4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Windows Windows 10 Boot Camp ve Windows 10 1903 (Mayıs Güncellemesi)

Boot Camp ve Windows 10 1903 (Mayıs Güncellemesi)

- Advertisement -

Boot Camp ve Windows 10 1903 (Mayıs Güncellemesi)

- Advertisement -

Sorun : En son Windows 10 güncellemesi 1903, bazı mac modellerinde (MacBook Pro 2010/2011, MacBook Air 2011, Mac Mini 2012, iMac 2010/2011 ve diğerleri) WDF_VIOLATION hata mesajıyla BSOD (Mavi ölüm ekranı) ile çalışıyor. Bu önemli hata, Windows zaten yüklendiğinde ve sistem Apple Boot Camp Yardımcı Programını (BootCamp.exe) başlatmaya çalıştığında ortaya çıkar. Bu araç, Apple klavye ile ekran parlaklığını, ses seviyesini, işlevsel tuşları, arkadan aydınlatmayı vb. Kontrol etmekten sorumludur. Bazı makinelerde, yalnızca Mac Fan Control uygulamamızı başlatmaya çalışırsanız kilitlenme olur .

Boot Camp ve Windows 10 1903 (Mayıs Güncellemesi)Neden : Boot Camp Yardımcı Programı ile sağlanan MacHALDriver.sys sürücüsünün eski sürümleri Windows 10 1903 ile uyumlu değildir.

Çözüm : Temel olarak Boot Camp 6 veya sonraki bir sürüme güncellemeniz gerekir .

Windows’un normal şekilde önyüklenmesine izin vermek için önce eski sürücüyü devre dışı bırakmanız gerekir. C: \ windows \ system32 \ MacHALDriver.sys konumunda bulunan sürücü dosyası, örneğin “MacHALDriver.sys.old” olarak yeniden adlandırılmalıdır. Burada 2 seçenek var:

  • (Windows’tan) Güvenli modda önyükleyin (F8 tuşunu basılı tutarak) ve dosyayı yeniden adlandırın.
  • (macOS’tan) Windows sürücüsüne / bölümüne yazma erişimine izin vermek ve sürücü dosyasını yeniden adlandırmak için Tuxera NTFS veya Paragon NTFS for Mac yükleyin. Her iki uygulama da ticari ancak bir deneme süresine sahip.

Bundan sonra Windows 10’u önyükleyebilirsiniz, ancak Apple Boot Camp Yardımcı Programı çalışmaz. Macs Fan Control, Boot Camp sürücüsü olmadan ancak yavaş çalışabilir .

7Zip ve Brigadier’ı kurun . Makineniz için Apple’dan en son resmi Boot Camp’i indirip yüklemek için ikincisini çalıştırın. Bazen hala hatalı bir eski sürümü indirebilir (örn. 2010 ortası iMac için), bu durumda –model parametresini kullanarak başka bir model için Boot Camp indirmenizi öneririz:

 brigadier.exe --model iMacPro1,1

ve Boot Camp yükleyiciyi manuel olarak çalıştırın (komut isteminizi yönetici olarak çalıştırın):

 msiexec / i BootCamp-041-55643 \ BootCamp \ Drivers \ Apple \ BootCamp.msi

İpucu : Bu sorunu önlemek için Windows’u 1903’e güncellemeden önce Brigadier uygulamasını kullanarak Boot Camp’inizi güncellemenizi önemle tavsiye ederiz .

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60