4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Spor Beyzbol Ekipmanları

Beyzbol Ekipmanları

- Advertisement -

Beyzbol – Ekipman

- Advertisement -

İşte beyzbol oynarken kullanılan gerekli tüm ekipmanların bir listesi

Vuruş Kaskı

Miğfer, bir vurucu tarafından kafasını ve atıcıya dönük kulağı toptan korumak için takılır. Sadece sürahiye bakan kulağın korunması gerektiğinden bazı kaskların sadece bir tarafında kulak koruyucuları varken, her iki tarafında kulak koruyucuları olan kasklar, bazı vurucular solak ve bazıları sağ elini kullandığından daha yaygındır.

Beyzbol şapkası

Tüm oyuncular gözlerini güneşten korumak için şapka takarlar. Beyzbol şapkası tasarımı halk arasında o kadar popüler hale geldi ki, bir stil ifadesi yapmak için de kullanıldı.

Yakalayıcı kaskı

Yakalayıcılar, hem başlarını hem de yüzlerini korumak için hokey kaleci maskesine benzer yüz maskeli bir kask takarlar. Bazen ayrı bir kask ve yüz maskesi takabilirler.

Üniforma

Tüm oyuncular, antrenörler ve menajerler gömlek ve pantolon giyer. Her takımın belirli bir renk ve tasarıma sahip tek tip bir elbisesi vardır.

Sürgülü şort

Oyuncular bazen tabanın içine kayarken oyuncunun kalçalarını korumak için yastıklı destek şortları giyerler. Bazı kayan şortlar, jockstrap görevi gören bir fincan için bir cep içerir.

Beyzbol Kramponları

Bunlar, oyuncuların daha iyi tutuş için giydiği kauçuk veya metalden yapılmış beyzbola özel ayakkabılar.

Bir

Beyzbol sopası yuvarlak, masif ahşap veya içi boş alüminyum bir sopadır. Ahşap yarasalar geleneksel olarak dişbudak ağacından yapılır, ancak bazen akçaağaç ve bambu da kullanılır.

Beyzbol Kramponları

Top

Beysbolda kullanılan topa beyzbol denir. Bir mantar küresi üzerine iplik veya ip katmanları sarılır ve bir beyzbol yapmak için üzerine deri bir ceket dikilir.

Eldivenler

Oyuncular avuçlarını korumak için deri eldivenler giyerler. Başparmak ile ilk parmak arasındaki perdeli bir “cep”, saha oyuncusunun topu kolayca yakalamasına yardımcı olur.

Yakalayıcı eldiveni

Yakalayıcılar, normal bir meydancı eldiveninden çok daha geniş ve daha iyi yastıklı, birbirine bağlı parmak ceplerine sahip deri eldivenler giyerler.

İlk meydancı eldiveni

İlk görevliler standart bir meydancı eldiveninden daha uzun ve daha geniş deri eldivenler giyerler. Dört parmak birbirine bağlı olduğundan yakalayıcı eldivenine benzerler; ek olarak, yuvarlatılmıştır ve standart bir meydancı eldiveni ile karşılaştırıldığında daha fazla dolgusu vardır.

Vuruş eldivenleri

Vurucu, ek kavrama ve topa vurduklarında şoktan kaçınmak için bir veya iki eline eldiven takarlar.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60