Boleyn Kızı

By | 30 Ocak 2014

Artemis Yayınları tarafından Türkiye’de yayımlanan eser, dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok büyük ilgi gördü. Özellikle tarihi roman severlerin çok beğeneceği bir roman Boleyn Kızı. Kitap aynı yıl filme de çekildi ve kitabı kadar ilgi gördü. Filmde Natalie Portman ve Scarlett Johansson gibi önemli oyuncular yer alıyor. Yazar Gregory bu kitabın ardından devam niteliğinde iki kitap daha kaleme aldı. Bunlar; Kraliçenin Soytarısı ve Bakirenin Aşığı. Boleyn Kızı’nı sevdiyseniz devamı olan bu romanları da çok seveceksiniz.

Tanıtım Yazısı:

Bir kralın aşkı için birbiriyle savaşan iki kızkardeşin hikâyesi…

Mary Boleyn, on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde, VIII. Henry’nin gözlerini kamaştırır. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı alt üst olan Mary, hem altın prensine aşık olur, hem de gayrıresmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne. Ancak öyle bir an gelir ki, kralın kendisine olan ilgisi gittikçe sönmeye başladığında, ihtiraslı planlar yapmakta olan ailesinin piyonuna dönüştüğünü fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşmaya ve rekabet etmeye zorlanır: Kız kardeşi, Anne Boleyn’den. İşler iyice çığırından çıktığında ailesine ve kralına baş kaldırması gerektiğinin farkına varır ve kaderinin iplerini kendi eline alır.

Son derece zengin biçimde işlenmiş, etkileyici bir aşk, seks, ihtiras ve intikam masalı. Boleyn Kızı, Avrupa’nın en heyecanlı ve gösterişli saraylarından birinin tam kalbinde yaşamış, sıradışı eğilimleri ve ihtirasları olan, içindeki sesi dinleyerek varlığını sürdürebilmiş bir kadını tanıştırıyor dünya okuruna.

“Gregory’nin artistik ehliyeti sağlam yerden, bu belli, bir kurmaca yazarı olarak ortaya çıkaramayacağı hikâye yok.” – Times

“Tarihi romanslara düşkün okur için nefis bir deneyim olacak.” – Publishers Weekly

“Tudor Hanedanı’nı ortaya seren, sürükleyici bir roman. Hatta son yılların en çarpıcı tarihi romanı!” – Daily Mail