4 C
Ankara
Perşembe, Mayıs 13, 2021
Ana Sayfa Teknoloji AWS, Depolama Portföyünü Genişletiyor, Düşük Maliyetli Seçenek Sunuyor

AWS, Depolama Portföyünü Genişletiyor, Düşük Maliyetli Seçenek Sunuyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Amazon Web Services (AWS), yüksek hacimli kritik iş yüklerine sahip olmayan kuruluşlar için depolama portföyünü genişletiyor ve düşük maliyetli bir alternatif sunuyor.

Yeni Amazon Elastik Dosya Sistemi (EFS) Bir Bölge depolama mevcut depolama ürünlerine kıyasla yüzde 47 oranında depolama maliyetlerini aşağı düşürmek için yeteneğine sahiptir. EFS aynı özellikleri sunar, ancak dosya depolama seçenekleri ve kullanılabilirliği konusunda sınırlamalar vardır.

Bir Bölge, gereksiz dosyaları tek bir Erişilebilirlik Alanında (AZ) depolar; bu, maliyet açısından optimize edilmiş dosya depolamaya sahip olmak isteyen şirketler için mükemmeldir. Normal depolama sınıflarından farklı olarak, bu yeni, coğrafi olarak ayrılmış birden çok AZ’de gereksiz verileri depolamaz.

AWS, Depolama Portföyünü Genişletiyor, Düşük Maliyetli Seçenek Sunuyor

Bu nedenle, Tek Bölge minimum taahhüt veya peşin ücret gerektirmeden daha uygun maliyetlidir. Amazon, One Zone ve One Zone Infrequent Access olarak bilinen iki yeni dosya depolama sınıfı altında üç dokuzlu kullanılabilirlik sunuyor.

Tamamen Yönetilen Dosya Sistemi

Amazon EFS, geleneksel olarak, önemli uygulamalara veya dosyalara erişmesi gereken işletmelere fayda sağlamak için verileri coğrafi olarak ayrılmış birden çok AZ’de depolar. Emsali olan EFS, Oracle ve SAP gibi iş açısından kritik araçlar için en yüksek düzeyde kullanılabilirlik sunar.

Sorun, bazı işletmeler çoklu AZ kullanılabilirliğine ihtiyaç duymadığında ortaya çıkar. Bu şirketler, depolama sınıfının kullanımını en üst düzeye çıkarmadan daha fazla ödeme yapıyor. Bunun için AWS, kendi kendini yöneten dosya sistemlerini dağıtmayı seçen müşteriler için çalışan farklı bir dosya sistemi oluşturdu.

Yeni EFS ile müşteriler, tek bir AZ’de çalıştırılan ve aylık 0,043 GB fiyatla daha basit ve sunucusuz depolamanın keyfini çıkarabilir. Daha ucuz olsa da Amazon EFS, yaşam döngüsü yönetimi ve bilgi işlem hizmetlerine entegrasyon gibi standart seyrek erişim özellikleriyle aynı ölçeklenebilirlik avantajlarını sunar.

“Amazon EFS’yi oluşturmaya başladığımızda, en yüksek düzeyde dayanıklılık ve kullanılabilirlik sağlamak için onu çoklu Erişilebilirlik Alanı yedekliliği ile tasarladık. Veri hizmetleri Başkan Yardımcısı Wayne Duso , müşterilerin daha düşük esneklik gereksinimleri olan iş yükleri için daha düşük maliyetli bir dosya depolama seçeneği istediklerini de duyduk ” dedi.

EFS, analiz, simülasyon ve medya kod dönüştürmeyle bağlantılı aşamalandırma ortamları ve uygulamaları dahil olmak üzere geliştirici iş yükleri için idealdir. Bu şeyler, çoğunlukla şirket içi verilere bağlı olarak AZ için daha düşük kullanılabilirlik düzeyleri gerektirir.

Daha ucuz maliyete ek olarak, EFS, kullanılmış dosyaları seyrek erişimli depolama sınıfına taşımak için 30 günlük Yaşam Döngüsü Yönetimi politikasıyla birlikte gelir ve yüzde 92 ek tasarruf sağlar.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60