4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Diğer... Sosyal Medya Auschwitz Anıtı, TikTok Holokost Trendinin 'Yaralayıcı ve Saldırgan' olduğunu söylüyor

Auschwitz Anıtı, TikTok Holokost Trendinin ‘Yaralayıcı ve Saldırgan’ olduğunu söylüyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Video paylaşım uygulaması TikTok’ta yeni bir “Kurbanlar” veya “Holokost” veya “Travma P” eğilimi ortaya çıktı ve bu durum öfkeden inanmazlığa kadar çeşitli tepkilere yol açtı. Trendin amacı eğitici görünse de, birçok insan bunu en iyi ihtimalle saldırgan ve sağır veya daha kötüsü rahatsız edici ve insanlık dışı olarak nitelendirdi.

Bu kötü bir şaka gibi görünse de, trend gerçekten var. Insider tarafından açıklandığı gibi, başlangıçta “Travma P” olarak adlandırıldı ve TikTok kullanıcılarının kendilerini yaralanmış veya yanmış gibi görünmesi için makyaj yapmasını ve ardından ölümlerinin hikayesini cennetten paylaşan Holokost kurbanları gibi davranmalarını içeriyor.

Eğilime karşı artan öfkeye yanıt olarak, Auschwitz Anıtı Twitter’da katılımcıları utandırmak yerine eğitmeyi amaçlayan tam bir açıklama yayınladı.

“TikTok’taki ‘kurbanlar’ eğilimi incitici ve saldırgan olabilir. Bazı videolar tehlikeli derecede yakın veya tarihin önemsizleştirilmesinin sınırlarının çoktan ötesinde ”diye yazıyor müze. “Ancak bunu, motivasyonları çok çeşitli görünen gençleri utandırmamak ve onlara saldırmamak için tartışmalıyız. Bu eğitici bir meydan okumadır. “

Anıt, bu “eğitim” aracının kurbanlara neden sorunlu ve saldırgan olduğunu açıklamak arasındaki çizgiyi aşmak için elinden gelenin en iyisini yaptı ve takipçilerinden, bir şeyi yanlış yapmış olabilecek gençleri “karalamaktan, utandırmaktan ve onlara saldırmaktan kaçınmalarını istedi. ” Tabii ki, herkes böyle hissetmedi.

Bir Twitter kullanıcısı, “Kim olduğun umrumda değil veya TikTok’taki Holokost gencine katılmak için ‘sebebin’ ne olursa olsun, iğrenç bir insansın. “Kendini eğitmek istiyorsan bir müzeye git. Bu kurbanların ve ailelerinin alay konusu ve utanmalısın! “

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60