır.

Özünde, Sec’i DevOps’un önüne koymak, güvenliği geliştirme çerçevesinin önüne kaydırmak anlamına gelir. Güvenlik sonradan akla gelen bir düşünce değildir; ekiplerin bir uygulama geliştirirken ilk düşündüğü şeydir ve güvenlik politikaları projenin hemen başında tanımlanır.

Teori, evet… ama yürütmek için araçlara ihtiyacınız var

Güvenliğe geliştirme iş akışında bu kadar önemli bir konum vermek, olağan siber güvenlik faktörleri nedeniyle önemlidir.

DevOps iş akışına güvenlik eklemek, her ikisi de genel siber güvenlik duruşunun kritik yönleri olan canlı yama yoluyla daha iyi yama yönetimi de dahil olmak üzere gelişmiş güvenlik açığı yönetimine katkıda bulunur.

Ancak harika bir fikir, bakış açısı veya yaklaşım sizi ancak bir yere kadar götürür. Bu fikirleri pratikte uygulamanıza yardımcı olabilecek araçlara da ihtiyacınız var.

Hangi araçlara ihtiyacınız olduğu, benzersiz geliştirme gereksinimlerinize bağlıdır – ancak birkaç ortak ihtiyaç vardır.

Tutarlı yama yönetimi bu yaygın ihtiyaçlardan biridir ve kuruluşların süreçlerini daha iyi ayarlamalarına ve aslında SecDevOps’u kullanmaya başlamalarına yardımcı olmak için, TuxCare’in ePortalı teklif, kuruluşların şunları içermesine yardımcı olan komut dosyası dostu bir API uç noktasına sahiptir TuxCare’in KernelCare’i iş yüklerine daha kolay canlı yama ekleme işlemi.

API, KernelCare canlı yama dağıtımının entegrasyonunu ve daha önceki bir geliştirme aşamasında yapılandırmayı basitleştirir.

Bu aracı sağlarken, SecDevOps paradigmasındaki otomasyonun sadece işlemleri nasıl basitleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda sistemler sağlanır sağlanmaz temel araçların kullanılabilirliğini nasıl sağladığını ve aynı zamanda sistemler devre dışı bırakılırken araçların kaldırılmasını nasıl kolaylaştırdığını ve yeniden üretilebilirliği nasıl sağladığını gösteriyoruz.

Bir sistemin kullanım ömrüne dağıtımdan yıkıma kadar nüfuz etmek için güvenlik öncelikli zihniyet.

SecDevOps’a ulaşmak için doğru araçları şimdi seçin

SecDevOps, bir sistemin tüm yaşam döngüsü boyunca daha güvenli bir ortama dönüşür – ancak her kuruluşun SecDevOps’u gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olan pratik araçlara ihtiyacı vardır.

Bir kavram olarak SecDevOps, kuruluşunuzda güvenliği destekleyen geliştirme uygulamalarını yönlendirebilirken, uygulama başarısı genellikle kullanılan araçlarda yatar.

TuxCare’in araç yelpazesi, aşağıdakiler için örneklerle takip edilmesi kolay bir tarif sunar: Kuruluşunuz hangi DevOps araçlarını kullanırsa kullansın TuxCare ePortal API’sini kullanabilir.

Ve tamamen başka bir şey kullanıyorsanız, kod örneklerimiz yine de size doğru yönde rehberlik edecektir.

Günün sonunda, hangi araç setini kullandığınız önemli değil. Kuruluşunuzun SecDevOps’u benimsemesi ve SecDevOps ilkelerini günlük geliştirme uygulamalarına otomatik olarak yerleştiren kapsamlı bir araç seti dağıtması çok önemlidir.

RELATED ARTICLES

Hindistan, Tüm VPN Sağlayıcılarını Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydetmeye ve Depolamaya Zorluyor

Web’e bağlanmak için bir VPN hizmeti kullanmanın faydalarından biri, gelişmiş gizliliktir, çünkü böyle bir çözüm, temelde anonim kalmayı ve siz veya cihazınız hakkında herhangi...

PyPI Kullanıcılarına Yönelik Son Kimlik Avı Saldırılarının Arkasındaki JuiceLedger Hackerları Var

Arkasındaki operatörler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, özellikle programlama dili için resmi üçüncü taraf yazılım deposu olan Python Paket Dizini'ne (PyPI) yöneliktir. İzlenen bir...

Prynt Stealer, Kurbanların Diğer Siber Suçlular Tarafından Çalınan Verilerini Çalmak İçin Bir Arka Kapı İçeriyor

Araştırmacılar, bilgi çalan kötü amaçlı yazılımda özel bir Telegram kanalı tabanlı arka kapı keşfettiler. Prynt hırsızı geliştiricisinin, diğer siber suçlular tarafından kullanıldığında kurbanların sızdırılan...

Most Popular

Google, 85 Milyon Dolarlık Tüketici Gizliliği Davasını Çözdü

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc., Arizona eyaleti tarafından açılan bir tüketici mahremiyeti davasını sonlandırmak için 85 milyon dolar ödeyecek. Arama motorunun eyaletteki Tüketici Dolandırıcılık Yasasını...

iPhone 14 Pro’da ProRAW Çözünürlüğü 48MP’den 12MP’ye Nasıl Değiştirilir

Apple, geçtiğimiz ay iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini hemen hemen tüm departmanlarda büyük değişikliklerle piyasaya sürdü. Genel tasarım dili geçen yılkiyle aşağı...

Apple, Renkli Titanyum Alaşımlı Kaplamaları Gelecekte Daha Fazla Ürüne Getirecek

Apple, bu yıl hiçbir iPhone 14 modeli için titanyum alaşımlı bir kaplama kullanmadı, ancak Apple Watch Ultra'yı duyururken malzemeyi tanıttı. En son patente göre,...

Pixel 7 Pro AnTuTu’da Kıyaslandı, Amiral Gemisinin Tensor G2’si Snapdragon 888, A15 Bionic Tarafından Yenildi

Google'ın resmi duyurusundan önce, Pixel 7 Pro adımlarını attı ve birileri AnTuTu karşılaştırmasını amiral gemisinde de çalıştırmayı başardı. Ne yazık ki, akıllı telefonun iç...

Recent Comments