4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Windows Windows 10 Bilgisayarınızı duymakta güçlük çekiyorsanız, Windows size yardımcı olabilir

Bilgisayarınızı duymakta güçlük çekiyorsanız, Windows size yardımcı olabilir

- Advertisement -

Tüm sesleri tek bir kanalda dinleyin


- Advertisement -

Windows, stereo sesi tek bir kanala dönüştürmenize izin verir, böylece tek bir kulaklık kullanıyor olsanız bile her şeyi duyabilirsiniz. Başlat’ı  seçin Başlat Düğmesi düğmesine basın, ardından Ayarlar Ayarlar Erişim Kolaylığı > Sesve ardından Mono sesi aç altındaki geçişi açın .

Sesli uyarıları görsel olarak görüntüleme


Sesli uyarıları duymada sorun yaşıyorsanız, bilgisayarınızın bunları görsel olarak görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Başlat’ı seçin Başlat Düğmesi düğmesine basın, ardından Ayarlar Ayarlar Erişim Kolaylığı > Ses .

Sesli uyarıları görsel olarak göster altında , sesli uyarıların nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçin. Bir bildirim geldiğinde, yalnızca sese güvenmek yerine , etkin pencerenin başlık çubuğunun, etkin pencerenin veya tüm ekranın yanıp sönmesini seçebilirsiniz .

Bildirimlerin daha uzun süre kullanılmasını sağlayın


Varsayılan olarak, Windows bildirimleri görüntülendikten beş saniye sonra kaybolur. Bunları okumak için daha fazla zaman istiyorsanız, görüntülenme sürelerini artırabilirsiniz.

Başlat’ı seçin Başlat Düğmesi düğmesine basın, ardından Ayarlar’ı seçinErişim KolaylığıEkran . Ardından, Şunun için bildirimleri göster altında , istediğiniz süreyi seçin.

Altyazılar


Windows, kapalı açıklamalı alt yazıların rengi, boyutu ve arka planı gibi şeyleri özelleştirmenizi sağlar. Başlat’ı seçindüğmesine basın, ardından Ayarlar Ayarlar Erişim Kolaylığı > Altyazılar ve ardından altyazıların nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçin.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60