4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Mobil Mobil Uygulamalar Bir sonraki telefonunuz bunun gibi çarpıcı 8K video çekebilir

Bir sonraki telefonunuz bunun gibi çarpıcı 8K video çekebilir

- Advertisement -
- Advertisement -

Bir sonraki telefonunuz bunun gibi çarpıcı 8K video çekebilir

Snapdragon 865 yongası 8K video çekimini destekleyebilir ve Qualcomm bize yeni bir klipte neye benzediğini gösterdi.

Snapdragon 865’in lansmanında açıklanan en etkileyici yeni özelliklerden biri inanılmaz 8K video çekimi oldu ve nihayet gerçekte neye benzediğini görebiliyoruz.

Aşağıda gömülü video çip kullanılarak yakalandı ve Arizona’daki çarpıcı manzara sahnelerini gösteriyor. Henüz yeni yonga setini kullanan bir telefon görmedik, ancak Xiaomi Mi 10 veya Sony Xperia 2’nin ilk telefonlardan biri olabileceğini umuyoruz (bu, mutlaka 8K video yakalama yeteneğine sahip olacakları anlamına gelmez) .

Lansman etkinliğinde duyurulduğu gibi, 8K çekimler 30 fps’de çekilebilir veya alternatif olarak 120 fps’de 4K çekimler yapabilirsiniz – ancak bu etkileyici istatistikler, yeni çipin kolundan aldığı tek numaradan çok uzaktır. Qualcomm ayrıca işlemcinin aynı anda 64 megapiksel kalitede görüntüler yakalarken 4K video kaydını destekleyebileceğini iddia etti. Bunun da ötesinde, kare enterpolasyonuna dayanmadan 960 fps’de gerçek ağır çekim 720p çekimler yapabileceği söyleniyor.

Cep telefonu geliştiricilerinin bu yeni yonga setinin kamera özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmaya çalıştığını görmek için sabırsızlanıyoruz, ancak şimdilik piyasada çok yetenekli video çekim cihazları var. Demet seçimimiz, Apple’ın A13 Bionic yonga setinde çalışan iPhone 11 Pro’dur ve incelememizde aşağıdaki övgüyü verdik:

Ürettiği videonun kalitesi mükemmel – OIS sayesinde sağlanan çok fazla ayrıntı ve pürüzsüzlük. Kayıt yaparken farklı lensler arasında geçiş yapmak, çıktının ne kadar tutarlı ve özellikle etkileyici olduğunu gösterir. Artık doğrudan telefonun kendisinde bir dizi gelişmiş düzenleme yapabileceğinizi ve iPhone 11 Pro, vlogger’lar ve video sevenler için tercih edilen telefon.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60