Pazar, Kasım 27, 2022
Ana Sayfa Mobil Bu Basit Hile ile iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Performansınızı Geliştirin

Bu Basit Hile ile iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Performansınızı Geliştirin

- Advertisement -

Apple kısa süre önce çok sayıda değişiklikle yeni iPhone 14 Pro modellerini duyurdu. Amiral gemisi cihazlar, gelişmiş performans ve pil ömrü için en yeni ve en büyük A16 Bionic çipe sahiptir.

Ancak, gelen yazılım güncellemeleri ve yüklediğiniz uygulamalar nedeniyle cihazınızın zaman içinde yavaşlaması hiç de kolay değildir. Uygulamalarınız çok fazla depolama alanı kaplar ve her çalıştırdığınızda RAM tüketir.

Bugün iPhone 14 Pro’nuzun performansını artıracak ve daha hızlı hale getirecek bir numaramız var. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Performansı Artırmak için iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Modellerinde RAM Nasıl Temizlenir?

Apple’ın en yeni A16 Bionic çipi, CPU söz konusu olduğunda yalnızca bir yumruk atmakla kalmıyor, aynı zamanda amiral gemisi iPhone’lar oyunlar için en iyilerden biri.

Yakın zamanda, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in daha yüksek kare hızları sunarken şu anda piyasadaki en iyi Android telefonlardan nispeten daha soğuk kaldığı keşfedildi (Dave2D).

Ancak, iPhone 14 Pro’nun performansının eskisinden daha yavaş hissedeceği zamanlar olacak. Genel olarak daha iyi performans için cihazların RAM’ini temizlemek için yapabileceğiniz küçük bir numara var.

iPhone 14 Pro’da RAM Nasıl Temizlenir ve Daha İyi Performans

Yeni iPhone’unuzda temizleme işlemi oldukça basittir ve herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının kullanılmasını gerektirmez. Apple, bu özelliği sistemin içine yerleştirmiştir ancak pazarlamamaktadır.

Ayrıca, ilgili bir geçici çözüm olduğu için özellik doğrudan kullanılamaz. iPhone 14 Pro’da RAM’i nasıl temizleyeceğinizi ve performansı nasıl artıracağınızı öğrenmek için aşağıdaki adım adım talimatları izleyin.

Sürece dalmadan önce, izlemeniz gereken birkaç ön koşul var. İşlem, iPhone’un yerleşik AssistiveTouch’ının çalışmasını gerektirir. AssistiveTouch’ı etkinleştirmek için:

  • Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma > AssistiveTouch > AssitiveTouch’ı aç / kapat.
  • AssistiveTouch’ı etkinleştirmenin bir başka kolay yöntemi de Siri’yi çağırıp “AssistiveTouch’ı açın“.
Bu Basit Hile ile iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Performansınızı Geliştirin
Bu Basit Hile ile iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Performansınızı Geliştirin

Ekranda birkaç seçenekli sanal bir düğme göreceksiniz. Ancak, seçenekler listesinden yalnızca Ana Sayfa düğmesine ihtiyacımız olacak. iPhone 14 Pro’nuzda AssistiveTouch’ı etkinleştirdikten sonra performansını artırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Aşama 1: Sesi aç butonuna Hızlıca basın ve bırakın. Sesi kıs butonuna Hızlıca basın ve bırakın.

Adım 2: yan düğme tuşuna basın ve basılı tutun ve Kapatmak için kaydır ekran görünecektir. Kaydırmayın.

Aşama 3: Yardımcı dokunmatik seçeneklerini görüntülemek için ekrandaki sanal düğme simgesine dokunun.

4. Adım: Ev/home tuşuna basın ve basılı tutun Parolanızı girmeniz istenene kadar AssistiveTouch seçeneklerindeki düğmesine basın.

Bu Basit Hile ile iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Performansınızı Geliştirin
Bu Basit Hile ile iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Performansınızı Geliştirin

İşte bu, iPhone 14 Pro’nuzdaki RAM’i temizlediniz ve şimdi eskisinden daha sorunsuz çalışacak. Tüm önbellek verileri temizlendiğinden uygulamaların artık sıfırdan başlayacağını fark edeceksiniz.

Bu, iPhone 14 Pro modellerinizin performansını artırmak için oldukça şık bir numara. Apple’ın ekosisteminde yeniyseniz, bunu nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Ayrıca, iPhone’unuzun artık eskisinden çok daha sorunsuz çalıştığını da hissedeceksiniz.

RELATED ARTICLES

Galaxy S23 Ultra’nın Daha Büyük Bir Ultrasonik Parmak İzi Sensörüne Sahip Olduğu Söyleniyor

Galaxy S23 Ultra, 2023'ün başlarında resmiyet kazanacak ve şimdiye kadar yaklaşan amiral gemisi hakkında çok şey duyduk. Tüm modellerin geleceğini biliyoruz. Galaxy S23 Ultra'daki Parmak...

Apple, Son Dakikada iPhone 14 İçin 49 Dolarlık Bir Apple Pencil Piyasaya Sürme Planlarından Vazgeçti

Apple, birkaç ay önce yeni iPhone 14 serisini bir tekne dolusu dahili iyileştirme ile piyasaya sürdü. Son gelen bilgilere göre Apple, iPhone 14 için...

Android 13, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy A52’de Yayınlanıyor

Güncellemeleri zamanında teslim etme konusunda tartışmasız OEM'e bakıyorsanız, hiç kimse Samsung ile boy ölçüşemez. Elbette, normalde gerekli güncellemeleri ilk sağlayan Google'dır, ancak bu birinci...

Most Popular

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Korea Zinc’in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona erdiğinin sinyalini verebilir

Korea Zinc, enerji ve kaynak geliştirmeye odaklandı. Eş yönetici aileler Choi ve Chang 'çatışma içinde' Korea Zinc'in enerji ve kaynak geliştirme işlerine genişlemesi, en büyük...

Samsung, Ibiden’ı Galaxy S23 HDI tedarik zincirinden çıkardı

Meiko yedek olarak devreye girecek Samsung'un Galaxy S23 akıllı telefon serisi için yüksek yoğunluklu ara bağlantı (HDI) kartları tedarik zincirinden Japon Ibiden'ı çıkardığını öğrendik. Ibiden, Galaxy...

Enerever yeni separatör fabrikasını bu ay tamamlayacak

Şirket fabrikaya 127.6 milyar won (G. Kore para birimi) harcayacak Enerever Battery Solution'ın Güney Kore'deki yeni pil ayırıcı fabrikasının inşaatını bu ay tamamlaması bekleniyor. Wanju'daki fabrika,...

Recent Comments