Ana Sayfa / İnternet / Bağlantı hız sorunlarını çözme
Bağlantı hız sorunlarını çözme
Bağlantı hız sorunlarını çözme

Bağlantı hız sorunlarını çözme

Bağlantı hız sorunlarını çözme

Gerçekte hangi hızı elde ettiğinizi belirlemek için (geniş bant sağlayıcınızın iddia ettiğinin aksine), yönlendirici yapılandırma yardımcı programınızı ziyaret ederek başlayın ve mevcut ve maksimum oranları arayın (Mbps’de eşdeğer rakamı elde etmek için kbps’yi 1.000’e bölmeyi unutmayın) . Bunlar, kıyaslama oranlarınız olarak düşünülmelidir.

Gerçekte bu oranlara yakın bir yere varamazsınız, ancak www.speedtest.net gibi bir araç kullanarak düzenli testler yapma alışkanlığına sahip olursunuz. Hızlar, bağlantınızı kaç kullanıcının paylaştığına bağlı olarak günün saatine göre değişiklik gösterir; yoğun bir kullanıcıysanız en yüksek oranlarda sınırlanan hızları da bulabilirsiniz. Adil kullanım politikasının ayrıntıları için ISS’nizin sayfalarına bakın.

Bağlantı hız sorunlarını çözme

Bağlantınızın ağınızdaki tüm cihazlar arasında paylaşıldığını unutmayın, bu nedenle yavaş performans dönemleri çevrimiçi oyun oynayan aile üyeleriyle veya HD yerine 4K’da bir film akışı yapmayı seçebilir. PC’nizdeki bireysel bir uygulamaya da bağlı olabilir – bulut senkronizasyon uygulamaları, yükleme ve indirme sınırları yerinde olmadan öğütmeyi durdurabilir – ağ kullanımını izlemek için Görev Yöneticisi’ni kullanın.

Titreşen Wi-Fi sorunlarını çözme

Titreşen Wi-Fi sorunlarını çözme

Tüm sorunlar ağınızın taşlanmasını durdurmaz. Kablosuz performansınızın sorunlarını nasıl gidereceğiniz, koruyacağınız ve geliştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır

İyi aktarım hızları elde etmede önemli bir engel, kablosuz bağlantınızdır. Reklamı yapılan göz alıcı hızlara rağmen, gerçek çok daha az çekici. Yönlendiriciden ne kadar uzakta olursanız olun performans düşüyor – özellikle daha yeni 5GHz ağ bantlarında. Ayrıca, hem kendi ağınızdaki çok sayıda rakip cihazdan gelen yerel ağ tıkanıklığı, hem de komşularınızın WiFi sinyalleri kendi ağınızı değiştiren parazitlerden kaynaklanan sorunlar da vardır.

Kablosuz paraziti giderme

Genel sinyal gücünü geliştirmeye başlamadan önce, üst üste gelen ağlardan gelen parazitlerin yanı sıra kendi evinizde sürekli artan sayıda bağlı cihazdan gelen rakip talepleri ele almaya çalışın. Modern 802.11ac yönlendirici antenleri tarafından ağ girişimine odaklanarak başlayın, daha güçlü bir sinyali belirli bir yöne yönlendirmek için hareket ettirilebilir.

İstendiğinde Avrupa’yı seçerek uygulamayı başlatın. Kapat’ı tıklayın ve uygulamanın istendiğinde Kablosuz ve Bluetooth bağlantılarınızı açıp kapatmasına izin verin. Ağ hızına bir bakış da dahil olmak üzere mevcut ağınıza bir göz atın. Sinyal gücü ölçerin altındaki simgeleri gözden geçirin – renkli turuncu veya turuncu ve siyah arasındaki titreme, ağ müdahalesi ( yıldız simgesi) gibi olası bir sorunu gösterir.

Ağınızın sinyalinin komşu ağlarla birlikte bir grafik üzerinde göründüğünü göreceğiniz Analiz sekmesine geçin – tümü genellikle her bir ağın ilettiği kanalı gösteren 1, 6 ve 11 sayıları üzerinde eğriler olarak.

Bu grafiğin altında, ağınızın hangi kanala iletilmesi gerektiği konusunda bir öneri vardır – şu anda ayarlanan kanaldan farklı bir kanalsa, tarayıcınızı açmanız ve yönlendiricinizin yapılandırma sayfasına gitmeniz gerekir. 2.4GHz kablosuz ayarlarınızı bulun ve bir kanal seçeneği arayın – bunu önerilen numaraya ayarlayın, değişikliklerinizi kaydedin ve bilgisayarınız yeniden bağlanırken bekleyin. Bazı iyileştirmeler göreceğiniz Bağlı sekmesine dönün.

Dahili ağınızdaki talebi azaltmak söz konusu olduğunda, çözümlerden biri, yetersiz 5GHz bandından daha iyi yararlanmaktır – ayrıntılar için bu sayfadaki kutuya bakın. Bir diğeri, cihazları kullanılmayan misafir ağınıza geçirmek olabilir. Ana ağınıza farklı bir kanalda yayınladığından emin olun ve internet bağlantınızı hızlandırmayacağını, ancak ağınızdaki talebi hafifletmeye yardımcı olabileceğini unutmayın.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir