Pazar, Eylül 24, 2023
Ana Sayfa Webmaster B2B PPC Uzmanları, Duyurularla İlgili Google Aramasına Katkı Sağlıyor

B2B PPC Uzmanları, Duyurularla İlgili Google Aramasına Katkı Sağlıyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Google, 28 Eylül’de 3. yıllık Search On etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Etkinlik, şu önemli alanlar etrafında dönen çok sayıda Arama güncellemesini duyurdu:

  • görselleştirme
  • Kişiselleştirme
  • Sürdürülebilirlik

Etkinlikten sonra, Google’ın Reklam İrtibatı, Ginny Marvin, özellikle B2B endüstrisindeki PPC uzmanlarından oluşan bir yuvarlak masa toplantısına ev sahipliği yaptı ve duyurular ve bunların B2B’yi nasıl etkileyebileceği hakkında düşüncelerini paylaştı. Yuvarlak masa toplantısına katılabildim ve sektörden değerli geri bildirimler aldım.

Yuvarlak masa, Brad Geddes, Melissa Mackey, Michelle Morgan, Greg Finn, Steph Bin, Michael Henderson, Andrea Cruz Lopez ve benden (Brooke Osmundson) oluşuyordu.

Görüntülerle Mücadele

Brad Geddes, Adalysis’in Kurucu Ortağı, “Masaüstünden bir kez bile bahsedilmedi” dedi. Diğerleri, B2B müşterilerinin çoğunun masaüstü aramalarına ve trafiğe güvendiği yönündeki aynı duyguyu tekrarladı. Ağırlıklı olarak mobil cihazlarda gösterilen resimlerle, B2B istemcileri o kadar fayda sağlamayacak.

Görüntülerin bağlamıyla ilgili bir başka harika nokta daha ortaya çıktı. Görüntüler bir kullanıcı deneyimi için harika olsa da, birden fazla yuvarlak masa üyesi tarafından yinelenen soru:

  • Bir B2B ürünü veya B2B hizmeti, yaptıklarını bir görüntüde nasıl tasvir etmelidir?

Aramadaki görseller giyim, otomotiv ve genel sektör gibi sektörler için kesinlikle değerlidir. Ancak B2B için dezavantajlı durumda kalabilirler.

Daha Fazla Kullanım Durumu, Lütfen

Ginny, gruba Search On gibi bir etkinliğe neyi değiştirmek veya eklemek istediklerini sordu.

Genel fikir birliği: Hem Search On hem de Google Marketing Live (GML) daha tüketici odaklı hale geldi.

Greg Finn Search On etkinliğinin beklediğiyle ilgili olduğunu, ancak Google Marketing Live’ın artık çok geniş olduğunu ve Google’ın artık reklamverenlerle konuşmadığını söyledi.

Marvin kabul etti ve ardından Google’ın bu yılki GML’den sonra vizyonun üst düzey bir yatırımcıya yönelik olduğunu hissettiğine dair geri bildirim aldığını açıkladı.

Grup, duyurulanların mevcut boşluğunu doldurmaya yardımcı olacak birkaç olası çözüm ve daha sonra reklamverenlerin nasıl harekete geçebileceği konusunda fikir verdi.

  • 30 dakikalık takip seansı nasıl bunlar reklamverenlerle ilgilidir
  • Sektörlere daha az odaklanın
  • Daha fazla kullanım durumu sağlayın

Michelle Morgan ve melisa mackey “Sadece bir B2B SaaS örneğinin ekran görüntülerinin bile” onlara çok yardımcı olacağını söyledi. Bu bilgilerin müşterilere nasıl ulaştırılacağına ilişkin somut eylem öğeleri sağlamak çok önemlidir.

Google Ürün Yöneticileri Tartışıyor

Yuvarlak masanın ikinci yarısı, birden çok Google Arama Ürün Yöneticisinden gelen girdileri içeriyordu. Google’a daha kapsamlı bir soruyla başladım:

  • Görünüşe göre Google, bir kullanıcının bilgi toplaması ve satın alma işlemi yapması için tek durak noktası haline geliyor. Reklamverenler buna nasıl hazırlanmalı? Bu gıpta edilen alan için rekabet etmek için daha düşük trafik, daha yüksek TBM’ler görmeyi bekleyecek miyiz?

Google, Arama Biçimleri Küresel Ürün Lideri Cecilia Wong, genel yön hakkında doğrudan yorum yapamasalar da Arama’ya odaklandıklarını belirtti. Onların tavsiyesi:

  • Varlıkları ve görüntüleri yönetin ve en iyi kullanıcı deneyimi için optimize edin
  • B2B için, kullanıcıların açılış sayfasında neler bekleyebileceğinin bir ön gösterimi olarak resimlerinizi hizalayın

Ancak, görüntü varlıklarının neye izin verildiği konusunda sıkı kısıtlamaları vardır. B2B’nin imaj varlıklarında yaratıcılığı kullanması için varlık kısıtlamalarını gevşetip gevşetmeyeceklerini sorarak devam ettim.

Google doğrudan yorum yapamadı, ancak B2B reklamverenleri için resim içeriği üzerindeki daha gevşek kısıtlamaların bir ihtiyaç olduğunu kabul etti.

Değere Dayalı Teklif Uğraşmaya Değer mi?

Akıllı Teklif Ürün Müdürü Carlo Buchmann’ın, reklamverenlerin değere dayalı teklif vermeyi benimsemesini ve buna doğru ilerlemesini istediklerini söylemesinin ardından değere dayalı teklif verme konusu gündeme geldi. Geri bildirim acımasız görünse de, samimi bir sohbete açıldı.

Melissa Mackey, müşterileriyle değerlere dayalı teklif verme hakkında konuşurken hiçbir müşterisinin tetiği çekmek istemediğini söyledi. B2B için, farklı dönüşüm noktalarındaki değeri değerlendirmek zordur.

Ayrıca, müşterilerin boru hattı bilgilerine takılıp kaldıklarını ve bunu çok karmaşık hale getirebileceklerini belirtti. Özetlemek gerekirse, değer numarası girdisini bir satışın gerçekte değerine çevirmek için mücadele ediyorlar.

Geddes, Google’ın ileri geri iletmek için tüm değerleri ve sinyalleri almaması nedeniyle, daha gelişmiş bazı müşterilerinin manuel teklif vermeye geri döndüğünü belirtti.

Finn, yaşadıklarıyla konuşmayı sonlandırdı. Google’ın değere dayalı teklif verme için en iyi uygulamalar hakkında hiçbir şey ortaya koymadığını vurguladı. Yalnızca bir değere sahip olmak, EBM teklifi gibi görünüyor. Ve bir müşteri birden fazla değer girdisine sahip olduğunda, Google daha düşük değerli dönüşümlere yönelik optimizasyon yapma eğilimindedir ve bu da sonuçta olası satış kalitesini etkiler.

Google Arama Ürün Yöneticileri, genel olarak incelemek için ek kaynaklar sağlayarak kapandı en iyi uygulamalar otomasyon dünyasında aramadan yararlanmak için.

Kapanış Düşünceleri

Google, aramanın geleceğinin görsel olduğunu açıkça belirtti. B2B şirketler için, başarılı olmak ve görselleştirme güncellemeleriyle rekabet edebilmek için ekstra yaratıcılık gerektirebilir.

Bununla birlikte, PPC yuvarlak masa uzmanları, Google’ın reklamverenlerin bu özellikleri benimsemesini istiyorsa, reklamverenleri, özellikle de B2B pazarlamacılarını daha fazla desteklemeleri gerektiğini tarttı. Sınırlı zaman ve kaynaklarla, büyük ve küçük reklamverenler daha azıyla daha fazlasını yapmaya çalışıyor.

Pazarlamacılar, bu Arama güncellemelerini yalnızca kullanıcıyla değil, reklamverenlerle de alakalı hale getirmek için Google’a güveniyor. Daha net kılavuzlara, kullanım örneklerine ve konuşmalara sahip olmak, Google ve reklamveren işbirliğini geri getirmek için harika bir adımdır.

B2B reklamveren geri bildirimlerini duymak için yer ayırdığı için Google’dan Ginny Marvin’e ve tartmak için tüm PPC uzmanlarına özel bir teşekkür ederiz.

BENZER YAZILAR

SAV

SAV dosyası nedir? SAV dosyası, istatistiksel analiz için pazar araştırmacıları, sağlık araştırmacıları, anket şirketleri, hükümet, eğitim araştırmacıları, pazarlama kuruluşları, veri madencileri tarafından yaygın olarak kullanılan...

Avrupa Ekonomik Topluluğu

Bu kitap Avrupa Ekonomik Topluluğunun kuruluşu, işlevleri ve yapısı hakkında bilgi vermek ve Türkiye için Avrupa Ekonomik Topluluğunun getirdiği faydaları anlatmak üzere yazılmıştır.Avrupa Ekonomik...

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu (Allen CARR )

Klasik irade yöntemlerini deneyip sonuç alamayan yazarın yönteminin temelinde neden sigarayı bırakmak istediğimizi tamamen unutarak, sigara sorununu ele alıp şu soruları sormak yatıyor:1. Sigara...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...